Adolf Hitler?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

30 lis 2008, 13:32

MastaDJMax... Ty się o wszystko chcesz kłócić. Zachowujesz się jak dziecko, które nie ma się czemu sprzeciwiać, więc buntuje się przeciw wszystkiego, od tak, dla zasady. Jakbyś ze zrozumieniem przeczytał post Tiquilla to od razu znalazłbyś odpowiedź na swoje pytanie. Nikt tu nie unika trudnych tematów, po to wydzieliliśmy z HP nowy dział - Duży Hyde Park.

Nie uciszam Cię, jak coś, żebyś nie powiedział, że nie szanujemy Twojego zdania.


Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

30 lis 2008, 13:34

Może jednak daj mi tego bana zanim to się skończy kolejną kłótnią >.<


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

30 lis 2008, 13:38

MastaDJMax pisze:Może jednak daj mi tego bana zanim to się skończy kolejną kłótnią >.<
Nie muszę Ci go dawać! Odejdź sam, albo odwal coś specjalnie, bym miał powód. Bo jak na razie nie widzę potrzeby uciszania Ciebie. Co Ty wyczyniasz, co się dzieje? Pytanie retoryczne, odpowiedz na nie sobie sam.

Koniec tego tematu, wracamy do Hitlera.


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

30 lis 2008, 13:54

Punisher pisze:PS. da się jakoś dostać jego książkę "Main Kampf" ?? Bo słyszałem że raczej nie a chciałbym to przeczytać i zobaczyć co tam jest ciekawego xD
mam na kompie ale osobiście nigdy nie czytałem...jak chcesz mogę podesłać...
Lewus pisze:Sory, jeżeli kogoś tu obraże ale taka jest prawda. Nazwanie Hitlera "geniuszem" to zwykły neonazizm. Niektóre osoby sprawiają wrażenie jakby ta chora jego "ideologia" się im podobała. Zresztą on nie był geniuszem. Doszedł do władzy przez prosty populizm, a to było łatwe gdyż Niemcy były pogrążone w kryzysie. Następnie powtórzył militarny błąd Napoleona (zaatakował Rosje). Uniknął swojego procesu, tzn. popełnił samobójstwo. Nazizm niszczy wolność. Aha i jeszcze jedno. Tzw. "narodowy socjalizm" z prawdziwym socjalizmem nie ma nic wspólnego. Ktoś powiedział tu na forum, iż LPR to partia socjalistyczna. Zgoda, jeżeli ma na myśli "socjalizm narodowy", a ponieważ nie UWAŻAM tego za socjalizm to nie ma LPR ze mną nic wspólnego :P .
Lewus daj spokój...pytanie w moim odczuciu jest dość ogólne...nikt nie chce od razu zostać neonazistą tylko dlatego że pyta się czy uważa się Hitlera za geniusza wojny...

jeśli chodzi o wypłynięcie Hitlera to nie jest to nie jest to nic nadzwyczajnego...wiadome jest że jednostki obdarzone charyzmą, intelektem i umiejętnością przemawiania są mile widziane podczas kryzysów, gdyż uważa się że mogą coś zdziałać...w przypadku Hitlera tak się stało...fakt że niekoniecznie uczciwą drogą...

co do nazizmu to będe się upierał przy tym że jest to socjalizm jak i komunizm..tylko jak już wspominałem wygięte w dwie różne skrajne oczywiście strony...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

30 lis 2008, 13:59

Ramesses pisze:fakt że niekoniecznie uczciwą drogą...
wygrał uczciwie demokratyczne wybory! :old:
Lewus pisze:Nazwanie Hitlera "geniuszem" to zwykły neonazizm.
Nie wiem co ideologia narodowo-socjalistyczna ma wspólnego z uznaniem kogoś umiejętności strategicznych.
Ramesses pisze:mam na kompie ale osobiście nigdy nie czytałem...jak chcesz mogę podesłać...
ja poproszę. [email protected]


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

30 lis 2008, 14:07

Ja krotko powiem - Hitler Geniusz=bzdura. Jesli naprawde by byl geniuszem, to nie dal by sie zaslepic, i nie czynilby zla.

I Rob, nie mow mi ze nietolerancyjny jestem, bo naprawde, nie warto... nie chce sie znowu klocic.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

30 lis 2008, 14:08

Loc pisze:I Rob, nie mow mi ze nietolerancyjny jestem, bo naprawde, nie warto... nie chce sie znowu klocic.
Dlaczego mam tak twierdzić? Bo nie czcisz Hitera? Lol, już nie przesadzaj. :p


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

30 lis 2008, 14:13

Ja krotko powiem - Hitler Geniusz=bzdura. Jesli naprawde by byl geniuszem, to nie dal by sie zaslepic, i nie czynilby zla.
Czy Twoim zdaniem Einstein był geniuszem? Gdyby był geniuszem, nie przyczyniłby się do śmierci setek tysięcy ludzi przy użyciu bomby atomowej... Trochę niedorzeczne argumentowanie stwierdzenia.

I przypominam, że pytanie brzmi, czy był geniuszem wojny. więc skupmy się tu na aspekcie militarnym, nie ideologicznym.


Awatar użytkownika
Yamakasi
Miłośnik broni
Posty: 146
Rejestracja: 08 lip 2008, 19:25

30 lis 2008, 14:24

Obojętnie co powiemy o charyzmie tego wariata, pozostanie jednym z największych ludobójców w historii świata i tylko to ma znaczenie i tak powinien być zapamiętany ku przestrodze dla innych wariatów wyszukiwanie jego dobrych cech, usprawiedliwianie i uzasadnianie jest jak bezczeszczenie grobów milionów ofiar II Wojny Światowej.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2009, 08:37 przez Yamakasi, łącznie zmieniany 1 raz.


Dawaj składak, dawaj koło, bo ci przypierdolę w czoło!!!
Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

30 lis 2008, 14:25

Hitler gdyby nie czynił zła byłby świetnym przywódcą, wszak za jego rządów nie było bezrobocia.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

30 lis 2008, 14:28

Cor Angar, można obiektywnie ocenić Hitlera. Jednak nawet bardzo się starając, i tak zawsze wychodzi na to, że ten człowiek był po prostu głupi.


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

30 lis 2008, 14:41

Yossarian pisze:Hitler gdyby nie czynił zła byłby świetnym przywódcą, wszak za jego rządów nie było bezrobocia.
Nie było bezrobocia bo wszyscy byli w armii, albo pracowali w przemyśle zbrojeniowym. Ale armia sama nie zarobi na swoje utrzymanie, jeszcze przed wojną III rzesza była strasznie zadłużona.

Gdyby Hitler był głupi, nie zdobyłby prawie Europy.
Cor Angar pisze:...obojętnie co powiemy o jego charyzmie i kreacjach jego umysłu, pozostanie jednym z największych zbrodniarzy w historii..i tylko to ma znaczenie i tak powinien być zapamiętany ku przestrodze.. wyszukiwanie jego pozytywów, usprawiedliwianie i uzasadnianie jest jak bezczeszczenie grobów milionów ofiar II Wojny Światowej..wszystko
Demonizowanie Hitlera to zasługa Stalina i ZSRR. Dlaczego nie obwinia się tego serbskiego zamachowca, który zabił arcyksięcia Ferdynanda, że ma na rękach krew wszystkich ofiar Wielkiej Wojny? W dzisiejszym świecie, gdzie religijny szatan już nie straszy ludzi znaleziono sobie nowego szatana, demona, którym się straszy ludzkość, którego obrazem macha się przed oczami strasząc, że to może wrócić. Zauważcie, że w Unii jak jakiś polityk ma prawicowe poglądy od razu nazywa się go faszystą. Żeby daleko nie szukać, u nas też tak było. Kaczyzm, mówi Wam to coś? Dlatego analizowanie jego osobowości, wyszukiwanie pozytywów, usprawiedliwianie i uzasadnianie nie jest w żadnym wypadku bezczeszczeniem żadnych grobów.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

30 lis 2008, 14:46

Denerwuje mnie to, że na Niemcy zrzucono całą winą za II wojnę światową. Moim zdaniem Rosja nie jest dużo lepsza, komunizm uważam za większe zło niż nazizm. Aż śmiać mi się chce, gdy podczas obchodów zakończenia II w. ś. podaje się rękę danemu prezydentowi Rosji, z podziękowaniami za zniszczenie nazizmu. Dziękuję za taką pomoc, po wojnie Polska też była krajem komunistycznym i do dzisiaj jesteśmy w tyle. Musimy się trzymać jak najdalej od Rosji, źle się czuję z tym, że Europa bardziej nas kojarzy właśnie ze Wschodem.


Obrazek
Awatar użytkownika
Yamakasi
Miłośnik broni
Posty: 146
Rejestracja: 08 lip 2008, 19:25

30 lis 2008, 14:49

Ale to jednak Hitler stworzył nową Historie 20 wieku powstał podział po miedzy zachodem,a wschodem,Hitler trochę przy przydupił nosa Stalinowi-ten chciał wojny z zachodem,a tu zachód trzeba prosić, bo potrzebują pomocy.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2009, 08:49 przez Yamakasi, łącznie zmieniany 2 razy.


Dawaj składak, dawaj koło, bo ci przypierdolę w czoło!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

30 lis 2008, 15:12

Hitlera wyhodowali sobie Anglicy i Francuzi. Znalazłem fajny artykuł w temacie, więc jednak minister Beck dał dupy, a nie Hitler... https://media.wp.pl/kat,12471,wid,848469 ... caid=170f0
Szkoda, że ten sojusz się nie udał...


ODPOWIEDZ