BloodRayne (seria)

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ToiletMan
Początkujący morderca
Posty: 59
Rejestracja: 31 mar 2009, 16:48

13 kwie 2009, 14:16

Obrazek
W tym temacie możemy porozmawiać o serii BloodRayne, w której wcielamy się w postać seksownej dhampirzycy (czyli takiego wampiro-ludzkiego mieszańca :P) i ruszamy na poszukiwania jej ojca, stojącego na najwyższym szczeblu wampirzego świata. W części pierwszej przenosimy się w czasy drugiej wojny światowej i eliminujemy kolejnych wysoko postawionych nazistowskich oficerów, spotykając również demony i stwory, które nie są do nas zbyt pokojowo nastawione. Kilka screenów.
Jako iż gramy wampirzycą, mamy sporo możliwości, których nie mają normalni ludzie. Przede wszystkim możemy pić krew, która uzupełnia nasze siły witalne. Rayne posiada także wachlarz mocy (m.in. Dilated Perception, czyli taki bullet-time, tyle że lepszy; Blood Rage, Krwawa Furia, która zwiększa możliwości bitewne naszej bohaterki) i ciosów, z których możemy skorzystać w czasie rozgrywki.
Gra jest świetna, zyskała uznanie wielu fanów, a Rayne zaczęła stanowić zagrożenie dla Lary Croft. W końcu przyszedł czas na sequel...

BloodRayne 2 przenosi nas w czasy współczesne. Przyjdzie nam odwiedzić nowoczesne metropolie i kilka innych, ciekawych lokacji. Rayne odnajduje nowe ślady Kagana, swojego ojca, i kontynuuje poszukiwania.
Grafika względem części pierwszej została polepszona, jednak głównej bohaterce nie wyszło to na dobre - po prostu jest brzydsza niż w jedynce. Screeny.
Jednak wygląd to nie wszystko - nasza bohaterka otrzymuje teraz znacznie poszerzony wachlarz mocy i ciosów, dając nam więcej możliwości i frajdy z rozgrywki. Możemy wykonywać tzw. fatality na przeciwnikach, które daje nam Rage Points, czyli punkty potrzebne do korzystania z mocy. Oprócz tego dostajemy Dragon Pistols - pistolety, których jedyną amunicją jest krew. Stajemy więc przed wyborem - możemy posilić się krwią przeciwnika, naładować Rage Points albo zebrać amunicję do Dragon Pistols.
Przez kilka pierwszych etapów jest fajnie, potem robi się nudno a pozostałe 3/4 rozgrywki to mistrzostwo, jednak nie chcę spojlerować i nie będę tutaj opowiadał tego, co się dalej działo.
Druga część nie była tak udana jak pierwsza i otrzymała mniejszą ocenę. Mimo tego chętnie pokierowałbym Rayne w jeszcze jednej części.

Zamieszczam kilka przydatnych linków:
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2009, 14:16 przez ToiletMan, łącznie zmieniany 1 raz.


[center]Obrazek
[/center]
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

13 kwie 2009, 16:26

Dodajmy, że jest do kupienia w CD-Action do chyba 17 kwietnia 8-)
BTW - ładny opis, Twojego autorstwa? 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ToiletMan
Początkujący morderca
Posty: 59
Rejestracja: 31 mar 2009, 16:48

13 kwie 2009, 16:40

BTW - ładny opis, Twojego autorstwa?
Dzięki. :P
Tak, opis jest mój. Na początku miałem napisać tylko kilka słów i wkleić opis z jakiejś strony o grach, ale w końcu napisałem całość sam.

A właśnie, jest w CD-A i warto kupić. ;) Z tego co wiem dodali jeszcze moda, który... odsłaniał pewne elementy ubioru Rayne, ale nie miałem czasu tego sprawdzić, bo pożyczyłem płytę tylko na chwilę, żeby zainstalować grę. :P


[center]Obrazek
[/center]
Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

13 kwie 2009, 21:10

Na płytce z CD-Action jest wiele skórek (np. zmieniająca naszą bohaterkę w Bluszcz - tą z Batmana chyba xDDD) kilka innych i w tym dwie wersje rozbierające :D


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

14 kwie 2009, 09:34

Pierwszą część przeszedłem całą. Ma niewyobrażalny klimat. Warto tez podkreślić, że była moją pierwszą "dorosłą" grą. Drugi był Postal :D
Druga część, zaś, nie spodobała mi się tak jak pierwsza. Prawie w ogóle nie trzyma klimatu. Poza fajnymi akrobacjami i efektownymi finisherami(te były także w pierwszej części, ale muszę przyznać, ze te z dwójki są lepsze) nie ma niczego fajnego, a szkoda, bo to zmarnowany potencjał.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
adana4
Modder
Modder
Posty: 142
Rejestracja: 02 lis 2007, 12:10
Lokalizacja: czersk

14 kwie 2009, 13:03

kupiłem sobie dziś z cd action za 16 zł i powiem że gra wymiata pełno krwi można kończyny wyrywać fajna fajna gra :diabel:


damdan/adana4
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

14 kwie 2009, 14:04

Jak dla mnie trzeba by połączyć obie części: fabułę z 1 + wygląd i możliwości z 2. I może jeszcze z 1 możliwość wysysania leżącego


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 kwie 2009, 19:58

Grałem w pierwszą część. Znakomita rzecz, czołówka listy moich gier. W tej grze widok zza pleców pasuje jak w żadnej. :D Miłe dla oka i grywalne. A za możliwość wysysania krwi wroga - wielki plus. To moje ulubione zajęcie w tej grze. :evilbat:

Co do modów dla 1ej części. Niby pobrałem jakiś zmieniający tekstury, ale nie mogłem tego użyć. Jedynkę miałem z CD-Action i pliki gry są tam w postaci .PAK, których niczym nie mogłem wypakować i edytować. Taka "zaleta" dołączanych do pism gier. :/ Może ktoś zna sposób na to?
Punisher pisze:Na płytce z CD-Action jest wiele skórek
Czyli mam rozumieć, że drugą część gry z CDA można edytować - już lepiej.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

17 kwie 2009, 22:02

Może jestem ślepy, ale jakoś w 2 grafika brzydziej wygląda. Krew już tak entuzjastycznie nie wypływa z przeciwnika, tylko jakieś małe kropelki..


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

17 kwie 2009, 22:16

To krew. Mi raczej chodzi i tekstury i meshe. Każda część ma swoje wady i zalety


Awatar użytkownika
ToiletMan
Początkujący morderca
Posty: 59
Rejestracja: 31 mar 2009, 16:48

17 kwie 2009, 22:31

Mi się nie podoba Rayne z dwójki... i krwi jest tam za mało. Ciała znikają, nie da się już odciąć wszystkiego (w jedynce chyba się dało, bo pamiętam, jak kiedyś pozbawiłem kogoś palca ;o) i to jedne z największych jej wad.


[center]Obrazek
[/center]
ODPOWIEDZ