--== POSTALSITE.info P2 Server ==--

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 sie 2012, 23:24

Dzisiaj oficjalnie wystartował nasz serwer. Oto jego charakterystyka, którą też znajdziecie na stronie:
--== POSTALSITE.info P2 Server ==--

Adres: 176.9.72.187:7777
WERSJA GRY:
Postal 2 STP Free MP pod kontrolą 1409X Patch.
TRYBY GRY:
Death Match
Team DM
Snatch
Grab
Jihad
Postal Arena
King of the Hill.
Wszystkie dostępne w menu Vote. Sporadycznie też inne, włączone tylko przez administratora.

MODY - instalujcie w kolejności wg poniższej listy: Jeśli to za dużo roboty - czekajcie, aż gra sama pobierze z serwera redirect. Inne mniejsze mody zostawcie grze, sama pobierze. Albo pobierzcie wszystko, o czym poniżej. Problem z niepasującymi wersjami paczek? Zajrzyjcie tutaj.

MUTATORY: AirMail (wbudowany w 1409X Patch), standardowe oraz Massacre (z moda kMods-Plus) oraz mutatory podmieniające bronie na mapach na arsenał z modów MadMods, DarkFire i DarkPS. Także mutatory wyłącznie dla trybu gry Postal Arena. Każdy mutator na życzenie po oddaniu głosu na niego. Obecna (od 27 sierpnia 2012) lista mutatorów dostępnych w Vote:
Instagib
No Crack
Air Mail
Massacre
Air Mail and Massacre
M@DMods Replacer
DarkFire Replacer
DarkPS Replacer
M@DMods and Massacre
DarkFire and Massacre
DarkPS and Massacre
MaDMods Total Replacer
Arena Only: DFP
Arena Only: Melee Combat
ILOŚĆ GRACZY: Serwer ma na razie 8 slotów. Zwiększenie ilości zależne od aktywności graczy na serwerze.

BOTY: Włączone z domyślną inteligencją na 70 - wartość ulega zmianom. Są w grze tylko, gdy na serwerze jest graczy mniej niż trzech.

KONFIGUROWALNOŚĆ: Narzędzie Vote w menu gry działa dla map, trybów gry i mutatorów. Serwer dedykowany jest dla maksymalnej konfiguracji przez zwykłego gracza. Zastrzeżenia budzić może póki co Vote dla mutatorów podmieniających bronie - więcej w następnych postach. Pozostałe opcje i sugestie wnoście na forum. Na forum też ustawki klanowe i zamknięte fora dla klanowiczów. Grać może każdy, bez względu na status, czy obecność na PostalSite oraz narodowość.

POBRANIE WSZYSTKIEGO: PSIServerAddons - 12 modów i 124 mapy w jednym archiwum. Dla wszystkich, którzy chcą pobrać od razu wszystko z serwera bez czekania aż gra pobierze. Paczka waży 678 MB a po rozpakowaniu na dysku mamy równo 2 GB stuffu. Są tam też dodatkowe mody nie wyszczególnione powyżej, które używane są rzadko, są małe albo będą używane w przyszłości. Warto przy tym zapoznać się z sugestią.

MAPY: aktualna (na 27 sierpień 2012) lista poniżej, licząca 124 mapy do wszystkich trybów. Część dostępna w naszym downloadzie, reszta w powyższym PSIServerAddons i jego aktualizacjach. Na liście są także mapy dodatkowych trybów JailBreak i Zombification, na które nie można głosować - udostępni je tylko admin serwera.
mpA-Church
MPA-DeadSimple
mpA-Hells_Arena666
MPA-HighWay
mpA-LegoPlace
mpA-MallArena
mpA-PacManArena
MPA-PondyBridge
MPA-Shot_and_dead
mpA-Soccer
mpA-TheCage
mpA-ThePin
mpd-Auschwitz
mpD-ds
MPD-R3DFabryka
MPD-R3DFabrykaV2
mpD-SciFi_SkyCity_R3D_V2
mpD-SciFi_SkyCity_R3D_V3
MPDGHT-Hell3
mpdgst-KYUGIJOH+a
MPDGT-(MrD)-AtomicCity
mpDGT-(SD)-ANUBIS-(NW)
MPDGT-(SD)-CityOfThieves
MPDGT-(SD)-CpuFrenzy___
MPDGT-(SD)-Death_Arena-(NW)
MPDGT-(SD)-S_S_POSTAL2
mpDGT-(SD)_Snipers_Paradise(NW)
MPDGT-1on1-Albatross
mpDGT-3feet
MPDGT-Asylum[DarkPS]
MPDGT-BanqueXIII
MPDGT-BlackHawk++
mpDGT-Bluemoon_STP
MPDGT-Bristol_SuitesXIII(E)
mpDGT-Carcmentary
mpDGT-CaveSmall
mpDGT-CrazyGeometry
mpDGT-CrazyGeometry2
MPDGT-DangerousBendNew
mpDGT-DangerousSwim[SWES]
MPDGT-DustCS[DarkPS]
mpdgt-EastMall[DarkPS]
mpDGT-EgyptianMassacre
MPDGT-EmbarcaderoDepotDEV
mpDGT-Embuscade2
mpDGT-Fing_Xmas
mpDGT-ForestArea
mpDGT-GothicUTC
mpDGT-HighwayStar[PM]
MPDGT-IceHole[Dark]
mpDGT-Island
mpDGT-La-ville-oubliee
mpDGT-LostWoods
mpDGT-MayBerry
mpdgt-monsoon[DarkPS]
mpDGT-ossan
mpDGT-RocketArena
MPDGT-SaW_3
mpDGT-SeasideHill
mpDGT-Shot_and_dead
mpDGT-TheDeadPark2
mpDGT-ThePin][
mpDGT-The_Construction_Site
mpDGT-The_Depot
mpDGT-TLThunderCaverns
MPDGT-Trainyard[DarkPS]
mpDGT-Waco
mpDGT-X-Video-Palace
mpDGT-yk_ShowdownAobatei
mpDGT-ZombieTown
mpDGT-Zyklon
mpDGT-[BloodyTournament]
MPDGZ-BloodCafeteria
mpDGZ-GasStation
mpDGZ-LOTDTheater
mpDGZ-NightmareCity
mpDM-SciFi_SkyCity_R3D
mpDT-(L)-DeathFortress(SW)
MPDT-Adobe
mpDT-AlienAttack-(SW)
MPDT-AncientRuins-NM[SW]
MPDT-Attica[SE]
MPDT-CarnyTown[SWES]
MPDT-Circ_d'Soily][
MPDT-CounterStrike-Aztec
MPDT-Hacienda
MPDT-JM-AChina
MPDT-JM-Holy_War
MPDT-JM-HouseParty
MPDT-JM-Mansion+
MPDT-Mental!![SWS]
mpDT-NK-Library
mpDT-NK-Warehouse
MPDT-Penthouse-RVS[SWS]
MPDT-RiversOfWaste
MPDT-Sickbay[SWE]
mpdt-smallcube
mpdt-smallcubev2
MPDT-Sniper[SWE]
MPDT-TheDarkPlace-NM[SW]
MPDT-THE_COIN_FATE
MPDT-TLFireball
MPDT-Toys_Story
mpdt-unkolandX
MPDZ-Cemetery[Dark]
mpJ-GhettoSewer
mpJ-IntifadaC
mpJ-Ponderous
mpJ-RedLight
mpJ-SplinterFoundry
mps-(MrD)-Arc-McDonalds_Vs_BurgerKing
MPS-Chozo
MPS-db_Summer_Rental
mpS-Gekokujou][
MPS-HellaBoatDocks
MPS-Islamic_Revolution
MPS-JM-HouseParty+
mpS-MerryWoods
MPS-School-Daze[SW]
MPS-Sub-Zero[SW]
mpS-TLClanHome
mps-TLThunderCaverns
MPS-TrainSnatch
MPS-Union

Co więcej? Grajcie! Wszystko w Waszych rękach. Przyjemnej zabawy.

I... organizujcie się, do diaska! ;)
Ostatnio zmieniony 28 sie 2012, 22:43 przez Tiquill, łącznie zmieniany 4 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

04 sie 2012, 21:49

Mody pobrane, wszystko działa, paczka Pirozioma pomogła. Ping ~60. Lagi średnie. Boty za słabe. Wszedł jakiś koleś i wybrał sobie sam mapę do zmiany, bo ja zagłosowałem na nic.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 sie 2012, 13:23

Twego posta, Mr Minio, przeniosłem tu, gdzie miejsce na rozmowy i komentarze. W oddzielnym temacie rozmowa o ewidentnych błędach naszego serwera i raportowanie tych błędów. Już na starcie przydarzył się bowiem błąd, który naprawia paczka, o której piszesz - jest tutaj.
Mr Minio pisze:Boty za słabe. Wszedł jakiś koleś i wybrał sobie sam mapę do zmiany, bo ja zagłosowałem na nic.
Czyli taka zmiana map Ci się nie podoba, że inny wybiera? Po skończeniu rozgrywki i tak załaduje się przypadkowa mapa. Co zmienić? A nad AI botów trzeba popracować jeszcze.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

05 sie 2012, 13:36

Tylko on nie wybrał po zakończeniu, ale w trakcie. Dzisiaj sobie grałem przed chwilą z botami. Była to mapa Albatross. Nie pamiętam nazwy broni, ale każdy miał taką wyrzutnię i muszę przyznać, że boty były bardzo mocne tym razem, ale to chyba zależy od broni.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 sie 2012, 13:37 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 sie 2012, 13:49

To jest jedna broń z UT ale do zabawy starcza w zupełności. Mnie na tej mapie Albatros dla moda DarkFire gra się świetnie. Można ją wzbogacić jeszcze airmailami i jest gorąco.
Mr Minio pisze:Tylko on nie wybrał po zakończeniu, ale w trakcie.
Nie wiem, jak to ominąć. Powinna być akceptacja innych graczy, czy chcą zmiany. Albo zmiana następuje po zakończeniu rundy. Jeśli jest grupa znanych sobie ludzi, umówiona wcześniej, raczej nikt tak zabawy nie zmieni. Co do przypadkowych graczy, trzeba się liczyć z ryzykiem że ktoś zmieni nagle mapę albo - wyłączyć głosowanie. Niestety, modyfikacja parametrów głosowania dostępna jest tylko przez edycję pliku ini i nie zrobi tego się poprzez webadmin. Trzeba będzie zdecydować, czy to Vote jest korzystne dla rozgrywki, czy nie. Liczę na sugestie.

A przy okazji. Mapy mają się ładować przypadkowo czy w z góry określonej kolejności?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

05 sie 2012, 14:03

Tiquill pisze:A przy okazji. Mapy mają się ładować przypadkowo czy w z góry określonej kolejności?
Przypadkowo myślę. Większa frajda, gdy się nie wie jaka będzie następna mapka. Proponuję też jak najszybciej zrobić paczkę map używanych na serwerze, albo chociaż podać listę. :)


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

05 sie 2012, 17:32

Wbiłem na serwerek pograłem troche, mając ping na poziomie 70-80, oraz troche się nudząc, bo grałem tylko z botami, które są za słabe, po za tym jeśli chodzi o dobrane mapy to spoko, teraz dopiero się doczytałem, odnośnie kwestii głosowania, miałem ździwko, gdy wybrałem mapkę, i nie dalej jak po kilkunastu sekundach usłyszałem odliczanie i nastąpiła zmiana mapy. Ogólnie rzecz biorąc całkiem w porząsiu, tylko trochę irytuje kwestia nagłej zmiany mapy.

Również jestem za przypadkowym wyborem map, a co do kwestii głosowania to wszystko wyjdzie w praniu, proponuje za jakiś czas powrócić do tej kwestii, bo póki co nie doszło do ciągłego złośliwego zmieniania map(przynajmniej ja się z tym nie spotkałem, ale nie sądzie aby taka sytuacja miała miejsce), więc na razie proponuje aby zostało tak jak jest.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 sie 2012, 03:05

Mr Minio pisze:Proponuję też jak najszybciej zrobić paczkę map używanych na serwerze, albo chociaż podać listę.
Pierwsza lista 77 map już w pierwszym poście, który stale będzie edytowany, w miarę aktualizacji. Jutro reszta. Co do ogólnej paczki, to chyba wcześniej warto wybrać, które mapy chcemy, a które nie chcemy, a potem zrobić taką paczkę. Jak sądzicie?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 sie 2012, 04:01

Mapy doszły:
MPA-PondyBridge
MPDGT-(MrD)-AtomicCity
MPDGT-(SD)-CityOfThieves
MPDGT-BlackHawk++
mpDGT-Bluemoon_STP
mpDGT-CaveSmall
mpDGT-CrazyGeometry2
MPDGT-EmbarcaderoDepotDEV
mpDGT-La-ville-oubliee
mpDGT-ZombieTown
MPS-db_Summer_Rental
MPS-Islamic_Revolution
Mapy ubyły:
mpdt-football04
mpDT-(L)-DeathFortress(SW)
Czyli stan naszego serwera to przede wszystkim mapy pamiętające nasz pierwszy serwer sprzed lat. Kto sentymentalny?

Potrzebne inne mapy? Podawajcie nazwy, dodam. Nie chcecie jakichś map? Też piszcie, w tym temacie, albo w Ustawkach, jak tu.


Dodałem głosowanie na tryb KOTH.


Dodałem nowe mutatory dostępne do wyboru poprzez Vote:
M@DArena: M@DHeAdZ Arena - jeden oryginalny mutator z MaDMods dający niemal wszystkie bronie MaDMods
DarkFire Replacer - wbudowany w moda DarkFire replacer podmieniący standardowe bronie na te z DarkFire właśnie
MaDMods Total Replacer - używając narzędzi 1409X dodałem mutatora, który podmienia nie tylko standardowe, ale też bronie z DarkFire i DarkPS na bronie z MaDMods
Każdy z tych trzech mutków działa pod Vote jak działa, można mieć zastrzeżenia. Wybrany z panelu admina działa poprawnie, tylko poprzez głosowanie, zwłaszcza trzeci zawodzi. Ale któryś admin może go włączyć. ;) Nawet mapy zmodyfikowane dla modów DarkFire i DarkPS dostają bronie z MaDMods.
Przywróciłem też do głosowania mutatory: Massacre oraz Air Mail and Massacre.

Jeśli chcecie, by któryś mutator włączyć na stałe - piszcie.


Dodałem stary tryb gry JailBreak, który nie trafił do 1409X Patch. Nie można na niego głosować, ale admin może go ustawić na życzenie swoje lub graczy.


A może zmienić postacie, którymi gramy?


I taka porada, co zrobić w przypadku mutka DarkFire Replacer. Na początku ręce mamy puste, po podniesieniu broni także. Trzeba dać prawym przyciskiem myszy, postać wyciągnie łapę i bronie pojawią się. No i mała niedogodność dotycząca wszystkich mutatorów dodających bronie to to, że nie można wyrzucić broni białej, tej spod klawisza [1]. Nie wiem czemu tak, to chyba niekompatybilność tych modów z 1409X Patch.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

14 sie 2012, 10:57

Są jeszcze jakieś mapy z CSa? Bo fajnie się na nich gra.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

14 sie 2012, 12:34

ok mamy serwer za co wielkie dzięki a co z moim odwiecznym pytaniem, co z klanem ???


Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

14 sie 2012, 13:21

the DeadPark 2????


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 sie 2012, 13:24

The Iceman pisze:Są jeszcze jakieś mapy z CSa? Bo fajnie się na nich gra.
Aztec i Dust na pewno. Albatross zaś jest tylko z nazwy podobna do tej z CSa. Mam gdzieś spisane mapy, które mi się podobają, muszę to znaleźć, ale sugestie mile widziane.
abdul11 pisze:co z moim odwiecznym pytaniem, co z klanem ???
Poczytaj odpowiedzi tutaj na punkt 3. Jeśli mimo tego czujesz, że da się, zakładaj temat i działaj. Masz doświadczenie, ludzi znasz. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 sie 2012, 02:01

Jako domyślne mutatory dodałem do gry: "AirMail" oraz oryginalny "M@DArena: M@DHeAdZ Arena" - czyli mamy w grze airmaile i bronie z moda MadMods zamiast zwykłych. Mutki można zmienić i czasowo wyłączyć w Vote.

Dodałem do głosowania mutator "Arena Replacer Only (DFP)" tylko dla trybu PostalArena, który dostępne tam bronie podmienia na kilka broni z modów DarkFire i DarkPS. Nie do użycia w innych trybach.

56 kolejnych map. We wszystkie mapy zrobione przez naszych ludzi można grać. Są tu też mapy trybu JailBreak, w Vote niedostępne, ale admin może wybrać, jak już gdzieś mówiłem. Są też mapy trybu Zombification, ale obsługują inne zwykłe tryby, sam Zombification nie jest u nas dostępny. Lista:
mpA-Church
MPA-DeadSimple
mpA-Hells_Arena666
MPA-HighWay
mpA-LegoPlace
mpA-MallArena
mpA-PacManArena
MPA-Shot_and_dead
mpA-Soccer
mpA-TheCage
mpA-ThePin
mpd-Auschwitz
mpD-ds
MPDGHT-Hell3
mpDGT-(SD)_Snipers_Paradise(NW)
mpDGT-(SD)-ANUBIS-(NW)
MPDGT-(SD)-CpuFrenzy___
MPDGT-(SD)-Death_Arena-(NW)
MPDGT-(SD)-S_S_POSTAL2
MPDGT-BanqueXIII
MPDGT-Bristol_SuitesXIII(E)
mpDGT-DangerousSwim[SWES]
mpDGT-EgyptianMassacre
mpDGT-Embuscade2
mpDGT-ForestArea
mpDGT-LostWoods
mpDGT-ossan
mpDGT-The_Depot
mpDGT-TheDeadPark2
mpDGT-TLThunderCaverns
MPDGZ-BloodCafeteria
mpDGZ-GasStation
mpDGZ-LOTDTheater
mpDGZ-NightmareCity
MPD-R3DFabryka
MPD-R3DFabrykaV2
mpDT-(L)-DeathFortress(SW)
mpDT-AlienAttack-(SW)
MPDT-Attica[SE]
MPDT-Circ_d'Soily][
MPDT-RiversOfWaste
mpdt-smallcube
MPDT-THE_COIN_FATE
MPDT-TheDarkPlace-NM[SW]
MPDT-TLFireball
MPDZ-Cemetery[Dark]
mpJ-IntifadaC
mpJ-Ponderous
mpJ-RedLight
mpJ-SplinterFoundry
mpJ-GhettoSewer
mps-(MrD)-Arc-McDonalds_Vs_BurgerKing
mpS-Gekokujou][
mpS-TLClanHome
mps-TLThunderCaverns
MPS-TrainSnatch


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

22 sie 2012, 12:02

DarkPS+Massacre damy radę??? w nie dalekiej przyszłości postaram się na xfire odnaleźć filmiki z EuroCustom i jakoś nakieruje się , aha i wielka prośba odnośnie usunięcia z postaci garego i krotchego


ODPOWIEDZ