Life is Strange

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

30 lip 2017, 17:50

seebeek17 pisze:Właściwie to jest Prequel. :D No ale fakt, to nie "dwójka"
Nie wiem jak wy ale ja na ten prequel nie czekam, po pierwsze wygląda słabo (zwykła dojarka kasy, jakieś dodatkowd epizody i skiny za $$$), po drugie nie robią go twórcy jedynki, po ostatnie nielubię Chloe (czy jak jej tam było) xD


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

31 lip 2017, 23:00

Nie wiem jak wy ale ja na ten prequel nie czekam, po pierwsze wygląda słabo (zwykła dojarka kasy, jakieś dodatkowd epizody i skiny za $$$), po drugie nie robią go twórcy jedynki, po ostatnie nielubię Chloe (czy jak jej tam było) xD
Powiem tak poczekamy zobaczymy. Studio, które tworzy Before the Storm ma przed sobą trudne zadanie by przebić się przez pierwszą część. Jestem ciekaw czy mu się to uda, więc kupić jak najbardziej zamierzam.
Odnośnie samej polityki sprzedażowej to nie będę się czepiał. Nastały czasy, w których jest to normalne czyli wydawane gier w częściach, razem z opcjonalnymi dodatkami których teoretycznie nikt nie każe kupować. Winni takiemu stanu rzeczy jesteśmy my czyli gracze kupujący DLC, dla różnej maści pierdółek i większych rzeczy. Jeżeli więc inne Studia tak postępują to dlaczego oni mają tak nie postępować.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Collina
Wnerwiony urzędas
Posty: 21
Rejestracja: 06 sie 2016, 22:22

03 sie 2017, 15:13

Pan Szatan pisze:Before the Storm to nie LIS 2 a taki osobny bonus przed LIS2 z bodajże 3 epizodami.
Ano racja, źle napisałam, przyznaję się do błędu. W każdym razie i tak będę chętna zagrać, bo interesują mnie losy postaci, choć trochę nie rozumiem najazdu na Chloe, po tym jak zobaczyłam jaka jest Rachel tylko czekałam aż na tym gemaplay'u głowna bohaterka jej przyłoży tym baseballem, bo ja bym nie wytrzymała z taką humorzastą, dziwną, marudzącą babą... a ta jeszcze się z nią chciała przyjaźnić. Niezła cierpliwość i wyrozumiałość musiała nią kierować. xD


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

31 sie 2017, 20:30

Obrazek

xddddd


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

31 sie 2017, 20:33

To jest błąd Steama, w wielu grach i dodatkach pisze, że zakupiło się w 1970 roku, ja też tak miałem np. z demem The Divisiona


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

31 sie 2017, 20:36

No shit Sherlock, zawsze był taki błąd z DLC na Steamie xD


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

31 sie 2017, 22:21

Prequel - Life is Strange: Before the Storm już po premierze. Można kupować i pobierać. :ok:


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

31 sie 2017, 22:25

tylko 1 epizod.

PS. A ja mam od Radzika wersje z bonusami pre-orderowymi xD
Ostatnio zmieniony 31 sie 2017, 22:26 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 1 raz.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

31 sie 2017, 22:40

17 euro za Epizod pierwszy...
[youtube][/youtube]
Serio? Tyle kasy wydawać żeby popatrzeć jak jakieś dwie labadziary się całują?
Ja rozumiem że fabuła i w ogóle, ale za 17 euro to ja kupię coś lepszego XD

Jak chcecie tego typu gierkę, to polecam Max Payne 3 za 7 euro. Tam macie fajny symulator cutscenek, z możliwością pakowania serii w wrogów...


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

31 sie 2017, 22:50

Shaq, Płacisz za wszystkie epizody te 17€ ale na razie wyszedł jeden, jak wyjdą następne to jest aktualizacja i je masz od razu ale i tak ja tego nie kupię a że radzik ma to czemu mam nie zagrać? :lol:

LiS 1 było fajowe ale do tego prequela jakoś negatywnie jestem nastawiony....
mimo to zagram zobaczymy.

PS. Może to dlatego że:
- Nie ma cofania czasu
- Gramy tą głupią lezbą
- yyy....
- Zrobiło to jakieś inne studio
- Wygląda jak zwykła dojarka kasy na głupiutkich fanów

PPS.
Jak chcecie tego typu gierkę, to polecam Max Payne 3 za 7 euro. Tam macie fajny symulator cutscenek, z możliwością pakowania serii w wrogów...
:haha:

To jak już polecamy inne gry to: Portal 2, genialna fabuła, dużo godzin zabawy i brak cutscenek których nie da się pominąć + workshop i kampania coop z osobną fabułą i poziomami :)

ekhm.. a tak na poważnie to jak ktoś chce wydawać 17€ na 3 epizodyczną cy ile tam ich jest przygodówkę to niech wydaje, każdy ma swoje wartości i gusty więc twoje starania aby proponować MP3 zamiasy LIS:BtS są bez sensu zwłaszcza że to całkiem inny typ gry. No chyba że to był dżołk to ok. :)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2017, 23:03 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 3 razy.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

31 sie 2017, 23:45

Pan Szatan pisze:Shaq, Płacisz za wszystkie epizody te 17€ ale na razie wyszedł jeden, jak wyjdą następne to jest aktualizacja i je masz od razu ale i tak ja tego nie kupię a że radzik ma to czemu mam nie zagrać? :lol:
Powód dla, którego możesz mieć problem jest prosty. Nie odbiorę Ci dostępu do Biblioteki, ale wystarczy, że odpalę Rocket League i po chwili gry Cię wywali xDDD a tak serio jak chcesz pograć w spokoju to pisz, zajmę się czymś innym :)
Pan Szatan pisze:LiS 1 było fajowe ale do tego prequela jakoś negatywnie jestem nastawiony....
mimo to zagram zobaczymy.

PS. Może to dlatego że:
- Nie ma cofania czasu
- Gramy tą głupią lezbą
- yyy....
- Zrobiło to jakieś inne studio
- Wygląda jak zwykła dojarka kasy na głupiutkich fanów
Nie wiem czy potrzebnie aż tak bardzo się uprzedzasz. Oczywiście nie jest to samo, ale czemu miałbyś wymagać cofania czasu od osoby, która w pierwowzorze nie wierzyła na początku, że Max je posiada :)
To by się trochę kupy nie trzymało, względem tego co do tej pory znałeś :)
Nie ma cofania czasu, a za to jest inna mechanika. Nie jest ona prawdopodobnie mega rewolucyjna, ale całkiem niezła. Nie będę Ci mówił jaka, by nie psuć Ci gry, jeszcze przed gdy w nią zagrasz. Zagraj i powiedz jakie masz zdanie na jej temat, wtedy pogadamy :)
Nie określałbym jej jako głupią, tylko niedojrzałą. Jest ona znacznym przeciwieństwem Max, i być może to przez to właśnie Cię drażni :)

Odnośnie samego Prequela to zapowiada się całkiem nieźle. Epizod 1 jest nieźle zrealizowany, po jego zakończeniu czekam na to co będzie dalej. Technicznie nie mam się czego czepiać. No dobra... jak zobaczyłem unity po odpaleniu Gry, to skisłem a potem zacząłem się zastanawiać jak to będzie z optymalizacją. Tutaj nastąpiło zaskoczenie. Pomyślałem sobie, że polecę na Max Detalach, odnosząc się do zalecanych wymagań Gry, w których wymieniony jest mój Radeon RX460. Nie odnotowałem jakiegokolwiek spadku poniżej zablokowanych 60FPS przy obciążeniu karty graficznej na poziomie 70-90%. Użycię pamięci VRAM tylko raz przekroczyło 2GB a było to około 2150MB. Różnie to z zużyciem VRAM-u bywa więc na innych modelach GPU może być ono niższe bądź wyższe, aczkolwiek bez znacznej przepaści :) Nie odnotowałem żadnego Buga, choć nie starałem się ich szukać na siłę, bo w końcu nie oto chodzi, to nic mi nie przeszkadzało w spokojnym zagłębianiu się w grę. Soundtrack ponownie jest fajnie dobrany, i sprawia wrażenie dobrze dopasowanego do klimatu produkcji.

Pan Szatan pisze:To jak już polecamy inne gry to: Portal 2, genialna fabuła, dużo godzin zabawy i brak cutscenek których nie da się pominąć + workshop i kampania coop z osobną fabułą i poziomami :)

ekhm.. a tak na poważnie to jak ktoś chce wydawać 17€ na 3 epizodyczną cy ile tam ich jest przygodówkę to niech wydaje, każdy ma swoje wartości i gusty więc twoje starania aby proponować MP3 zamiasy LIS:BtS są bez sensu zwłaszcza że to całkiem inny typ gry. No chyba że to był dżołk to ok. :)
Nie przemawia do mnie Portal, ani jedynka ani dwójka. Nie trafia w mój gust, choć nie uważam, że jest to zła gra, lecz raczej nie skierowana do mnie. 17 euro fakt faktem nie może niską ceną, ale z drugiej strony czy ja wiem? są inne gry które oferują podobną ilość godzin zabawy do BTS a nie jednokrotnie kosztują o wiele więcej.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

31 sie 2017, 23:58

Nawet jeśli za te 17€ można dostać all epizody, to i tak wg. Mnie się nie opłaca, bo za grę którą właściwie można nazwać filmem, gdzie to wybierasz tam różne decyzje które wpływają na przebieg fabuły i ogólnie cała opowieść to love story jakich dwóch lesbijek do których to stulejarze szlifują stalagmit (żeby była jasność to mam szacunek do osób o innej orientacji) no to ja kur*a podziękuję.

Abstrahując - jest jeszcze "Deluks Edyszyn" do tej gry, która kosztuje jakieś. 24-25€.
Co zawiera? Uwaga uwaga...
.
.
.
Jakieś outfity dla postaci xDDDD
"Super edycja kurwo".

Druga rzecz. Tak, to (nie) był joke. Faktem jest to że Max Payne i Life is Strange to inne typy gry, inny gatunek i w ogóle. Mój (nie) żart z Max Payne 3 polegał, że sam produkt jest nazywany przez graczy "symulatorem cutscenek". I powiedzmy że jest w tym prawda, bowiem cutscenek jest dużo, są często długie i przede wszystkim nie da się ich pominąć. Tak też nawiązałem właśnie do LiS. W tym że w Max Payne 3 jest jakaś akcja a w tym LiS to pewnie wchodzenie na tory tylko xD

Jak szukacie takich przygodowek jak właśnie LiS, to polecam Heavy Rain. Dobrze w hooy zrobiona fabuła. Niezłe dymy i pamiętliwe postacie. Ewentualnie Until Dawn.

PS. Dlaczego jedna z tych lasek nazywa się Max? To nie męskie imię? Albo ja o czymś nie wiem?
Ostatnio zmieniony 31 sie 2017, 23:59 przez ShaQ, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

01 wrz 2017, 00:26

Radzik136 pisze:Nie przemawia do mnie Portal, ani jedynka ani dwójka. Nie trafia w mój gust, choć nie uważam, że jest to zła gra, lecz raczej nie skierowana do mnie.
Spoko, szanuję to (zwłaszcza żr nie wyjeżdżasz z tekstami typu portal ssie, gjetea 2 jest lepsze jak to robi shaq) do mnie np. nie przemawiają gry RPG, nie moje klimaty nie mogę się wczuć. Choć nie wiesz co tracisz bo Portal ma najlepszą fabułę spośród gier Valve ale głównie chodzi o gameplay i zabawę z portalami mi się bardzo podoba to rozwiązanie nie dość że sprawia frajdę to jeszcze rozwija wyobraźnię poprzez rozwiązywanie coraz to trudniejszych testów. Ogólnie to nie lubię gier logicznych ale Portal jest wyjątkowy jak komuś nie sprawia frajdy zeskakiwanie z wyskości do portalu i wylatywanie drugim z tą samą prędkością itd. no to ciężko przebrnąć przez ten cały gameplay. Szkoda że nie ma innych takich gier które łączą zabawę z dobrą fabułą, sekretami i akcją.

Może poprostu jesteś za stary na to nwm. mnie urzekła ta nowość, coś czego nie ma w innych grach, ty nie grałeś w coś takiego i przywykłeś a nowe rzeczy ci nie odpowiadają nie mam pojęcia jak to jest, ludzki mózg jest nie pojęty.

Szkoda, że w dwójce stało się z portalem to co z postalem xD
Niepokojący klimat jedynki zanikł i zastąpił go czarny humor ale za to bardzo rozwinięto fabułę, gra jest dłuższa no wiele plusów w porównaniu do króciutkiej jedynki ale no... to już nie ten klimat.... Yoss dobrze wie o co chodzi bo grał w Postala pierwszego jak i drugiego i tu mamy do czynienia z tym samym przypadkiem.

No nie każdy to dostrzega, myślą że portal to takie tam postaw portal tu postaw tam i jaja i roboty śmieszne hihi ale chociażby Awczarek jest zdania że Portal 1 miał creepy klimacik.... tu bym opisał jak ta gra buduje napięcie ale nie da się bez spoilerów.

Ale sie rozpisałem, niezły off top xD


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

01 wrz 2017, 00:32

ShaQ pisze:Nawet jeśli za te 17€ można dostać all epizody, to i tak wg. Mnie się nie opłaca, bo za grę którą właściwie można nazwać filmem, gdzie to wybierasz tam różne decyzje które wpływają na przebieg fabuły i ogólnie cała opowieść to love story jakich dwóch lesbijek do których to stulejarze szlifują stalagmit (żeby była jasność to mam szacunek do osób o innej orientacji) no to ja kur*a podziękuję.

Abstrahując - jest jeszcze "Deluks Edyszyn" do tej gry, która kosztuje jakieś. 24-25€.
Co zawiera? Uwaga uwaga...
.
.
.
Jakieś outfity dla postaci xDDDD
"Super edycja kurwo".
Ja sie z tym w pełni zgadzam, no i właśnie dlatego że ta jak jej było Chlo.. Klołi i ta Rejczel ( xD ) to takie głupie lezby to nie chce w to grać.

[SPOILER]
Pisałem chyba nawet wcześniej, że bez wachania wybrałem opcję gdzie wiadomo co sie dzieje z kim a ile ratujemy xD

PS. Dlaczego jedna z tych lasek nazywa się Max? To nie męskie imię? Albo ja o czymś nie wiem?
Max to imie zarówno dla dziewczyny jak i chłopaka ( tak jak np. Alex) choć ściślej mówiąc ona ma na imię Maxine a mówią do niej w skrócie Max ;)
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2017, 00:36 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 2 razy.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

01 wrz 2017, 11:38

ShaQ pisze:Nawet jeśli za te 17€ można dostać all epizody, to i tak wg. Mnie się nie opłaca, bo za grę którą właściwie można nazwać filmem, gdzie to wybierasz tam różne decyzje które wpływają na przebieg fabuły i ogólnie cała opowieść to love story jakich dwóch lesbijek do których to stulejarze szlifują stalagmit (żeby była jasność to mam szacunek do osób o innej orientacji) no to ja kur*a podziękuję.
No właśnie ciężko jednoznacznie określić co dostaje się za 17 euro. Jeżeli dobrze rozumiem to tylko podstawkę, dopiero zapewne, którą za jakiś czas będzie można upgradować do wersji Deluxe.
Jedynie wersja Deluxe ma rozbudowany opis i zasadniczo kupując ją dostaję się dostęp do:
- Wszystkich trzech epizodów w dniu ich premier
- Dodatkowy epizod z Max
- Trzy ubrania dla Cloe, czyli coś co dla mnie jest całkowicie bezużytecznym dodatkiem
- Coś co można określić jako samodzielne zarządzanie Soundtrack-iem a w zasadzie to wyborem kolejności utworów w jakiej mają się pojawiać. Dla mnie to też nie potrzebna opcja.
Korzystając z okazji też pewną sprawę sprostuję, albo raczej nakreślę Wam moją opinię na temat tych cen. Wbrew pozorom dziwnie się czułem wydając 25 Euro na grę, na którą nie dość, że będę musiał czekać, co wybija z imersji to zaoferuje mi nie zbyt wysoką ilość godzin zabawy, ale pomyślałem sobie, że jeżeli mam oddzielnie wydawać dodatkową kwotę, która w efekcie końcowym będzie przekraczała 25 euro, to wolałem kupić całość od razu. Nie mogę też powiedzieć, że na pewno będzie to dobra gra, ponieważ zagrałem dopiero w epizod pierwszy, a wiadomo że grę powinno się oceniać na podstawie całości.
Zobaczymy więc czy będzie to dobry zakup, czy zawód.
Pan Szatan pisze:Może poprostu jesteś za stary na to nwm. mnie urzekła ta nowość, coś czego nie ma w innych grach, ty nie grałeś w coś takiego i przywykłeś a nowe rzeczy ci nie odpowiadają nie mam pojęcia jak to jest, ludzki mózg jest nie pojęty.
Szczerze mówiąc nie wiem skąd taki wniosek, że mój wiek może mieć wpływ na to, że taka gra mi się nie podoba. Bierz pod uwagę to, ile lat temu między innymi wydany został pierwszy Portal i mając informację ile mam obecnie lat, ile miałem wtedy. Wiek ma znaczenie, ale bardziej wpływa na sposób spojrzenia na dany tytuł, niż na to czy dana będąca przedstawicielem określonego gatunku Ci się spodoba. Lubię gry logiczne, ale pamiętaj o tym, że gra grze nie równa, i nie chodzi mi tu o jakość wykonania tylko o przykładowo mechanikę jaką prezentuję. Widziałeś kiedyś grę o nazwie Kula World? to też gra logiczna, a różniąca się zdecydowanie od Portala, i bardzo podobająca mi się przy tym.


Niepoważny admin
ODPOWIEDZ