Banki, pożyczki, lichwa

Więcej niż dotychczas. Bez kompromisów. Działa na emocje. Ale musisz myśleć, bardziej.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

17 sty 2017, 21:34

W jakich bankach trzymacie hajs? Jakie banki są najlepsze i najgorsze?

Ja trzymam w BGŻ, Bank Zachodni też był kiedyś niezły. Z racji wciąż młodego wieku mam darmowe utrzymanie konta i darmową jedną operację miesięcznie. Chociaż oprocentowanie jest śmiesznie niskie, ale nie przywiązuję do tego wagi.
W Niemczech mam w Volksbanku i utrzymanie konta jest droższe, kosztuje kilka euro miesięcznie. Ale operacje są dość tanie, przelew można zrobić za 1 euro.

Najgorszy jest chyba PKO, przynajmniej kiedyś był, teraz nie wiem.

A co do pożyczek, to tych firm teraz narosło jak grzybów po deszczu. Powinni to ukrócić w końcu jakąś ustawą, bo to oszukiwanie ludzi na nieludzki procent. Tak samo jak wszechobecne lombardy.
Lichwa to żydowski wynalazek i powinna być zabroniona.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 sty 2017, 12:13

BGŻ nie jest wcale taki tani. Pożyczki są wysoko oprocentowane.
PKO to jebane zacofanie, żeby coś załatwić bierzesz bilecik i czekasz w kolejce jak u lekarza xD. Na wydanie jakiegoś zaświadczenia trzeba złożyć podanie i każą sobie płacić min.50 zł. Biurokracja i buractwo.
Milenium, BankPocztowy, credit agricole, jest tak po środku.
Skoki i kasy wszelakie to najbardziej ryzykowne ala-banki, lecz mają swoje plusy.
+Tanie kredyty
+Mała wnikliwość urzędów, komorników.
+Tanie utrzymanie
+darmowe przelewy
+tanie wypłaty z bankomatów
- W razie upadłości, dług skoku może spaść na ciebie, ponieważ wstępując do skoku stajesz się jego współwłaścicielem.


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

20 sty 2017, 22:02

Rycho3D pisze:BGŻ nie jest wcale taki tani. Pożyczki są wysoko oprocentowane.
Dla mnie jest okej, ale ja nie biorę pożyczek, więc to zależy po prostu od klienta.
Rycho3D pisze:PKO to jebane zacofanie, żeby coś załatwić bierzesz bilecik i czekasz w kolejce jak u lekarza . Na wydanie jakiegoś zaświadczenia trzeba złożyć podanie i każą sobie płacić min.50 zł. Biurokracja i buractwo.
Dokładnie, pamiętam te kolejki bezrobotnych po zasiłek, sam wtedy pobierałem od nich wypłatę na stażu.
Rycho3D pisze:- W razie upadłości, dług skoku może spaść na ciebie, ponieważ wstępując do skoku stajesz się jego współwłaścicielem.
To jest właśnie spory minus.

Z tych pożyczkowych jedynie Vivus jest warty uwagi, gdyż za pierwszą pożyczkę w ogóle nie pobiera oprocentowania.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 sty 2017, 22:07

Dzienis pisze:Z tych pożyczkowych jedynie Vivus jest warty uwagi, gdyż za pierwszą pożyczkę w ogóle nie pobiera oprocentowania.
xD
Provident też ;)


8=======D
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

20 sty 2017, 22:55

Mam konto w BZWBK. Utrzymanie konta darmowe, i ewentualnie 1zł opłaty za kartę płatniczą o ile nie wykonam 5 operacji bezgotówkowych w miesiącu. Zasadniczą wadą jest to, że do najbliższego bankomatu BZWBK, z którego jedynie mogę dokonać darmowej wypłaty z konta jest oddalony ode mnie 4 kilometry.

Mój Ojciec miał nie przyjemną sytuację związaną z Pekao SA. Do oddziału banku ma coś koło kilometra. Miesiąc temu chciał jak to zwykle bywa wypłacić kasę, z bankomatu oddziału. Okazało się, że jest nieczynny. Pomyśleliśmy dobra, ma dwie darmowe wypłaty z obcych bankomatów. Skorzystał z nich, po czym przyszedł następny miesiąc, a bankomat PKO SA nadal nieczynny. Ojciec się wkurzył i dokonał wypłat z obcego bankomat więcej niż dwa razy. Nie mam dokładnie pojęcia ile razy, ale naliczono mu za tę przyjemność 27zł. Ja się pytam gdzie jest sprawiedliwość? Wszystko rozumiem jest umowa, wypłata z obcego bankomatu kosztuje, ale kiego grzyba tamten bankomat nie został jeszcze naprawiony...
Gdyby on jeszcze był na zadupiu, to rozumiem, że Ktoś mógłby się nie zorientować, ale ten nie dość, że jest obok oddziału PKO SA, to na dodatek obok Wydziału Komunikacji Miasta, w którym mój Tata mieszka. Zasadniczo dobra lokalizacja nie powinna mieć znaczenia, ale kurcze trwa to ponad dwa miesiące, i nie wiadomo jak długo jeszcze to potrwa.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

20 sty 2017, 23:24

Radzik136 pisze:Miesiąc temu chciał jak to zwykle bywa wypłacić kasę, z bankomatu oddziału. Okazało się, że jest nieczynny. Pomyśleliśmy dobra, ma dwie darmowe wypłaty z obcych bankomatów. Skorzystał z nich, po czym przyszedł następny miesiąc, a bankomat PKO SA nadal nieczynny. Ojciec się wkurzył i dokonał wypłat z obcego bankomat więcej niż dwa razy.
Radzik136 pisze:Nie mam dokładnie pojęcia ile razy, ale naliczono mu za tę przyjemność 27zł. Ja się pytam gdzie jest sprawiedliwość? Wszystko rozumiem jest umowa, wypłata z obcego bankomatu kosztuje, ale kiego grzyba tamten bankomat nie został jeszcze naprawiony...
Jak kilka razy, to normalne że tyle mu naliczyło. W ten sposób zarabiają.
Oczywiście że nie jest to sprawiedliwe, ale nic na to się nie poradzi.
W Niemczech nieraz 5 euro za jedną wypłatę pobierają jak bankomat jest z innego banku niż masz konto.
Najlepiej w tym wypadku pobierać gotówkę po prostu z banku przy kasie.
Radzik136 pisze:Mam konto w BZWBK. Utrzymanie konta darmowe, i ewentualnie 1zł opłaty za kartę płatniczą o ile nie wykonam 5 operacji bezgotówkowych w miesiącu.
No to nieźle, bo u mnie jest tylko jedna operacja miesięcznie darmowa.
Radzik136 pisze: Zasadniczą wadą jest to, że do najbliższego bankomatu BZWBK, z którego jedynie mogę dokonać darmowej wypłaty z konta jest oddalony ode mnie 4 kilometry.
Ja mam 10 km, więc 4 to nie jest tak źle. ;)
Radzik136 pisze:Gdyby on jeszcze był na zadupiu, to rozumiem, że Ktoś mógłby się nie zorientować, ale ten nie dość, że jest obok oddziału PKO SA, to na dodatek obok Wydziału Komunikacji Miasta, w którym mój Tata mieszka. Zasadniczo dobra lokalizacja nie powinna mieć znaczenia, ale kurcze trwa to ponad dwa miesiące, i nie wiadomo jak długo jeszcze to potrwa.
Można złożyć skargę, choć to pewnie niewiele da.
Niemniej masz rację, że tak długa "naprawa" jest skandaliczna.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

21 sty 2017, 11:05

Bankomaty PKO często są zepsute, a najlepsze jest to że zwyczajnie wyskakuje komunikat w stylu "operacja nieudana spróbuj ponownie" i człowiek się głowi WTF?

Najgorzej mieć w banku, w którym wypłaty z innych bankomatów pobierają pieniądze procentowo od wypłacanej kwoty. Można stracić nawet 10%.


8=======D
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

04 lut 2017, 01:05

Dzienis pisze:A co do pożyczek, to tych firm teraz narosło jak grzybów po deszczu. Powinni to ukrócić w końcu jakąś ustawą, bo to oszukiwanie ludzi na nieludzki procent.
Biznes to biznes. Jak ktoś nie chce to nie bierze, a jak dla niego za wysoki procent, to może przecież wziąć gdzieś indziej.
Dzienis pisze:Tak samo jak wszechobecne lombardy.
Co chcesz od lombardów? Jak masz stary sprzęt to możesz odsprzedać i zarobić tam. Albo kupić coś po taniości.
Rycho3D pisze:- W razie upadłości, dług skoku może spaść na ciebie, ponieważ wstępując do skoku stajesz się jego współwłaścicielem.
Coś jak piramida finansowa?
Rycho3D pisze:Najgorzej mieć w banku, w którym wypłaty z innych bankomatów pobierają pieniądze procentowo od wypłacanej kwoty. Można stracić nawet 10%.
Wypłacasz 10k dostajesz 9k. :zdziw:

A co sądzicie o pożyczkach społecznościowych? Brał ktoś tam kredyt?


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

04 lut 2017, 10:46

seebeek17 pisze:Co chcesz od lombardów? Jak masz stary sprzęt to możesz odsprzedać i zarobić tam. Albo kupić coś po taniości.
Za 40% wartości? Bądźmy poważni, lepiej wtedy opylić na olx.
seebeek17 pisze:A co sądzicie o pożyczkach społecznościowych? Brał ktoś tam kredyt?
Ja nie.
seebeek17 pisze:Biznes to biznes. Jak ktoś nie chce to nie bierze, a jak dla niego za wysoki procent, to może przecież wziąć gdzieś indziej.
Cała lichwa powinna być zdelegalizowana, bo to żydowski wynalazek.
Nawet w Biblii o tym pisze, dlatego chrześcijanin nie powinien się tym parać.


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

04 lut 2017, 13:01

Dzienis pisze:Nawet w Biblii o tym pisze, dlatego chrześcijanin nie powinien się tym parać.
Muzułmanie też nie.


Awatar użytkownika
Komar
Administrator
Administrator
Posty: 907
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:01
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

04 lut 2017, 18:00

Co chcesz od lombardów? Jak masz stary sprzęt to możesz odsprzedać i zarobić tam. Albo kupić coś po taniości.
Ostatnio widziałem PS3 w lombardzie za 2,5k, więc nie wiem czy po taniości xD.


Czyli pozostają żydzi. W sumie oni potrafią szekle wyczuć z 5 kilometrów.


Слава монолітна :mgun2:
ODPOWIEDZ