Brak lub nie ten co trzeba dźwięk i DOSbox

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

08 lip 2011, 13:40

Otóż mam problem z grą Blood, konkretnie chodzi o dźwięk. Najpierw przeszłam całą grę bez dźwięku (głupie wiem). A teraz jak włączam przez DOSboxa to myli odgłosy w grze, więc jest cały epizod ta sama melodia natomiast odgłosów brak, komentarzy też (żadnego 'I live again' na początku :( ). Myślicie że to wina gry, DOSboxa czy czegoś innego?

DOSbox robił mi już inny problem, też z dźwiękiem, włączyłam Prehistorik i przez całą grę coś burczało, bez przerwy, zaprzestałam na 2. levelu bo od tego oszaleć można, tylko takie 'dryryryryryry...' całą grę. Natomiast włączałam jeszcze Doom'a i chodziło idealnie pod względem dźwięku (natomiast wkurzało mnie ciągłe szybkie 'dr-r-r-r-r-r-r' piły łańcuchowej ale to inna sprawa).


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

08 lip 2011, 16:36

Masz zwykłego Blood'a, czy może Blood One Unit Whole? Bo mogę podesłać config dla dosbox'a 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

08 lip 2011, 16:52

Na pewno mam zwykłego, bo nie miałam żadnego dodatku razem z grą tego co jest BOUW. Tzn. instalowałam, ale DOSbox wszystko spaprał (najpierw musisz otworzyć plik X aby otworzyć plik Y, tymczasem plik X zdaniem DOSboxa nie istnieje).

Aha i mam jeszcze pytanie o tą grę Puzzle Bobble 2. Co zrobić, bo ten program co był do otworzenia gry (Kawaks) każe mi wrzucić monetę :D
Ostatnio zmieniony 08 lip 2011, 16:55 przez Cziko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

08 lip 2011, 22:20

A oto i obiecana konfiguracja. Wypakuj i wrzuć wszystko Twojego folderu z Blood do folderu Blood w tejże paczce. Odpal Blood.bat i ciesz się grą :D Pełny ekran odpalasz standardowo, wciskając ALT+ENTER.

A co do Kawaks-a - klawisz F3 wrzuca monetę dla gracza 1, a klawisz F4 dla gracza 2. Z kolei F1 i F2 to kolejno start dla gracza 1 i gracza 2.

Pozdrawiam 8-)
Załączniki
Blood-DosBox.zip
Blood DosBox Config
(3.14 MiB) Pobrany 306 razy


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

09 lip 2011, 14:24

Lothar pisze:Odpal Blood.bat i ciesz się grą
Zrobiłam jak napisałeś (ale chyba coś źle), włączyłam Blood.bat. I włącza się na chwilę coś w czarnym okienku, potem, następne, i jeszcze jedno a potem się wyłącza. To próbowałam otworzyć to DOSboxem który był razem z twoim plikiem. Ale włączyła się gra, i okazało się że nie działa mi ani myszka, ani nic na klawiaturze, pozostało mi tylko zresetować komputer. Ale zapewne to wina czegoś co źle zrobiłam, nie wiem dokładnie czego.
Zrobiłam tak:
1. Wypakowałam 'paczuszkę'
2. Ale jednak nie tam gdzie trzeba, więc zrobiłam sobie folder L-Blood
3. Tam wypakowałam paczuszkę.
4. Wszystko co było w normalnym folderze Blood przekopiowałam tam.
5. Komputer pytał się czy nadpisać coś (bo 'paczuszka' i kilka innych rzeczy były 2 razy), ale dałam, żeby zostawił jak jest.
6. Włączyłam Blood.bat ale nie działał, więc zrobiłam to jeszcze raz
7. Potem DOSboxa który zrobił coś dziwnego

Zapewne coś zrobiłam źle, co?

Co do Puzzle Bobble 2 to już chodzi idealnie, komputer przestał prosić o wrzucenie monety a gra działa :D

EDIT
Ahaaaa, już rozumiem :)
Ostatnio zmieniony 09 lip 2011, 16:28 przez Cziko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

09 lip 2011, 15:30

Powinno to wyglądać tak:
1. Folder DosBox:
Obrazek

2. Folder Blood w folderze DosBox:
Obrazek

Innymi słowy - wszystkie pliki od gry muszą siedzieć w folderze Blood i nigdzie indziej - bo config właśnie tam każe szukać pliku Blood.exe 8-)
Ostatnio zmieniony 09 lip 2011, 15:30 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

09 lip 2011, 16:43

Lothar pisze:Innymi słowy - wszystkie pliki od gry muszą siedzieć w folderze Blood i nigdzie indziej - bo config właśnie tam każe szukać pliku Blood.exe
Dzięki, teraz działa idealnie! Jest bardziej ciemno (poprzednio było mało strasznie niestety), słychać muzykę w tle tak jak trzeba, są odgłosy, nie ścina się, i... Caleb znowu żyje :D


ODPOWIEDZ