Blue Blood

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

03 sie 2010, 23:09

Oto jedno z moich ciekawszych dzieł, stworzone z myślą o telefonach komórkowych. W dużym skrócie - BB jest grą multiplayer dla 2 graczy, których zadaniem jest wzajemne wyżynanie. Gra wymaga telefonu na poziomie SE W580i (działa też na "słabszych" telefonach, czasami wystarczy wyłączyć dźwięk, lub muzykę). Przed wprowadzeniem kilku zmian chodziła też ładnie na Nokia 6300, ale z przyczyn technicznych nie mam jak sprawdzić) 8-)

A oto i wycinek z readme:

Kod: Zaznacz cały

::::::::::::::::
:: INFORMACJE ::
::::::::::::::::

Nazwa Aplikacji.....: Blue Blood
Wersja..............: n-ta beta z kolei :-P
Rozmiar Pliku.......: 411 kB
Data Wydania........: 2010-08-03
Języki..............: Polski, Angielski
MD5 Hash............: 0EA4B3626E5AE21EDFDD7F0738A27179

::::::::::::::::::::
:: OPIS APLIKACJI ::
::::::::::::::::::::

Blue Blood to strzelanka z widokiem od góry, przeznaczona do rozgrywek dla 2 graczy, za pośrednictwem połączenia Bluetooth.
Celem gry jest wzajemna eliminacja, przy użyciu różnych rodzajów broni. Mecz wygrywa ten, kto jako pierwszy osiągnie ustalony wynik, lub zdobędzie więcej punktów (tzw.: frag-ów) przed upływem wyznaczonego czasu. W skrajnych przypadkach możliwy jest również remis.

:::::::::::::::
:: WYMAGANIA ::
:::::::::::::::

Gra Blue Blood wymaga telefonu komórkowego, spełniającego poniższe warunki:
- CLDC-1.1 Profile
- MIDP-2.0 Profile
- JSR-82 (Java Bluetooth)
- Rozdzielczość ekranu: 240x320 (lub większa)
- 3.5MB Java Heap Size (w przypadku gry z muzyką i dźwiękiem)

::::::::::::::
:: PROBLEMY ::
::::::::::::::

Oto lista problemów, które mogą napotkać gracza, w zależności od posiadanego telefonu:

1. Out of Memory:
JVM telefonu nie ma dostępu do wystarczającej ilości pamięci. W większości przypadków pomaga wyłączenie w opcjach muzyki i dźwięku.

2. Nazwa gracza w menu serwera wyświetla się jako "BB [DZIWNY CIĄG ZNAKÓW]":
Blue Blood z pewnych przyczyn nie mogło poprawnie odczytać nazwy telefonu (wprowadzanej w opcjach Bluetooth urządzenia). Problem często zanika przy kolejnej próbie połączenia.

3. Access deny:
Błąd ten pojawia się, kiedy Blue Blood nie ma ustawionych uprawnień do korzystania z łączności lokalnej (Bloetooth).

:::::::::::::::
:: CO DALEJ? ::
:::::::::::::::

Planowany jest dalszy rozwój projektu, mający na celu wprowadzenie kilku urozmaiceń. Wśród nich pojawią się dodatkowe tryby rozgrywki (w tym tryby drużynowe), nowe rodzaje uzbrojenia, nowe pickupy, dodatkowe mapy, oraz możliwość toczenia walk do 6 graczy jednocześnie.
Screeny:
Obrazek

Download:

https://www.4shared.com/file/TB_knccE/Bl ... W580i.html


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

04 sie 2010, 07:40

Jeśli dobrze zrozumiałem, to Twoje dzieło. Gratuluję samozaparcia, inwencji i umiejętności. Mam tylko pytanie do tytułu, bo niebieska (błękitna) krew kojarzy mi się z ideologią nazistowską. To ma jakieś odzwierciedlenie w grze? :D


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

04 sie 2010, 14:49

Kariko pisze:Jeśli dobrze zrozumiałem, to Twoje dzieło.
A no moje 8-)
Kariko pisze:Mam tylko pytanie do tytułu, bo niebieska (błękitna) krew kojarzy mi się z ideologią nazistowską. To ma jakieś odzwierciedlenie w grze? :D
Nieee, tytuł taki dlatego, że gra się przez Bluetooth xD A że gra miała być dość krwawa (jeszcze nie opracowałem efektu bryzgającej krwi), to zmontowało się w Blue Blood. W sumie nawet mi do głowy nie przyszło, że z nazi się to może kojarzyć 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
ODPOWIEDZ