11 Rok Forum. Nowe propozycje

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

05 mar 2017, 14:39

Ja bym proponował dodanie możliwości usuwania swoich potów we wszystkich działach, czasami to wkurza jak zdubluje ci posty, bo net zamula i musisz czekać, aż ktoś z adminów usunie jednego posta, gdzie po którymś razie pewnie ich też to wkurza i se pewnie myślą "co on internet z biedronki ma?", czy coś w tym stylu, albo jak napiszesz coś w złym temacie bo masz 20 kart otwartych
Nie sądzę aby phpBB modified by Przemo oferowało taką możliwość, zresztą ile takich sytuacji tak w ogóle ma miejsce? O dawna nie widziałem "double posta" oraz posta wysłanego w nieodpowiednim dziale czy temacie. Nie mówię, że to się nie zdarza, ale ma to miejsce na tyle rzadko, że nie ma sensu aby wprowadzać taką funkcję o ile by istniała. Pomijam niepożądane skutki jakie mogłaby ze sobą nieść.
Ja bym chciał opcje zmiany nicka w ustawieniach profilu.
Również nie sądzę, aby taka funkcja istniała po za tym nawet gdyby istniała, to powinna oferować, wyświetlanie ostatnich 10 Nicków Użytkownika, który dokonał zmiany w jego profilu, tak aby Nikt nie miał wątpliwości Kim ta Osoba jest. Miłe byłoby ograniczenie do jednej zmiany miesięcznie, aby większego zamieszania nie wprowadzać.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 mar 2017, 15:02

Bartosz pisze:Jakiś czas temu był temat na cmentarzu, gdzie dawało się "pomógł" za spam, czyli takie sztuczne nabijanie sobie licznika, a ta funkcja chyba do czego innego służy (a jeżeli nie, to jest niewiarygodna i nie ma co na nią zwracać uwagi) ;)
Wszystkie zostały cofnięte ;)


8=======D
Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

05 mar 2017, 15:35

Pan Szatan pisze:Ja bym chciał opcje zmiany nicka w ustawieniach profilu.
Kurde wyprzedziłeś mnie, właśnie przed chwilą sobie o tym przypomniałem i miałem to napisać xD, tylko też byłby problem, bo jak by ktoś tak co chwila dla żartu zmieniał nick, to zaczęło, by to irytować

Radzik136, tutaj niestety nie masz racji, obydwie opcje są, wiem bo mam swoje forum :P Poza tym w niektórych działach, czy tematach jest możliwość usuwania swoich postów ;p
Ostatnio zmieniony 05 mar 2017, 15:38 przez Devi90, łącznie zmieniany 1 raz.


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

05 mar 2017, 16:00

Propostal pisze:Radzik136, tutaj niestety nie masz racji, obydwie opcje są, wiem bo mam swoje forum :P Poza tym w niektórych działach, czy tematach jest możliwość usuwania swoich postów ;p
Spoko to może opisz dokładniej jak te funkcje działają ;p


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

05 mar 2017, 16:11

Radzik136 pisze:Spoko to może opisz dokładniej jak te funkcje działają ;p
w sensie? po prostu w panelu administracyjnym szukasz tych opcji i je włączasz, nic trudnego


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 mar 2017, 17:16

Propostal pisze: Poza tym w niektórych działach, czy tematach jest możliwość usuwania swoich postów ;p
By można było aktualizować mody

A zmiana nicka to zły pomysł, po tygodniu byś nie poznał kto jest kto.


8=======D
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

05 mar 2017, 17:23

Jak ktoś chce zmienić nick, to może napisać do admina. Myślę, że w obecnej formie działa to dobrze.


Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

05 mar 2017, 17:29

Pan Szatan pisze:Ja bym chciał opcje zmiany nicka w ustawieniach profilu.
Ta, a potem byś nie wiedział kto, jest kim :P Wystarczy, że na Steamie są osoby, które często zmieniają nicki i trzeba wchodzić na ich profil, żeby zobaczyć kto to jest ;)


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

05 mar 2017, 19:15

Yossarian pisze:Jak ktoś chce zmienić nick, to może napisać do admina. Myślę, że w obecnej formie działa to dobrze.
Również tak uważam. Zmiana nicka powinna być wyłącznie za pośrednictwem admina.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

05 mar 2017, 19:34

Propostal pisze:w sensie? po prostu w panelu administracyjnym szukasz tych opcji i je włączasz, nic trudnego
Nie oto mi chodziło. Zasadniczo najważniejsze jest to czy:
1. Administrator i Moderator ma podgląd na poprzednie nicki Użytkownika, lub czy dostaje powiadomienie o takim fakcie?
2. Czy można ustawić limit miesięczny dla takich zmian?
3. Czy inni Użytkownicy mogą zobaczyć poprzednie nicki Użytkownika?
4. Czy jest możliwość ustawienia czasu, po którym nie będzie można usunąć posta?

Pomimo tego, że zadaję te pytania, byłem jestem i będę przeciwny wprowadzeniu tych funkcjonalności, ponieważ mają wysokie prawdopodobieństwo wprowadzenia zamieszania na Forum.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

05 mar 2017, 19:43

Ogólnie aż tak to się nie zagłębiałem, bo u siebie zostawiłem tak samo, czy brak możliwości zmiany nicku, ale chyba się nie da takich rzeczy ustawić, choć jak będę miał czas to zobaczę, ale można by było jakieś kary robić, typu jak ktoś będzie tak trollował to warna dostanie i kuniec, co do czasu posta, to chyba jest taka możliwość, bo raz chyba jak patrzyłem to mogłem usunąć mojego posta, a po ok. 30 min, już nie więc to chyba można


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

05 mar 2017, 19:49

Zmiana nicku byłaby głupia, ze względu na to, że część osób by co minutę zmieniało nick, przez co byłoby wielkie zamieszanie na forum i pytania "kto kim jest?". Swoją drogą nie za bardzo chciałbym widzieć w jakimś nicku znaki specjalne. Zrobiłby się z tego drugi Steam. Ewentualnie to można dać możliwość zmiany nicku, tylko, że co rok i bez jakichś durnych znaczków które są niewykonywalne na klawiaturze. Coś jak na np. Rockstar Games Social Club.

Opcja "Pomógł" nawet dla osób, którzy nie są twórcami danego tematu by się przydała. Często jest tak, że jakiś inny user wyskakuje z problemem w jakimś już tam temacie, osoba druga mu pomaga, i problem jest rozwiązany. Wtedy user który otrzymał pomoc od drugiego mógłby mu dać taką opcję.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

05 mar 2017, 20:27

Propostal pisze:Ja bym proponował dodanie możliwości usuwania swoich potów we wszystkich działach, czasami to wkurza jak zdubluje ci posty, bo net zamula i musisz czekać, aż ktoś z adminów usunie jednego posta, gdzie po którymś razie pewnie ich też to wkurza i se pewnie myślą "co on internet z biedronki ma?", czy coś w tym stylu, albo jak napiszesz coś w złym temacie bo masz 20 kart otwartych
Katastrofalny pomysł
Ktoś napisze posta, pojawi się kilka odpowiedzi. Nagle delikwent stwierdzi że jednak się pomylił i usunie go.
Co wtedy? Reszta też musi usuwać swoje odpowiedzi wyrwane z kontekstu? Burdel gotowy ;)
1. Administrator i Moderator ma podgląd na poprzednie nicki Użytkownika, lub czy dostaje powiadomienie o takim fakcie?
2. Czy można ustawić limit miesięczny dla takich zmian?
3. Czy inni Użytkownicy mogą zobaczyć poprzednie nicki Użytkownika?
4. Czy jest możliwość ustawienia czasu, po którym nie będzie można usunąć posta?
AD1: Nie, chyba że to gdzieś zanotujesz
AD3: Patrz AD1
Reszty nie wiem
Poza tym co do zmiany nicka przez userów jestem kategorycznie na nie ;)
ShaQ pisze:Opcja "Pomógł" nawet dla osób, którzy nie są twórcami danego tematu by się przydała. Często jest tak, że jakiś inny user wyskakuje z problemem w jakimś już tam temacie, osoba druga mu pomaga, i problem jest rozwiązany. Wtedy user który otrzymał pomoc od drugiego mógłby mu dać taką opcję.
To prawda. W obecnej formie funkcja ta nie ma w ogóle sensu ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 mar 2017, 18:55

Radzik136 pisze:1. Administrator i Moderator ma podgląd na poprzednie nicki Użytkownika, lub czy dostaje powiadomienie o takim fakcie?
2. Czy można ustawić limit miesięczny dla takich zmian?
3. Czy inni Użytkownicy mogą zobaczyć poprzednie nicki Użytkownika?
4. Czy jest możliwość ustawienia czasu, po którym nie będzie można usunąć posta?
nie, nie, nie, nie.
Te propozycje były już kiedyś przerabiane, i obecna forma jest dobra.
Nie psujmy tego


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

26 kwie 2017, 21:25

Rzucił mi się właśnie pewien drobiazg w oczy.

Mianowicie dział Nasze Modyfikacje P2 - dlaczego taka nazwa, a nie same Nasze Modyfikacje? Przecież jest tam też subforum z modyfikacjami do P1. :drapanie:
A jeśli miałyby tam być wszystkie modyfikacje, to i wypadałoby przenieść te z P3.
Taka trochę nieścisłość IMO.


I regret nothing
ODPOWIEDZ