A gdyby tak był nasz własny serwer, to byliby stali gracze?

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 mar 2012, 16:19

No właśnie. :faja: Tak sobie gdybam i wysondować chcę poziom obecnego zacięcia do cięcia w Postala 2... Więc: Czy warto?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 mar 2012, 17:45

Sam nie wiem. Gdy stawiałem serwer, albo inni stawiali to zbyt dużo osób nie było, ale zawsze ktoś się pojawiał, ale czy to nie za mało na własny, oficjalny serwer?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 mar 2012, 18:20

Polscy siepacze P2 multi nigdy nie mieli szczęścia do zorganizowania się. Czy po latach można to nadrobić? Liczę na głosy każdego, zarówno próbującego to rozruszać, jak też zwykłych graczy się w takie sprawy angażujących i nie angażujących.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 mar 2012, 19:02

Ja zawsze będę na tak i w każdym wypadku spróbuję się dołączyć. Dawno nie grałem już w Postala, a taki serwer byłby znakomitym 'pretekstem', aby do niego wrócić. Tylko czy się opłaca? Czy znajdzie się tylu graczy? Nawet jeśli tutaj zgłosi się pokaźna liczba chętnych, w co szczerze mówiąc niestety wątpię, to trzeba wziąć pod uwagę, że nie zawsze każdy ma czas i chęci. Postal ma już swoje lata i mimo iż jeszcze wielu w niego gra to po pierwsze: w singla, a po drugie: ludzie, których na PSI nie ma, czyli obcokrajowcy. I tu pytanie: Czy byłby to nasz oficjalny serwer tylko dla użytkowników PSI czy może dla każdego kto chciałby z nami zagrać?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 mar 2012, 19:43

Dla każdego, to wizytówka naszej strony byłaby wśród wszystkich graczy multi. Nie jestem zobowiązany do terminowych rozgrywek, ale wiem że jest i kiedy chcę to sobie wchodzę i gram tyle ile chcę - na tej zasadzie. Na serwerze, z którym się identyfikuję. Chodzi tylko o to, żeby to nie był serwer wyłącznie dla ludzi z zagranicy. Ma przede wszystkim służyć graczom w P2 z Polski, potem ludziom z PSI a na końcu całemu postalowemu światu. To taki ideowy priorytet, choć zdaję sobie sprawę że praktyka może być całkiem inna. Ale nie musi.

Piszę nieco enigmatycznie, bo i na razie niezobowiązująca to do niczego wstępna sonda. Toteż i nie oczekuję tu żadnych zobowiązań, a tylko pierwsze słowo.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2012, 19:47 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Karpiu
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 516
Rejestracja: 20 lis 2007, 21:24
Lokalizacja: Eichenbruck

25 mar 2012, 20:42

Powiem tak - jestem za, żadnych sprzeciwów nie mam. Jak nie wypali - trudno.


Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

26 mar 2012, 18:10

no chyba sobie żartujecie wy żyjecie?? lool
co do serwera to wiecie jak jest ludzie grają na sprawdzonych serwerach, zamiast serwera proponuje nazwę klanu z którym by się sporo ludzi identyfikowało, no i wiecie co może dać nam przepustkę do zagrania w lidze xD ponoobujemy ale zagramy

[ Dodano: 2012-03-27, 14:04 ]
ok a serwer ten c chodził by 24h/7dni w tygodniu??? łączenie za pomocą wpisania ip??? czy byłby widoczny na liście serwerów? i kolejna sprawa hosting własny??? ping na poziomie 160?? jak co to proponuję odnowić EuroCustom ale to jest wyzwanie kto wie może kiedyś


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 mar 2012, 14:05

abdul11 pisze:ludzie grają na sprawdzonych serwerach, zamiast serwera proponuje nazwę klanu z którym by się sporo ludzi identyfikowało
Miałem czekać na głos innych graczy, ale widzę, że rozpisałeś się po tematach o utworzeniu klanu, więc:

Twe słowa są skrajnie odmienne od wniosków ludzi, którzy dotąd próbowali ożywić P2MP w III RP. Bez własnego serwera żaden klan nie pożyje w dobrej kondycji. Ty zaś coś przeciwnego. Odmienne zdanie zawsze w cenie, ale czy warto skrzykiwać kolejny bezdomny klan?

Niczego nie narzucam, sugeruję tylko od nowa dyskusję. W takich sprawach są trzy etapy: 1. Złożenie oferty. 2. Przyjęcie oferty. 3. Zrealizowanie oferty. Na razie trwa sondowanie...


EDIT: 24h/7, każdy sposób łączenia, widoczny na liście w menu gry, hosting wykupiony w serwisie hostującym, ping jaki ten serwis pozwala.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2012, 14:09 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 mar 2012, 14:11

Gdyby był serwer, to czasem bym popsztykał .
Ale klan ,to porąbany pomysł :D


8=======D
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

27 mar 2012, 14:49

Chętnie bym kogoś zabił po 2 latach urlopu od MP :diabeł: . Ale czy serwer to dobry pomysł to nie wiem. Spróbować, zobaczyć...


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

27 mar 2012, 16:48

żaden klan nie pożyje? z tego co zauważyłem tylko klan atg ma swój serwer tak dość na poziomie czasem stawia Ratz&Catz ale np TRS i TM nie posiadają własnego serwera więc uważam że jest to zbędne chyba że jak kto chce mi tam wystarczy tylko wspólna nazwa aha i Kpowa ma swój serwer

[ Dodano: 2012-03-27, 19:49 ]
a no i co do samej nazwy tematu gram 2,5 roku no z roczną przerwą, ale przez najbliższe 3 lata nie wyobrażam sobie żyć bez postala moja jedyna gra na kompie więc reasumując jestem stałym graczem


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

30 mar 2012, 01:23

Serwer to ciekawy pomysł i wart wypróbowania - aczkolwiek śmiem twierdzić, że po początkowej euforii, czyli jakiś 2 - 3 tygodniach, będzie świecił pustkami, jeśli idzie o "klanowiczy". Ktoś z zagranicy na 100% zawsze się znajdzie, nawet jak swój stawiałem na te 6 - 12 godzin dziennie (zazwyczaj jak musiałem iść na uczelnię, spać, albo gdzieś indziej) to w logach przewijało się sporo osób i praktycznie bez przerwy ktoś tam siedział. A i trochę maili się posypało z poradami / prośbami. Więc serwer tak czy inaczej będzie żył - nie wiem natomiast jak klan i polska scena Postal-a. 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 mar 2012, 01:36

Wchodzi zwykły gracz, przeciętny polski fan, przeciętny gość z zagranicy. Ma uwagi, chce się czymś podzielić - wie gdzie pisać, wie z czym może się identyfikować i z kim. Może wpływać na kształt serwera. Będzie klan? To rzecz - na początek - drugorzędna. Domy potrzebują się najpierw zaludnić.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

30 mar 2012, 16:00

czyli reasumując jak wygląda nie daleka przyszłość>???? zatrzymujemy sie tu czy działamy co?? mamy do zrobienia 2 rzeczy (jak dla mnie jedną) stworzyć serwer i stworzyć klan, a ludzie powinni się znaleźć co do klanu z tego co widzę to przynajmniej gram z 6 polskimi nałogowcami


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 kwie 2012, 15:24

Działamy dalej. Dajcie mi parę dni pozałatwiać, co potrzebne. Tymczasem wskażcie, gdzie i/lub na jakim serwerze-hostingu gra się Wam najlepiej. Co warto wziąć, na czym się wzorować, co najlepsze?
abdul11 pisze:jak co to proponuję odnowić EuroCustom ale to jest wyzwanie
To znaczy? Możesz wyjaśnić?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ