Adolf Hitler?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

09 wrz 2010, 21:16

Robsessed pisze:Od `dobra` własnej ojczyzny ważniejsze były jego przekonania i uprzedzenia.
Poprawka, ojczyzną Hitlera była Austria.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

12 wrz 2010, 01:03

Dla Hitlera Austria była tylko kolejnym landem Rzeszy, uważał ją za brutalnie odłączoną część 'swojego' państwa. Więc przyłączył ją wkrótce po dojściu do władzy. ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

08 paź 2010, 19:20

Hmm....Dawno mnie tu nie było, przeglądałem działu, ale nazwa tego tematu mnie ostro zdenerwowała.

Niestety nie mam na tyle czasu, aby przeczytać wszystkie wasze posty tu, ale z pewnością nazywanie hitlera (umyślnie z małej) geniuszem, mija się z sensem, wczoraj miałem wycieczkę do Auschwitz i to jeszcze bardziej uświadomiło mnie w nienawiści do narodu niemieckiego. Wiem!! To rasizm. Ale ja po prostu nie mogę im tego wybaczyć. Patrząc na Niemca myślę: Jego przodek bydź może zabijał tych ludzi. Wg. mnie obóz koncentracyjny Auschwitz to bez dwóch zdań najgorsze miejsce na ziemi (było, teraz to tylko muzeum). Jeśli ktoś z was nie widział tego niech nie komentuje mojej wypowiedzi.

Dla mnie hitler to był popaprany sk**wysyn, żaden geniusz. Ja jako Polak nigdy nie nazwę go nawet człowiekiem.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

08 paź 2010, 19:29

Pablo Abruzzi pisze:Hmm....Dawno mnie tu nie było, przeglądałem działu, ale nazwa tego tematu mnie ostro zdenerwowała.

Niestety nie mam na tyle czasu, aby przeczytać wszystkie wasze posty tu
Przed napisaniem czegokolwiek powinieneś przeczytać cały temat, miałbyś przynajmniej ogląd sytuacji.
Pablo Abruzzi pisze:z pewnością nazywanie hitlera (umyślnie z małej) geniuszem, mija się z sensem
Co mają zasady poprawnej polszczyzny do wodza III Rzeszy niemieckiej i jego taktyki wojennej?
Pablo Abruzzi pisze:wczoraj miałem wycieczkę do Auschwitz i to jeszcze bardziej uświadomiło mnie w nienawiści do narodu niemieckiego. Wiem!! To rasizm.
Nie wiedziałem, że Niemcy to inna rasa...
Pablo Abruzzi pisze:Ale ja po prostu nie mogę im tego wybaczyć. Patrząc na Niemca myślę: Jego przodek bydź może zabijał tych ludzi.
A skąd wiesz, że jakiś Twój przodek np. nie zabijał rosyjskich jeńców w 1920?
Pablo Abruzzi pisze:Wg. mnie obóz koncentracyjny Auschwitz to bez dwóch zdań najgorsze miejsce na ziemi (było, teraz to tylko muzeum).
Oglądałem kiedyś jakiś dokumentalny film o polskich partyzantach i jeden z nich powiedział, że to co przeżył w Oświęcimiu-Brzezince było wakacjami w porównaniu do tego, co zafundowali mu czerwoni bracia po wojnie.
Pablo Abruzzi pisze:Dla mnie hitler to był popaprany sk**wysyn, żaden geniusz.
Masz prawo do swojej opinii.
Ja jako Polak nigdy nie nazwę go nawet człowiekiem.
A jak go nazwiesz? Ssakiem naczelnym, człekokształtnym?


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

08 paź 2010, 19:34

My nie nazywamy go geniuszem z powodu jego polityki, tylko, jak to jest napisane w temacie, z powodu jego umiejętności strategicznych.

Z pewnością to co zrobili Niemcy podczas wojny jest rzeczą okropną. Tyle, że Rosjanie też nie byli bez winy(ba, można nawet powiedzieć, że byli gorsi, o ile można porównywać tak okropne czyny do siebie pod względem okrucieństwa).

Byłem w Auschwitz i widziałem to wszystko. Wyobraziłem sobie, jak wielkie to było okrucieństwo. Mimo to nie mam żalu do Niemców. To tak jakby ktoś miał do Ciebie żal za to, że, powiedzmy, Twój dziadek był seryjnym zabójcą. A czy to była Twoja wina?
Wiadomo, że to uprzedzenie zostanie na jeszcze bardzo długo, bo takie czyny pamięta się długo, ale w końcu mamy już XXI wiek, to wszystko jest za nami. Nasi dziadkowie i babcie żyli w tamtych czasach, ale już np. rodzice to pokolenie powojenne. My też. Mamy to szczęście żyć w czasach bez wojny.

Mówiąc ogólnie, nie namawiam Was, abyście zapomnieli o Auschwitz - wręcz przeciwnie, należy pamiętać - to nasza historia. Mimo to, jak już pisałem nienawiść do dzisiejszych Niemców jest moim zdaniem nieuzasadniona. Nie mają oni nic wspólnego z tamtymi nazistami.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2010, 19:36 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

08 paź 2010, 19:37

Pablo Abruzzi pisze:...wczoraj miałem wycieczkę do Auschwitz i to jeszcze bardziej uświadomiło mnie w nienawiści do narodu niemieckiego...
W takim razie austriaków również powinieneś nienawidzić, w końcu tam się Hitler urodził. Włochów i japończyków też powinieneś nienawidzić, ponieważ ściśle współpracowali z Trzecią Rzeszą. Rosjanie z resztą również powinni być znienawidzeni za Stalina, za lagry oraz zsyłki na Sybir. Nigdy nie zrozumiem takiego generalizowania.
Mr Minio pisze:Mówiąc ogólnie, nie namawiam Was, abyście zapomnieli o Auschwitz - wręcz przeciwnie, należy pamiętać - to nasza historia. Mimo to, jak już pisałem nienawiść do dzisiejszych Niemców jest moim zdaniem nieuzasadniona. Nie mają oni nic wspólnego z tamtymi nazistami.
Dokładnie. Nic dodać, nic ująć
Ostatnio zmieniony 08 paź 2010, 19:40 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 3 razy.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

08 paź 2010, 22:03

Coś tak na mnie naskoczył na dzień dobry xDDDD. Dobra, teraz trzeba się wybronić xD
kazik pisze:
Pablo Abruzzi pisze:Hmm....Dawno mnie tu nie było, przeglądałem działu, ale nazwa tego tematu mnie ostro zdenerwowała.

Niestety nie mam na tyle czasu, aby przeczytać wszystkie wasze posty tu
Przed napisaniem czegokolwiek powinieneś przeczytać cały temat, miałbyś przynajmniej ogląd sytuacji.
Mniej więcej pamiętałem o co chodzi, bo już wcześniej widziałem ten temat, po prostu chodziło o mały refresh newsów. Ostatnio jak byłem ten temat już był.
kazik pisze:
Pablo Abruzzi pisze:z pewnością nazywanie hitlera (umyślnie z małej) geniuszem, mija się z sensem
Co mają zasady poprawnej polszczyzny do wodza III Rzeszy niemieckiej i jego taktyki wojennej?
Pisanie nazwiska z małej litery w "języku wojny" oznacza brak szacunku. Ja nie mam do tego dupka szacunku.
kazik pisze:
Pablo Abruzzi pisze:wczoraj miałem wycieczkę do Auschwitz i to jeszcze bardziej uświadomiło mnie w nienawiści do narodu niemieckiego. Wiem!! To rasizm.
Nie wiedziałem, że Niemcy to inna rasa...
Widzisz, rasizm ma również koncepcje religijną i pochodzeniową, czyli gnębisz kogoś, bo:

a) Jest Żydem - religia
b) Jest Polakiem - pochodzenie

Mi chodziło o tą drugą, mam nadzieję że mniej więcej wiesz o co mi chodziło.
kazik pisze:
Pablo Abruzzi pisze:Ale ja po prostu nie mogę im tego wybaczyć. Patrząc na Niemca myślę: Jego przodek bydź może zabijał tych ludzi.
A skąd wiesz, że jakiś Twój przodek np. nie zabijał rosyjskich jeńców w 1920?
Fakt, ale proszę Cię, nie porónuj Auschwitz do rosyjskich jeńców - oni przynajmniej nie umierali w torturach - fakt tragedie, śmierć ludzi, ale w Auschwitz to co innego.... Fakt tego nie wiem, dlatego niektórzy mogą się również czepiać mnie - rozumiem to.
kazik pisze:
Pablo Abruzzi pisze:Wg. mnie obóz koncentracyjny Auschwitz to bez dwóch zdań najgorsze miejsce na ziemi (było, teraz to tylko muzeum).
Oglądałem kiedyś jakiś dokumentalny film o polskich partyzantach i jeden z nich powiedział, że to co przeżył w Oświęcimiu-Brzezince było wakacjami w porównaniu do tego, co zafundowali mu czerwoni bracia po wojnie.
Wiesz, jedni przeżyli luz w Auschwitz, bo np: zabijali więźniów, więc mieli fory, albo byli silni i zdolni do pracy. Zależy od człowieka - jeden miał wakacje w Auschwitz, a drugi przeżył tam koszmar.
kazik pisze:
Pablo Abruzzi pisze:Dla mnie hitler to był popaprany sk**wysyn, żaden geniusz.
Masz prawo do swojej opinii.

Nic dodać, nic ująć.
kazik pisze:
Ja jako Polak nigdy nie nazwę go nawet człowiekiem.
A jak go nazwiesz? Ssakiem naczelnym, człekokształtnym?
Potworem, katem, bezdusznym dyktatorem itd. W żadnym z tych określeń nie pada określenie człowiek.

PS. Jeśli chcesz odpowiedzieć nie cytuj proszę, bo ja już się w tym cytowaniu gubię xD

Mr Minio mówiłem Ci już, to nie moja wina, to coś wewnątrz, nie mówię tego światu, po prostu czuje niechęć do tych ludzi. Nic nie mogę poradzić.

Silver Dragon on traktował Austrię jako "nieodmienną część swojej ojczyzny", która została przypadkiem oddzielona. To tak jakbym nienawidził mojego dziadka, za to że wówczas mieszkał na terenach Rzeszy Niemieckiej (polskich podbitych).
Ostatnio zmieniony 08 paź 2010, 22:07 przez Pablo Abruzzi, łącznie zmieniany 2 razy.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Deadly Jake
Miłośnik broni
Posty: 140
Rejestracja: 17 wrz 2010, 07:47

08 paź 2010, 22:15

Tak przyglądam się tej dyskusji i chciałbym coś sprostować : rasizm dotyczy w głównej mierze KARNACJI człowieka który jest potępiany, nienawiść do żydów to antysemityzm, nienawiść do obcokrajowców to ksenofobia. Tak więc najpierw zapoznaj się z tym o czym mówisz, potem wdawaj się w debatę. Pokój ;)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2010, 22:15 przez Deadly Jake, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

08 paź 2010, 22:19

Deadly Jake pisze:Tak przyglądam się tej dyskusji i chciałbym coś sprostować : rasizm dotyczy w głównej mierze KARNACJI człowieka który jest potępiany, nienawiść do żydów to antysemityzm, nienawiść do obcokrajowców to ksenofobia. Tak więc najpierw zapoznaj się z tym o czym mówisz, potem wdawaj się w debatę. Pokój ;)
Coś nowego. Bo jakoś mnie od rasisty wyzywali, jak powiedziałem że nienawidzę Niemców.
Rasizm, dyskryminacja rasowa (z fr. le racisme od la race – ród, rasa, grupa spokrewnionych) – zespół poglądów głoszących tezę o nierówności ludzi, a wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi[2]. Przetrwanie tych "wyższych" ras staje się wartością nadrzędną i z racji swej wyższości dążą do dominowania nad rasami "niższymi"
Teoretycznie masz rację, ale te 3 pojęcia często potocznie nazywa się rasizmem. Potocznie tak jest, profesjonalnie być może nie. Ale ja na tych terminach nie bazowałem.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

09 paź 2010, 00:25

Pablo Abruzzi pisze:
kazik pisze:
Pablo Abruzzi pisze:Patrząc na Niemca myślę: Jego przodek bydź może zabijał tych ludzi.
A skąd wiesz, że jakiś Twój przodek np. nie zabijał rosyjskich jeńców w 1920?
Fakt, ale proszę Cię, nie porónuj Auschwitz do rosyjskich jeńców - oni przynajmniej nie umierali w torturach - fakt tragedie, śmierć ludzi, ale w Auschwitz to co innego.... Fakt tego nie wiem, dlatego niektórzy mogą się również czepiać mnie - rozumiem to.
"inny świat" czytałeś? tam jest jedynie skrawek tego, co przeżywali ludzie w łagrach...

racja..nie były to obozy stricte nastawione na tępienie ludzi na poziomie nazwijmy to "fabryczny" jak w obozach typu Auschwitz, ale śmierć była tam na porządku dziennym...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

09 paź 2010, 08:15

Pablo Abruzzi pisze: Wiem!! To rasizm.
Nie wiesz; to nacjonalizm :>
Pablo Abruzzi pisze:Potworem, katem, bezdusznym dyktatorem itd. W żadnym z tych określeń nie pada określenie człowiek.
Hitler nie był jedynym tyranem historii, byli też na przykład Pol Pot, czy Pinochet (na nich tez masz ciekawe okreslenia?) poza tym jego licznik zabitych nie dorównuje nawet temu, który miał Stalin. Moim zdaniem to, że Polacy w większości nie zwracają na to uwagi jest efektem propagandy komunistycznej.
Deadly Jake pisze:nienawiść do obcokrajowców to ksenofobia
Znowu nie, ksenofobia to obawa lub niechęć do obcokrajowców, a nie nienawiść.


Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

09 paź 2010, 09:25

Czytałem "Inny świat" bardzo dokładnie, tam wzmianek o "fabrykach śmierci" nie było - fakt ludzie umierali, ale "dało się przeżyć" - czyli w Auschwitz jak miałeś 4 dzieci to razem z nimi byłeś skazany na śmierć - w łagrach na twoją rodzinę to nie miało wpływu, poza tym widzisz, w łagrach po śmierci cie raczej nie palili, ani tym bardziej nie segregowali twoich części ciała: włosów itd. Tam przynajmniej człowiek miał "godność" - w cudzysłowie.

Wracając do tego rasizmu, to mówię k*rwa, że potocznie tego się używa, te skomplikowane terminy nie często są w użyciu.

Poza tym, odnoszone dziwne wrażenie jakbyście bronili hitlera. Mam nadzieję, że się mylę....
Ostatnio zmieniony 09 paź 2010, 09:33 przez Pablo Abruzzi, łącznie zmieniany 2 razy.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

09 paź 2010, 12:57

Pablo Abruzzi pisze:Pisanie nazwiska z małej litery w "języku wojny" oznacza brak szacunku. Ja nie mam do tego dupka szacunku.
A czy ten język wojny stoi w hierarchii wyżej od języka polskiego, że pozwala łamać Ci jego zasady?
Pablo Abruzzi pisze:Widzisz, rasizm ma również koncepcje religijną i pochodzeniową, czyli gnębisz kogoś, bo:

a) Jest Żydem - religia
b) Jest Polakiem - pochodzenie

Mi chodziło o tą drugą, mam nadzieję że mniej więcej wiesz o co mi chodziło.
Znowu pudło. Żydów nie lubią za to w co wierzą, ale za to kim są. Poza tym różnica między Żydem a żydem jest taka jak pomiędzy Polakiem i katolikiem.
Pablo Abruzzi pisze:Fakt, ale proszę Cię, nie porónuj Auschwitz do rosyjskich jeńców - oni przynajmniej nie umierali w torturach - fakt tragedie, śmierć ludzi, ale w Auschwitz to co innego....
Przecież torturowanie i mordowanie jeńców bywało rozrywką rozgoryczonych wojaków. Poza tym czym się różni spalenie wioski wraz z mieszkańcami od zamknięcia jej mieszkańców w obozie i tam ich zabicia?
Pablo Abruzzi pisze:Wiesz, jedni przeżyli luz w Auschwitz, bo np: zabijali więźniów, więc mieli fory, albo byli silni i zdolni do pracy. Zależy od człowieka - jeden miał wakacje w Auschwitz, a drugi przeżył tam koszmar.
Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Ci partyzanci nie twierdzili, że Oświęcim to były wakacje, oni twierdzili, że piekło zafundowane przez Niemców bledło w porównaniu z piekłem komunistów.
Pablo Abruzzi pisze:Poza tym, odnoszone dziwne wrażenie jakbyście bronili hitlera. Mam nadzieję, że się mylę....
Tak, bronimy go! BUUU! I co teraz?!


Awatar użytkownika
Deadly Jake
Miłośnik broni
Posty: 140
Rejestracja: 17 wrz 2010, 07:47

09 paź 2010, 12:58

Kariko pisze:
Deadly Jake pisze:nienawiść do obcokrajowców to ksenofobia
Znowu nie, ksenofobia to obawa lub niechęć do obcokrajowców, a nie nienawiść.
A to z nienawiścią tak mi się napisało bo obok była nienawiść do żydów, ale miałem na myśli dokładnie to o czym napisałeś. Dzięki że mnie poprawiłeś ;)


Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

09 paź 2010, 20:37

Nie chce mi się już tego cytować, możemy się tak licytować do śmierci - to nie ma sensu, ogólnie nie będę sabotował tego co powiedziałeś/napisałeś, ale z tym bronieniem to przegiąłeś pałkę. Ogółem w "Innym Świecie" Herlinga-Grudzińskiego "torturowanie" za nic nie było możliwe, wiadomo jak próbowałeś uciec mogli cie stłuc a nawet zabić, ale posłuszeństwo tam było chociaż w połowie "Szanowane", nie to co w Auschwitz, tam nawet jak byłeś posłuszny ktoś cie mógł zabić ot tak: for fun.

UWAGA!!! PRZECZYTAJ DOKŁADNIE! ZWRÓĆ UWAGĘ NA CUDZYSŁOWIE!
Ostatnio zmieniony 09 paź 2010, 20:38 przez Pablo Abruzzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
ODPOWIEDZ