ArcaniA -Gothic 4

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pawel1624
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2010, 22:57

17 lis 2010, 17:59

Siema. Graliście już w Gothica 4? Jak wam się podoba kolejna odsłona Gothica?

Mi osobiście się podoba tylko , że jest trochę za łatwa i zbyt któtka ^^


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

17 lis 2010, 18:14

Cóż za wyczerpująca i zachęcająca do gry wypowiedź.

Ja nie grałem w ArcaniĘ - Gothic 4, bo słyszałem, że nawet od krótkich sesji zaczyna się lakonicznie wysławiać i pisać. Poza tym na profilu na forum PS zaczynają jakieś cyferki i czerwony pasek przybywać O_o.

****

Miałem deja vu po przeczytaniu tego posta :O
Ostatnio zmieniony 17 lis 2010, 18:15 przez Kariko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Frugo_Ramone
Niedorobiony bandzior
Posty: 32
Rejestracja: 22 lis 2010, 20:02
Lokalizacja: Posen

24 lis 2010, 16:14

Jak dla mnie panowie od Gothica zaczęli sobie jaja robić z zapalonych graczy tego tytułu od części trzeciej. Chyba poziom trudności zmniejszają z każdą wydaną częścią... Zdaję sobie z tego sprawę, że tworzy się tendencja na tzw. casualowego gracza, ale dla mnie to już przegięcie. X_x


"Urodziłem się zmęczony, żyję po to, aby odpocząć."
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

24 lis 2010, 20:40

Twórcy wprowadzili poziom trudności "GOTHIC" (najwyższy z możliwych), ale i tak jest o niebo łatwiej niż w Gothic I - II. Dodajmy do tego uproszczony crafting, znikomą ilość podobnych questów, powtarzające się gęby npc-ów... Tak oto, mili państwo, otrzymaliśmy upośledzoną, niebywale prostą i ograniczoną namiastkę tego, czym Gothic był w latach świetności. Na szczęście panowie z Piranha Bytes nie dali za wygraną (po utracie praw do serii Gothic) i klepią teraz serię RISEN (jeśli ktoś przegapił), która aż kipi klimatem Gothic-ów, od początku do końca (wliczając w to poziom trudności, crafting, liczbę questów i klimat) 8-)
Frugo_Ramone pisze:Jak dla mnie panowie od Gothica zaczęli sobie jaja robić z zapalonych graczy tego tytułu od części trzeciej.
Panowie od Gothica byli w sporze z wydawcą (JoWooD) i już tracili prawa do Gothic-a w trakcie prac nad częścią III. Wydawcy zachciało się konsolówki, która miała zawojować rynek ważących po 200kg + amerykanów, którym ciężko walczyło się w G 1 - 2. Piranha Bytes nie chciało jednak odejść od swoich standardów i powstał kompromis pod postacią Gothic III. Teraz zaś Piranha Bytes nie ma już praw do tytułu (jak wspomniałem prędzej) i tworzy sobie serię RISEN, która jest duchowym spadkobiercą tej genialnej serii. Tak więc owy "Gothic 4" dzieli z poprzednikami jedynie tytuł i świat w którym się toczy się akcja. Robiony jest przez innych ludzi (studio Spellbound... zastanawia mnie, co za debil każe robić RPG-a ludziom specjalizującym się w strategiach ekonomicznych X_x), na innym silniku, dla innych odbiorców (tak tak, kolejna konsolowa masówka pod publiczkę). Ale nie ma co rozpaczać - pograjcie w RISEN i olejcie G4. BTW.: RISEN 2 już w drodze 8-)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 20:48 przez Lothar, łącznie zmieniany 3 razy.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

26 lis 2010, 17:20

Ja tego gothica nazwać nie moge, to już w ogóle inne klimaty, wszystko wygląda jak w Risen, spodziewałem się czegoś innego.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

23 wrz 2013, 19:44

Fajnie się w niego gra, ale tylko na krótszy czas. Jest zabugowana jak poprzednie części i ma złą optymalizację. 6/10


ODPOWIEDZ