[SPRZĘT] Procesor się przegrzewa podczas grania...

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Bartkov
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 519
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:43
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

28 sie 2014, 11:21

Witam. Mam problem z moim procesorem, otóż ostatnio grałem w Battlefield 3, pograłem 2 godziny komputer się zresetował. Dobra, to wymagająca gra więc się nie dziwie. Wczoraj kupiłem CD-ACTION z Far Cry 3 Blood Dragon. Zainstalowałem przez UPLAY. Już byłem Happy że pogram a tu... Po kilku minutach grania Procesor osiągnął 97.0 stopni ! Proszę o poradę, jak temu zapobiec bo normalnie grać nie idzie ! Używam HWMonitorPRO. Mój Procesor to AMD Athlon X4 760K 4,1 GHz BOX (FM2) BE AD760KWOHLBOX. Z Góry dziękuję.


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

28 sie 2014, 11:49

+ Otwórz obudowę komputera,

+ Jeśli jesteś kompetentny należałoby przeczyścić wnętrze komputera z kurzu, jeśli nie wiesz jak się za to zabrać, skorzystaj z pomocy (serwis lub znajomy)

+ Wypadałoby zmienić pastę termoprzewodzącą na nową .

+ Przeskanuj sobie system, możliwe że jakiś wirus powoduję podkręcenie temperatury.

Jeżeli wszystko z powyższych zawiodło to chyba procesor spisany na straty .


Awatar użytkownika
Bartkov
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 519
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:43
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

28 sie 2014, 11:58

OK, zrobię wszystkie punkty.

Edit:
Antywirus wykrył program szpiegujący, usunął go więc komputer jest bezpieczny.
Kurzu nigdzie nie ma, przede wszystkim 26 sierpnia czyściłem więc :D .
Pasta jest nowa więc to nie problem z Pastą. Czyli zostaje tylko klapa, uchylę ją i zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2014, 12:04 przez Bartkov, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

28 sie 2014, 14:25

Uchylenie klapy, jeśli procesor skacze do takiej temperatury, raczej niewiele da... spróbować jednak nie zaszkodzi. Ostrzegam jednak, że przy uchylonej klapie komputer szybciej zbiera kurz. Ale z drugiej strony - nie trzeba już zdejmować klapy, aby go wyczyścić, więc w sumie problem jakby sam się naprawia.

Jeszcze oprócz pasty, ja bym się przyjrzał radiatorowi i systemowi wentylacji. Niby oczywiste, ale...

Jedyne co mogę polecić, co na pewno ciutkę pomoże to wejść w BIOS i kazać wentylatorowi od procka cały czas kręcić się na maksymalnych obrotach. Ostrzegam tylko, że będzie to żarło dużo prądu i sąsiedzi będą pisać pisma do administracji twojego budynku, że odpalasz kosiarkę w mieszkaniu. =)
Ostatnio zmieniony 28 sie 2014, 14:28 przez Loc, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

28 sie 2014, 16:10

Zobacz może cooler źle przytwierdzony.
Ja kiedyś nie doczepiłem jednego tego bolca od radiatorka i się grzało. Poprawiłem - z 15 stopni mniej. :ok:


Awatar użytkownika
Bartkov
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 519
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:43
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

28 sie 2014, 21:37

Nie wierzę, ale uchylenie klapy pomogło :O Wtedy mogłem grać tylko z 5 minut, a teraz 5 godzin i zero resetu. Temat do zamknięcia.


Od śmiechu niedaleko jest do płaczu, bo szczęście jest kruche jak szkło.
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

29 sie 2014, 17:12

Tak może ci się tylko wydaję :)

Dodam od siebie, że trzymanie komputera na takiej półce, grozi problemami ,które opisujesz :)

Obrazek


ODPOWIEDZ