Aktualizacja Forum PostalSite.Info

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 wrz 2018, 21:24

Długo trwały rozmowy i poszukiwania nowego środowiska dla naszego forum. Tak by nasze nasze przyzwyczajenia i to co lubimy na środowisku phpBB modified by Przemo, na którym przeżyliśmy wspólnie większość naszego już 12-letniego istnienia jako społeczność fanów Postala, pozostały z nami nadal. Lat nie zliczy już, zmian nie zliczy już. A nasz przemas służył nam wiernie - choć coraz bardziej: wymagający aktualizacji do bieżących wymogów. Pilnie to nigdy nie było - bo nam tu dobrze na nim. Lecz w końcu trzeba: Pora na zmiany.


Spodziewajcie się od jutra - lub pojutrza - zaniknięcia forum na czas remontu. Kto sentymentalny - może sobie zapisać bieżący wygląd forum i inne ulubione rzeczy. Będzie nieco inaczej. Choć: wcale nie tak bardzo inaczej, forum pozostanie w zgodzie z naszymi nawykami.


Jaki będzie docelowy wygląd skóry i kolorystyki forum? Zapewne przyda się odświeżenie. Jednak takie szczegóły ustali się potem, już "siedząc" na nowym środowisku i testując je. Zgodnie ze starymi i całkiem nowymi oczekiwaniami, sugestiami i możliwościami. Zanim więc będziemy rozmawiać o szczegółach - trzeba zrobić rzecz podstawową. Nowy silnik forum. Update środowiska i bazy danych pozostają jednak w gestii Admina. Toteż, nie rozpisując się dłużej - biorę się do kontynuowania zaczętej już pracy na serwerze.


Kiedy skończy się aktualizacja? Najpóźniej w tą sobotę, 29 września.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

27 wrz 2018, 12:42

Mam kilka pytań:
1. Czy wiadomości prywatne pozostaną czy się skasują?
2. Wszystkie tematy/posty pozostaną?
3. Czy załączniki w postach nadal będą działać?
4. Ukryte subfora (użytkowników i moderacji) pozostaną tak jak były?
5. Zniknie czy skasuje się coś w ogóle? Nie wiem czego robić backup z forum.
6. Zrobiłeś backup obecnego forum? (wiem, że pewnie tak, ale na wszelki pytam :D )


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 wrz 2018, 18:10

seebeek17 pisze:1. Czy wiadomości prywatne pozostaną czy się skasują?
Pozostaną w takim samym stanie, jak dotychczas. Nie powinny zniknąć, chyba że łączna liczba przekroczy 750, wtedy starsze znikają. Czyli podobnie jak na przemie.
seebeek17 pisze:3. Czy załączniki w postach nadal będą działać?
Tak, bez zmian wszystko, obrazy też poprawnie wyświetlane.
seebeek17 pisze:4. Ukryte subfora (użytkowników i moderacji) pozostaną tak jak były?
Bez obaw. Nic nie zniknie. Priorytetowo. :) Tylko trzeba na nowo subfora pogrupować w Działy i na nowo utworzyć uprawnienia dla nich i dla użytkowników. Ale warto się z tym pokręcić, bo uprawnienia działać będą na innej, lepszej zasadzie.
seebeek17 pisze:6. Zrobiłeś backup obecnego forum?
Nie! Zapomniałem! :): Spokojnie, wszystko archiwizuję.

seebeek17 pisze:2. Wszystkie tematy/posty pozostaną?
seebeek17 pisze:5. Zniknie czy skasuje się coś w ogóle? Nie wiem czego robić backup z forum.
Konwersja forum nie usuwa żadnej treści, żadnego tematu. Backup wyglądu - można sobie zrobić, forum będzie wyglądało inaczej. Zniknie zaś shoutbox, bo takiego samego dodatku nie będzie. Wyczyszczona też będzie ilość nieczytanych postów.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018, 18:27 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

28 wrz 2018, 00:17

Tiquill pisze:Wyczyszczona też będzie ilość nieczytanych postów.
To chyba jak dla mnie na +, bo mam zaległe nieczytanych z kilka tysięcy. :P

W takim razie, działaj szefie. ;)


Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

28 wrz 2018, 03:31

Cóż mogę powiedzieć, nadszedł ten czas, czas na zmiany, które były i są potrzebne dla dobra nas, nowych użytkowników oraz samego forum (ile można klepać przema, dejmy mu już odejść na emeryturę :P ) Mam tylko nadzieję, że ta ewolucja nie przyniesie za sobą zbyt wielu skutków ubocznych ;)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 wrz 2018, 11:51

Dodałem newsa na stronie. Tam też, na czas nieobecności forum (raz będzie komunikat o pracach, a raz "strona niedostępna"), możecie dowiedzieć się, kiedy wróci. Albo po prostu czekać i zaglądać na adres forum.

Im bliżej zamknięcia, tym bardziej szkoda starych czasów. :cry: Lecz tematy i emocje pozostaną nadal. To nie pierwsza zmiana wyglądu forum, a i też nie ostatnia. Ale właściwie nigdy nie było tak znacznej zmiany w jego działaniu. Na tym remoncie zmiany się nie skończą. Będą dalej. Ale już w odnowionym środowisku. I - bez znikania.

Dev4ever pisze:Mam tylko nadzieję, że ta ewolucja nie przyniesie za sobą zbyt wielu skutków ubocznych ;)
Te pozytywne - niech przynosi. :)


Ostatnie chwile starego forum, pożegnanie z shoutboxem...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 wrz 2018, 15:13

Forum wyłączone...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 paź 2018, 14:11

Nic z tego. Wciąż jesteśmy na Przemie. Konwersja nieudana. Powody główne są dwa:


1. Im nowszy phpBB3, tym trudniej z konwersją danych z forum phpBB2 by Przemo, czyli naszym. Po prostu z każdą nową wersją phpBB przemo zostaje coraz bardziej w tyle, sam. Support phpBB ma głęboko w tyle przema i problemy ludzi.
2. Wady hostingu na nazwa.pl pokazały się w całej okazałości. Durne ograniczenia i opieszały support. Są bardzo aktywni w pozyskiwaniu nowych klientów - dla starych: nawet chat z supportem już nie działa. Choć dla nowych gra i buczy - bardzo symptomatyczne dla ich strategii. Gdyby te ograniczenia były spowodowane za niskim pakietem usług wykupionych - nie, w umowie limit jest znacznie wyższy i nie powinno być problemów. Konwersja kończy się błędem z przekroczeniem tegoż limitu. Którego support nie naprawia.

Ale to tylko sam szczyt góry problemów. Spodziewałem się problemów, choć o nich nie pisałem powyżej - to nie byłem taki hurra optymistyczny. Postawiłem jednak mimo wszystko iść va banque. Za dużo już tych rozmów, prób, testów, wersji robionych wcześniej. Za wszelką cenę zrobić to, by już się od zaszłości i samego przema uwolnić, raz na zawsze! I być tip-top. Musi się udać.


Co dwa lata temu szło jeszcze bez większych problemów - teraz już nie można. O szczegółach nie ma tutaj co pisać, co naprawisz jeden błąd - pojawia się następny. Nawet synchronizacja załączników na naszym przemie blokowała bazę danych. (W niedzielę zamiast strony PSI widzieliście komunikat o pracy na forum. Gdzie strona, gdzie forum, co się dzieje? Lepiej było mi podpiąć pod adres strony i forum jakieś robocze forum i je wyświetlać, niż pozwolić na ośmieszający nas i nazwa.pl komunikat o błędzie). A każda nowa instalacja i próba konwersji - trwa i zabiera tylko czas. I tak w kółko.


W końcu trzeba było powiedzieć sobie dość. Jestem tym po prostu zmęczony. Trzeba poszukać nowego hostingu. I ja dołączam się tym samym do grona krytyków nazwa.pl - bardzo licznego grona. Lecz - bogaty o te doświadczenia - całą konwersję przeprowadzę wtedy bez waszej wiedzy, stresu, czekania - przełączę wszystko w locie (choć za uprzedzeniem).


Forum otwarte.
Zaliczono falstart. Wygląd i zawartość ta sama. Tylko: coś zostanie zamknięte...


Ogłoszenie przenoszę do Rozmów.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

02 paź 2018, 18:44

Szkoda, choć ma to i dobrą stronę. Z jednej strony możliwość w operowaniu środowisku o wiele bogatszym a z drugiej klasyczne forum. Ogółem jestem szczęśliwy, że forum w końcu wróciło chociaż niepotrzebnie straciłeś tyle czasu. :)


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

02 paź 2018, 18:48

Coś nie mamy szczęścia do hostingów

Tyle roboty i wszystko póki co na marne. Znając jednak Tiq'a prędzej czy później przesiadka nastąpi ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 paź 2018, 18:57

Silver Dragon pisze:Znając jednak Tiq'a prędzej czy później przesiadka nastąpi ;)
Chyba tego nie dożyjemy xD


8=======D
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

02 paź 2018, 18:59

Rycho3D pisze:
Silver Dragon pisze:Znając jednak Tiq'a prędzej czy później przesiadka nastąpi ;)
Chyba tego nie dożyjemy xD
Jak powiedział Pan Bóg: "To nie nastąpi za mojej kadencji" xD


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 paź 2018, 19:16

Silver Dragon pisze:prędzej czy później przesiadka nastąpi ;)
Muszę od tego odpocząć. :566:


Rób sobie na lokalnym dysku testy (co prawda bez załączników, bo te za dużo ważą i brak mi miejsca na laptopie by zapełniać dysk kolejnymi gigabajtami testowych forów)...Jakoś to wychodzi po paru próbach, jest opcja, że cel blisko. Przychodzi do realnego serwera - hosting zawodzi, cel się oddala. :roll:


Jak sobie odpocznę od tego i wygospodaruję miejsce na laptopie - wszystko zrobię na localu. Potem tylko import bazy danych na serwer. I będzie. Teraz już tego nie robiłem - bo to kolejne dni zwłoki (a czasu co dzień też nie mam). A forum by nie było. Nie chciałem Was na więcej dni przerwy wystawiać. Sorry.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

02 paź 2018, 20:33

Ale lipa.

Ale mówi się trudno. :)


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

02 paź 2018, 20:53

Dobrze, że choć stare forum wróciło. :)


I regret nothing
ODPOWIEDZ