Amnesia: The Dark Descent

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
DiamondSoul
Miłośnik broni
Posty: 113
Rejestracja: 24 mar 2007, 10:42
Lokalizacja: Bęęędzin

07 sie 2012, 10:32

-Opis-


Amnesia: The Dark Descent albo po prostu - Mroczny Obłęd, to survival horror (połączony z przygodową grą akcji) z 2010 roku, twórców sławnej Penumbry.

Akcja rozgrywa się w starym zamku, przemierzamy go mężczyzną o imieniu Daniel, który celowo wywował u siebie amnezję, ale nie pamięta co się stało.
Eksplorując zamek dowiadujemy się z licznych notatek o przeszłości Daniela i nie tylko..
Jest też sporo różnych listów, które powoli, razem z notatkami, pomagają nam rozwikłać fabułę, a po drodze jest mnóstwo zagadek do rozwiązania.

Ciekawe w grze jest to, że twórcy zrezygnowali w niej z możliwości walki, podobnie jak stało się to w drugiej części Penumbry. A jest się z czym mierzyć..
Musimy unikać, uciekać, kryć się przed strasznymi istotami, a przy tym dbać o stan psychiczny i zdrowotny naszego bohatera, ponieważ jeśli zbyt długo przebywa on w mroku,
patrzy na dziwne zjawiska (a jest ich naprawdę sporo) - traci rozum, przez co obraz faluje mu (nam) przed oczami, rozmazuje się.
W skrajnych przypadkach Daniel może nawet na chwilę zemdleć. Dlatego z pomocą przychodzą nam krzesiwa oraz lampa olejna.

O bliższym kontakcie z potworami nie muszę chyba nawet wspominać.. bardzo szybko kończy się to śmiercią..

>>>>


Czy miał ktoś styczność z tą grą? Jakie macie odczucia? :)
Jest ona podobno jedną z najstraszniejszych gier, jakie wyszły do tej pory.
Osobiście zaczęłam w nią grać i nie powiem - dreszczyk jest, idzie się przestraszyć.
Pomaga nam w tym niesamowita, klimatyczna muzyka, przeróżne odgłosy..
Gra zdecydowanie ma ciężki, mroczny klimat, nie dla każdego.


cienka linia
między kłamstwem
a prawdą
Awatar użytkownika
Yama
Miłośnik broni
Posty: 144
Rejestracja: 29 lip 2008, 16:11

07 sie 2012, 10:44

Zdecydowanie jedna ze straszniejszych gier, ale do "naj" jej trochę brakuje. Mnie akurat do gustu bardziej przypadły obie Penumbry - żadnego głupiego zamku, imo lepsza fabuła etc. Mimo wszystko, Amnestia nadal ma elementy, które na długo zapadają w pamięć i ogólnie to naprawdę dobra gra.


Awatar użytkownika
postalowiec1
Miłośnik broni
Posty: 150
Rejestracja: 29 sie 2010, 14:28
Lokalizacja: Babice
Kontakt:

07 sie 2012, 18:37

Amnezja, brrrr....grało się w kustom storsy z kolegami, the attic i takie inne...uważam fizykę i brak obrony za największe plusy amnezji, ciarki jak się za beczkami chowasz a tam jakieś ryki, muzyka(jak by jej nie było, to źle, bo byś nie słyszał jak potwór cię zobaczy), emocje...to były czasy :>


Give me a damn!
Obrazek
Naucz się tak
Awatar użytkownika
Plebs
Miłośnik broni
Posty: 100
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:47

07 sie 2012, 20:03

Lubie gatunek survivalhorror, ale nie bardzo lubie przygodówek. Jestem zwolennikiem bardziej casualowego podejścia do rozgrywki i chodzenie ciągle po tych samych lokacjach kombinując co dalej zrobić sprawia, że doszedłem tylko do zepsutej windy :P.

O wiele bardziej mi przypadły do gustu cry of fear, fatal frame i nosferatu


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

11 maja 2013, 21:41

Robię odkop.

Co do pytania: Gram, jestem w Chancelu i przeszłabym to już 3 dni temu, gdyby nie moja skłonność do uciekania jak najszybciej przed siebie, zwłaszcza na wąskim przejściu na którym pojawił się Brute (a że gram na zmodyfikowanym sejwie z 9999 HP, nie zginęłam spadając). I moja opinia jest taka:

Gra jest dobra jak na obecne czasy, patrząc na to, że ostatnio jest wysyp gier o zombie. Straszy raczej klimatem, brakiem możliwości obrony i tajemniczością (zwłacza levele w więzieniach, wszędzie półmrok, nie wiadomo gdzie co jest), odgłosami, niepewnością, a nie nagłym wyskakiwaniem przeciwników (do czego można się przyzwyczaić). Fabuła nie jest taka ważna moim zdaniem, kartek i tak nie czytam, jedynie pobieżnie. Grafika mi się podoba, chociaż niektóre szczegóły wyglądają brzydko (na mapie Choir w pomieszczeniach jakoś ten pył i cienie nieładnie wyglądają). Mapy są urozmaicone, nie zanudzam się tak, jak w trakcie grania w L4D (zabijanie, chodzenie, zabijanie, chodzenie i jeszcze obrażenia kończyn z d... i losowo). Najstraszniejszy moment jak na razie był moim zdaniem w więzieniach i przed mapą Cells, jak się uciekało przed trzema Servant Gruntami po tych wąskich przejściach bez żadnej podpowiedzi, że jak się zeskoczy, to się przejdzie dalej (a może u mnie tak jest, bo przechodziłam bez solucji); ogólnie te, w których się trzeba było chować i widziało się potwora koło siebie, ale trzeba stać/kucać za przeszkodą i liczyć na to, że nas nie zobaczy. Zagadki nie są moim zdaniem ani łatwe, ani trudne, takie w sam raz. Fizyka i rzucanie przedmiotami też fajne, zwłaszcza obrzucanie Agrippy krzesłami.

To, co mi się nie podoba: te same obiekty wszędzie. Skrzynki, chleb, jabłka, kamienie, cegły, młotki, kałamarze, buteleczki, szczypce, piły do drewna będące wszędzie i schemat pokoju: krzesło, biurko, kałamarz, notatka, szufladki, świeczka a dookoła szafki. Niekiedy brak realizmu: są świeczki i latarnie, ale i tak ich nie weźmiemy i musimy polegać na tinderboxach i naszej lampce.

Generalnie, jeśli miałabym oceniać, to 8,5/10.


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

30 gru 2013, 16:35

To pierwszy horror jaki grałem dorzuculi go do CDA
sam tytuł był ciekawy nie czytałem o nim wcześniej
"skok na głęboką wode" po dwóch poziomach nie mogłem sie oderwać.
Żadnych kodów , trainerów , sejwa by nie zniszczyć klimatu.
Tera bym chciał kolejny tytuł.


Ocena : 9/10 gdyby nie poziomy z wodą


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

01 sty 2014, 22:21

Amnesia to po prostu kolejny "straszak" tak jak Slender. Ale za to jaki... It's the best f*ck the rest. W swoim gatunku oczywiście :D


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

02 sty 2014, 08:52

Slander w niczym nie przypomina Amnesii
nie odrazu nie do przejscia i wiele filmów o tym


Amnesia wdeche ;P


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
ODPOWIEDZ