[PROGRAM] 3D Studio Max 2012, Maya 2012 i inne za darmo!

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

03 maja 2011, 23:16

Część z was pewnie korzysta z tego od dawien dawna, jednak nikt jeszcze nie wysilił się, by ułatwić innym zdobycie legalnych wersji wszelkiego oprogramowania od Autodesk za darmo. A że mam teraz chwilę, opiszę krok po kroku, jak stać się posiadaczem wyżej wymienionego oprogramowania, nie wydając nawet złotówki.
Śmierdzi nieco illegal-em, jednak chodzi o to, że skorzystamy z oferty dla uczniów i studentów, dla których Autodesk udostępnia w pełni funkcjonalne oprogramowanie całkowicie za darmo. Oczywiście musimy zgodzić się na kilka warunków, w którym najważniejszy brzmi "Zabronione jest wykorzystywanie oprogramowania do celów zarobkowych i komercyjnych" oraz "Za łamanie regulaminu użytkownik może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej" - a z ich prawnikami osobiście odradzam zadzierać.

Lista oprogramowania, na które dostajemy 36 miesięczną licencję jest całkiem pokaźna:
Autodesk 3ds Max
Autodesk Maya
Autodesk MotionBuilder
Autodesk Mudbox
Autodesk 3ds Max Design
Autodesk Softimage
Autodesk Smoke for Mac OS X
AutoCAD
AutoCAD Architecture
AutoCAD Civil 3D
AutoCAD Electrical
AutoCAD for Mac
AutoCAD Map 3D
AutoCAD Mechanical
AutoCAD MEP
AutoCAD P and ID
AutoCAD Raster Design
AutoCAD Revit MEP Suite
AutoCAD Structural Detailing
Autodesk Alias Automotive
Autodesk Alias Design
Autodesk Ecotect Analysis
Autodesk Green Building Studio
Autodesk Impression
Autodesk Inventor Professional
Autodesk Inventor Publisher
Autodesk Navisworks Manage
Autodesk Quantity Takeoff
Autodesk Revit Architecture
Autodesk Revit Structure
Autodesk Robot Structural Analysis Professional
Autodesk Showcase
Autodesk Simulation Multiphysics
Autodesk SketchBook Designer
Autodesk SketchBook Pro

Pora zatem przejść do rzeczy i wykonać poniższe kroki:
1. Udajemy się pod adres: https://students.autodesk.com/
2. W prawym górnym rogu strony klikamy na Register. Pojawi się strona na której wprowadzamy podstawowe dane. Jako I am a koniecznie wybieramy Student:
Obrazek
3. Klikamy Continue to Step 2.
4. Zaatakuje nas kolejna strona, na której musimy podać nasze dane. Teoretycznie można wpisać fałszywki, ale radzę je gdzieś zapisać, na wypadek chęci przedłużenia licencji. Jako School koniecznie wybieramy Homeschool (Poland). To zaoszczędzi nam problemów.
Obrazek
5. Klikamy Continue to Step 3.
6. Otworzy nam się strona, na której pogratulują nam za włożony wysiłek. Olewamy to oczywiście i udajemy się na naszą skrzynkę e-mailową, gdzie klikamy w nadesłany właśnie przez Autodesk link.
Obrazek
7. Logujemy się na nasze nowo powstałe konto na https://students.autodesk.com, po czym w górnym menu wybieramy przycisk Get Software.
8. Na wyświetlonej stronie wybieramy to, co nas interesuje i ściągamy (dla większości programów dostępne są różne wersje, w tym x32 i x64).
Obrazek
9. Kiedy nasza aplikacja się ściąga, wracamy do okienka z przyciskiem Download i klikamy Get Key. Spowoduje to pobranie niewielkiego pliczku instalacyjnego, który... no właśnie nie wiem do końca co robi, ale pozwoli nam na pozyskiwanie kluczy do produktów.
10. Instalujemy zaciągniętą aplikację, podając wszelkie potrzebne numery (które znajdziemy klikając po lewej stronie My Software.
11. Cieszymy się w pełni legalnym i w pełni funkcjonalnym (pluginy tez działają) oprogramowaniem, które możemy wykorzystywać do celów niekomercyjnych (dobrowolne dotacje od fanów naszych modów nie są uważane za działalność komercyjną).
12. Ownimy świat naszą twórczością.

I to by było na tyle. Mam nadzieję, że ktoś skorzysta z tej ciekawej oferty. 8-)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2011, 23:16 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

04 maja 2011, 13:04

Super!
Napisałeś, aby nie wykorzystywać w celach zarobkowych i komercyjnych...
Czy zalicza się do tego zrobienie np. broni do Postal 2??
Czy będziesz można ją zrobić i wydać za darmo bez żadnych konsekwencji prawnych?
Ostatnio zmieniony 04 maja 2011, 13:05 przez Alixo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

04 maja 2011, 14:24

Czy zalicza się do tego zrobienie np. broni do Postal 2??
Jeżeli nikt ci za nią nie zapłaci - Nie.
Alixo pisze: Czy będziesz można ją zrobić i wydać za darmo bez żadnych konsekwencji prawnych?
Tak. 8-)


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

04 maja 2011, 20:39

Walę proste przykłady:
1. Jeśli twoje dzieła są rozdawane za darmo - nie ma problemu.
2. Jeśli rozdajesz swoje dzieła za darmo, a ktoś daje Ci dobrowolnie jakąś kasę (np.: przycisk Donate by PayPal na stronie) - nie ma problemu.
3. Jeśli wyraźnie dajesz do zrozumienia: "Ten model/broń/cośtam może być już wasz za 99zł" - jest problem 8-)
4. Jeśli prace wykonane w którym z programów są dorzucane jako "bezpłatny dodatek" do czegoś płatnego - nie ma problemu (ale dobry prawnik by Cię udupił).
5. Jeśli stworzysz np.: płatną grę, możesz dodać popularny w naszym kraju slogan w stylu "Opłata pobierana jest jedynie za czas poświęcony na wykonanie modeli, tekstur i programowanie, same modele wykonane w 3D Studio Max są bezpłatne" - masz przerąbane na całej linii, za łamanie licencji i oszustwo xD

Podsumowując - róbcie co chcecie, jak chcecie i do czego chcecie, póki nie pobieracie za to opłat wprost. Dobrowolne dotacje od fanów są dozwolone 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 mar 2014, 10:04

Czyściłem sobie rejestr systemu i niechcący usunąłem wpis 3dmaxa.
Ten wymagał klucza. wpisywałem klucz ale wywalało że zły, więc aktywowałem przez internet . Dostałem nowy klucz. Stary był na 2lata, do 2015r.
Pytanie: Czy nowy klucz da mi kolejne 2 lata ? :D


8=======D
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

01 lut 2017, 13:54

Temat założony 6 lat temu, a "promocja" i linki nadal są aktywne. Fajnie, na 3ds maxa pewnie się skuszę


ODPOWIEDZ