Niepoważnie o serwerze i multipalyer

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

31 mar 2017, 18:25

Witam. Takie mnie myśli luźnie naszły, więc czemu nie. Można się pościgać ile okienek najwięcej kto uruchomi... ]:->

Albowiem, azaliż, takowoż, ktoś napisał takie coś:
Czasem mam straszną ochotę pograć, ale głównie trafiam na boty.
To może zrób tak:

1. Botów jest obecnie 6. Jak tylu graczy będzie, boty znikną. A więc:
2. Włącz P2 MP w okienku. Dołącz do gry.
3. Włącz drugiego P2 MP w okienku i dołącz do gry.
4. Włącz tak trzeciego... aż włączysz szóstego.
5. Botów już nie ma. Jesteś tylko TY. W sześciu inkarnacjach. Możesz spokojnie grać. :diabeł:
6. Tylko od czasu do czasu przełączaj się na okienka i poruszaj trochę postacią. Bo cię wywali ze serwa za idling.

Pasuje? :):
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

31 mar 2017, 18:31

Tiquill pisze:Pasuje?
Świetna opcja dla osób z rozdwojeniem jaźni i osobowością mnogą.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

31 mar 2017, 22:03

Jako, że Win 10 pokazało mi "gest Kozakiewicza" przy próbie uruchomienia drugiej instancji Gry, podświetlając mi już uruchomione okno, muszę znaleźć sposób aby to obejść nim będę mógł się czymkolwiek pochwalić.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 kwie 2017, 04:23

Radzik136, porób nowe exe, o innych nazwach. Potrzeba do ich uruchomienia ini i splashcreen - zawierające te nazwy. Będą odrębne exe - Win się nie przyczepi. Choć to dziwne. Co, IrfanView też nie pozwala paru otworzyć, czy Notatników? Uruchamiałeś z menu Start czy wprost z folderu? Folder na programy systemowy, czy twój własny?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

02 kwie 2017, 15:28

Tiquill pisze:Radzik136, porób nowe exe, o innych nazwach. Potrzeba do ich uruchomienia ini i splashcreen - zawierające te nazwy. Będą odrębne exe - Win się nie przyczepi.
Zrobiłem nowe .exe pliki .ini oraz splash-screeny. Każda kopia uruchomiła się bez problemu.
Tiquill pisze: Co, IrfanView też nie pozwala paru otworzyć, czy Notatników?
Takie programy jak Irfan View, czy Notatnik nie mają z tym problemu. Windows 10 ma za pewne jakieś kolejne wspaniałe ograniczenie, dla uruchamia równocześnie kilku okien aplikacji 3D. Szczerze to nie testowałem innych gier pod tym kątem, ale po prostu tak mi się wydaje. Uruchamiałem zarówno bezpośrednio z folderu, jak i skrótu w menu start i pulpitu. Windows twardo uaktywniał okno uruchomionej Gry.

Z racji tego, że problem ominięty, bądź rozwiązany postanowiłem zrobić test, który wyglądał następująco:

Utworzyłem łącznie 17 nowych .exe plików .ini oraz splash-screenów:
Numer 0 był serwerem dedykowanym. Reszta to gracze.
Odpalałem najpierw do Menu Głównego:
Później dołączyłem wszystkich graczy do Gry:
Krótko napomknę, że obciążeniem GPU nie należy się sugerować, ilości użytego VRAM z przy mróżeniem oka(dość nietypowo wzrasta) i prawdopodobnie to wina programu odpowiadającego za nakładkę lub najnowszego sterownika.
Sam nie wierzę w wartość obciążenia GPU, bo jego temperatura jest z byt niska (spodziewałbym się 68c a nie 50c)
Na koniec jeszcze screen z menadżera zadań:
I oczywiście najważniejsze czyli wydajność. Tu pozytywne zaskoczenie, na BankBrawl w każdym oknie było około 50FPS a w aktywnym 75-80FPS, czyli pozostał jeszcze zapas mocy xD
Niestety z powodu dość nienaturalnych warunków pracy, bo umówmy Kto odpala 16 razy tą samą grę xD Sterownik Karty Graficznej przestał na chwilę odpowiadać.
Co zakończyło test pięknym crashem, wszystkich 16 okien gry:

Prawie bym zapomniał o najważniejszym:
CPU: i5 4690k
GPU: Sapphire Radeon RX 460 Nitro OC 4GB

To w sumie byłoby na tyle :)


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

02 kwie 2017, 15:33

Niezłe testy, panie Radzik ;)
Mój komputer przy 16 Postalach by wybuchł xD


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 kwie 2017, 16:03

No, Radzik136, jesteś pan autorem nowego rekordu. 16 naraz uruchomionych Postali! Plus dedyk. WOW! :headbang:
Radzik136 pisze:I oczywiście najważniejsze czyli wydajność. Tu pozytywne zaskoczenie, na BankBrawl w każdym oknie było około 50FPS a w aktywnym 75-80FPS, czyli pozostał jeszcze zapas mocy xD
Ja miałem 4 okna kiedyś, zwykłej gry, teraz mam chęć na więcej. xD Na swoim latopie tyle nie osiągnę, co Ty, ale - miło będzie sprawdzić. ;)

Radzik136 pisze:I oczywiście najważniejsze czyli wydajność. Tu pozytywne zaskoczenie, na BankBrawl w każdym oknie było około 50FPS a w aktywnym 75-80FPS, czyli pozostał jeszcze zapas mocy xD
To samo było i u mnie. FPS wcale nie spadł tak jak się spodziewałem. Cztery normalne gry, przy których komputer wcale nie dyszał.


Grafika znana, a jak CPU, pagefile itp? Uruchamiałeś lekką wersję MP czy całe MaxVote? Bo jak dużo plików wczytuje na start z MaxVote, to pagefile pękłoby też.

Radzik136 pisze:Niestety z powodu dość nienaturalnych warunków pracy, bo umówmy Kto odpala 16 razy tą samą grę xD Sterownik Karty Graficznej przestał na chwilę odpowiadać.
Co zakończyło test pięknym crashem, wszystkich 16 okien gry
Chciałbym przy tym być. ]:-> Ciekawe, czemu od jednego crasha padło wszystko. Błąd sugeruje, że problem był z grafiką i to Windows sam wszystkie zamknął. No bo samo exe jednej gry nie mogło zamknąć wszystkich innych gier. No i gdyby to reszta padła tak samo, to zdążyłoby się pokazać 16 takich okien błędu.

No chyba że to przechodziło z exe na exe, jak wirus zabijając kolejne okno. Nie no, żart. ;)


Super sprawa. Możesz się pochwalić na jakiejś stronie o podkręcaniu. Może wezmą Postala jako narzędzie testowe, hyhyhy. :diabeł:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

02 kwie 2017, 18:20

Przebiłem Radzika o 1 odpalony psotal (czyli 18) :P

Dowód:
Załączniki
18 Psotali xD.jpg
18 Psotali xD.jpg (513.31 KiB) Przejrzano 2862 razy
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2017, 18:21 przez Dev4ever, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

02 kwie 2017, 18:26

Hehehehe... xD
Czekam aż ktoś odpali 100 Postali :):


Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

02 kwie 2017, 21:08

ShaQ pisze:Hehehehe... xD
Czekam aż ktoś odpali 100 Postali :):
Może to nie jest 100, lecz 1/2 powinna też robić wrażenie :faja:
Załączniki
Mój podkręcony FX rzekł, że mógłby wincyj Psotali odpalić, ale jego właściciel nie dorobił plików EXE :):
Mój podkręcony FX rzekł, że mógłby wincyj Psotali odpalić, ale jego właściciel nie dorobił plików EXE :):
50 Psotali LOL XD.jpg (1.16 MiB) Przejrzano 2843 razy


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 kwie 2017, 23:55

Bartosz pisze:Może to nie jest 100, lecz 1/2 powinna też robić wrażenie :faja:
Rozwaliłeś system.
Bartosz pisze:Mój podkręcony FX rzekł, że mógłby wincyj Psotali odpalić, ale jego właściciel nie dorobił plików EXE :):
Wybiłeś wszystkich wokół.

You are WINNER! ]:->


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

03 kwie 2017, 23:57

ShaQ pisze:Niezłe testy, panie Radzik ;)
Mój komputer przy 16 Postalach by wybuchł xD
Dzięki :) Jeśli nie masz zasilacza z czarnej listy to komputer raczej nie wybuchnie xD
Tiquill pisze:No, Radzik136, jesteś pan autorem nowego rekordu. 16 naraz uruchomionych Postali! Plus dedyk. WOW! :headbang:
W kategorii równocześnie uruchomionych klientów MP i ich serwera nadal nim jestem :) niestety na polu równocześnie uruchomionych Menu Głównych z powodu za małej ilości ilość rdzeni i przede wszystkim pamięci ram niestety nie wygram. Ale i tak jest fajnie bo zabawa z tym przednia xD
Tiquill pisze:Ja miałem 4 okna kiedyś, zwykłej gry, teraz mam chęć na więcej. xD Na swoim latopie tyle nie osiągnę, co Ty, ale - miło będzie sprawdzić. ;)
Zachęcam do sprawdzenia, jestem ciekaw jaki wynik teraz uzyskasz :)
Tiquill pisze:To samo było i u mnie. FPS wcale nie spadł tak jak się spodziewałem. Cztery normalne gry, przy których komputer wcale nie dyszał.
Postal 2 jest obecnie starą Grą. Wykorzystuje Directx 8.1 który na obecnie produkowanych kartach graficznych działa, lecz wykorzystuje mały procent ich realnych możliwości. Trochę lepiej jest w przypadku OpenGL-a, choć nadal nie generuje maksymalnego obciążenia.
Gdyby Postal 2 wykorzystywał nowszą wersję pokroju DX10 lub DX11 to byłoby zupełnie inaczej. Nawet DX9 mógłby wystarczyć.
Tiquill pisze:Grafika znana, a jak CPU, pagefile itp? Uruchamiałeś lekką wersję MP czy całe MaxVote? Bo jak dużo plików wczytuje na start z MaxVote, to pagefile pękłoby też.
CPU o dziwo pomimo tak dużej ilości procesów Gry nadal daje sobie nieźle radę. Co prawda nieaktywne okna Gry dostają mocnej czkawki, ale aktywne okno działa dobrze. W raz z kolejnym .exe czas uruchomienia stopniowo się wydłuża, choć nie jest to odczuwalne.
W przypadku pliku stronicowania, będzie wszystko ładnie widać na następnych screenach.
Tiquill pisze:Super sprawa. Możesz się pochwalić na jakiejś stronie o podkręcaniu. Może wezmą Postala jako narzędzie testowe, hyhyhy. :diabeł:
Tak półżartem półserio to byłby świetnym narzędziem do testowania stabilności sterowników karty graficznej xD
Bartosz pisze:Może to nie jest 100, lecz 1/2 powinna też robić wrażenie :faja:
Choć w to nie wierzyłem to udało mi się wyrównać Twój rekord. :)
Niestety ostatni zrzut ekranu pochodzi z 49 odpalonych Postali, lecz z jest z tym związana dłuższa historia, którą poniżej opowiem :)

Rozpocząłem od przygotowania 75 nowych plików .exe .ini oraz splash screenów.

Mega przydatny był program Renamer, którym szybko i sprawnie zmieniłem nazwy dla 75 kopii plików wykorzystując opcję "szeregowania" która dodawała o jeden numerek wyżej kolejnym pliku.
Pliki .ini edytowałem ręcznie, i dodatkowo aby uzyskać podobne warunki testów, podmieniłem mapę Startup z FreeMP na tą z P2 (jest praktycznie identyczna, tylko po logu RWS nie ma Postal 2 Share The Pain tylko Postal 2, ale Menu Główne to same).

Tym razem poradziłem sobie, z niedoskonałością sterownika, i zorientowałem się co może zrujnować test. Po 30 oknach z grą, kolejne postanowiło odpalić się, lecz nie wyświetlać Grafiki.
Teoretycznie można pomyśleć, że czarne okno nie męczy GPU, a tu niespodzianka. Nie wiem czy Postal 2 jest wstanie aż tak mocno obciążyć GPU nawet przy największej rzezi, jak ten czarny skurczybyk. Co ciekawe dźwięk działa i nawet po niewidocznym menu można się poruszać xD.
FPS pozostałych okien potrafi spaść do 5, a jeżeli będziemy uruchamia kilka plików .exe za jednym razemi pojawi się kilka takich, to sterownik przestanie odpowiadać.

Od tego momentu każde kolejne okno, uruchamiałem pojedynczo, natomiast pierwsze 30, po w trzech turach po 10 sztuk.
Tak wyglądało obciążenie poczynając od 20 okien aż do 45 z przeskokiem o 5:

Prawdziwa walka zaczęła się przy próbie uruchomienia 48 okna:
System zaczynał się dławić, więc postanowiłem zwolnić trochę Pamięci RAM wyłączając FF.
Udało się odpaliłem 48 i 49. Przy próbie uruchomienia 50 zobaczyłem informację tym razem z niepowiedzeniem uruchomienia Gry z powodu braku pamięci wirtualnej xD
Przypomniałem sobie, kurdę mogę wyłączyć Steam-a xD

Udało się. uruchomiłem 50 wyrównując rekord Bartosza lecz zobaczyłem crash, z powodu "Wyjścia po za pamięć VRAM".
To dość ciekawe, bo według nakładki, nie przekroczyłem nawet 1GB-ta VRAM tak więc nie wiem, czy to prawda:

Wybaczcie ale nie mam screena z 50 Postalami. Końcowa walka chyba mnie rozproszyła xD
Tak jak teraz po wszystkim patrzę na te Screenshoty, to nie wiem, czy przypadkiem nie uruchomiłem ich 51, a walka zaczęła się dopiero przy 49 i 50.
To może dziwić, ale to trochę męczy i sprawia, że choć mógłbym teraz np. zwiększyć wielkość pliku wymiany, to tak bardzo mam tego na dzisiaj, że nie mam do tego sił xD

Podsumowując mój wynik, to jestem mega zadowolony, bo choć wiem że nie mam raczej szans, z powodu "tylko" 8GB Ramu, i Bartosz spokojnie mnie przebijesz :) to jutro, lub pojutrze będę próbował.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

04 kwie 2017, 01:00

Radzik136 pisze:To może dziwić, ale to trochę męczy i sprawia, że choć mógłbym teraz np. zwiększyć wielkość pliku wymiany, to tak bardzo mam tego na dzisiaj, że nie mam do tego sił xD
M? Zabawa wyczerpuje nie tylko sprzęt? xD

Teoretycznie zwiększając plik wymiany (choćby na zewnętrznym dysku, co przyspieszy pracę komputera) można iść z tym dalej, bo GPU nie stawia dalej oporu. A gdy jeszcze wszystko na czystym koncie użytkownika (bez dodatkowych programów) i tuż po starcie Systemu... To można próbować. Ale co ja piszę, cholerka.

Jeszcze przeze mnie spalicie sobie GPU albo i cały komputer! Nie ponoszę za to odpowiedzialności. Miejcie umiar, miejcie baczenie na swoje maszyny!!! :P

;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

04 kwie 2017, 01:50

Tiquill pisze:Jeszcze przeze mnie spalicie sobie GPU albo i cały komputer! Nie ponoszę za to odpowiedzialności. Miejcie umiar, miejcie baczenie na swoje maszyny!!!
Spokojnie, obecnie u mnie nic nie ma prawa się spalić. Ja mojego kompa poddawałem specjalnym testom obciążających podzespoły w 100% i żadne z nich nie osiągnęły temperatur, które mogły by w jakimś stopniu zagrozić ewentualnym przegrzaniem któregoś z podzespołów ;)
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2017, 01:53 przez Dev4ever, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

05 kwie 2017, 11:51

U mnie również podzespołom komputera, to nie grozi, ponieważ CPU ma 48c max, a wytrzymuje na pewno 72c, natomiast GPU jest wręcz powiem zimne. 52c to dla niego niemalże temperatura spoczynku. Przy grach typu Wiedźmin 3 max 75c uzyskuje, więc Postale to dla niej bulka z masłem xD


Niepoważny admin
ODPOWIEDZ