Trump vs Clinton. Wybory w USA '2016

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Kto jest lepszy?

Hillary Clinton
2
18%
Donald Trump
9
82%
 
Liczba głosów: 11
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 wrz 2016, 20:13

Wybór między dżumą a cholerą. Zakłamana i umoczona od 20 lat w polityce Hillary Clinton, liberalna starsza pani, która czasem przymdleje. Pierwsza kobieta, która może być prezydentem. Bezwzględny biznesmen i sprytny mówca Donald Trump, nowa postać w polityce amerykańskiej, też starszy pan, którym czasem posapie. Pierwsza debata telewizyjna ze wskazaniem na Clinton. Dziś zaś słucham w tv jak oboje odnoszą się do Polaków.

Pani Clinton ni słowem nie nawiąże do obrażających Polskę słów jej męża, Billa, który mówił, że Polacy i Węgrzy nie potrafią korzystać z demokracji i mają z nią problem, bo nie chcą imigrantów. W ogóle nie dostrzega amerykańskiej Polonii. Natomiast Trump dziś lizał zadek Polakom, dzięki czemu zyskał poparcie polskiej mniejszości. On dużo mówi. Bardzo wiele rzeczy, w tym niebezpieczne i szalone. Co nam obiecał? Że zniesie wizy dla Polaków. Za co chwalił? Że właśnie dobrze robimy, że nie wpuszczamy imigrantów, stawiał nas wręcz za wzór w tym.

Dużo słów. Ale w końcu jedno z nich będzie rządziło krajem, który ma wpływ na cały świat. W tym też, choćby pośrednio, na Polskę. Co nas czeka? Kogo wolicie?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 wrz 2016, 20:22

Trump to cwaniaczek. Myślę że tylko dużo gada, a w rzeczywistości ma nas głęboko.
Raczej chce byśmy tańczyli jak zagra.
Clinton ma nas jeszcze głębiej, ale myślę że jest bardziej rozsądną osobą i myśli bardziej poważnie.
W sumie też mam ich tam, gdzie oni nas ;)


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

29 wrz 2016, 20:31

Nie lubię obu.

Ale jak mam wybierać, to niech będzie Trump - bo jest śmieszny i szalony oraz ma fajny fryz. :D
Jeden Clinton był już prezydentem i wystarczy.
A jeśli chodzi o stosunek do Polaków - oboje mają nasz naród w dupie, Trump się podlizał bo liczy na głosy licznej amerykańskiej polonii, ale po wyborach będzie i tak miał to gdzieś. Clinton liczy na głosy Murzynów i Meksykańców, więc nie będzie ostro najeżdżać na wszelakich imigrantów.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 wrz 2016, 20:44

Rycho3D pisze:W sumie też mam ich tam, gdzie oni nas ;)
Ale jakby dawali 100 GB to byś optował, co? ;)


Lewactwo i libarały muszą zniknąć z powierzchni ziemi, ten syf musi odejść do diabła. Więc despektem dla mojego światopoglądu byłoby, gdybym wybrał Clinton. Ohydna pudrowana baba. Trump zaś ogólnie da się lubić, bo jest żywiołowy, bezkompromisowy, no i po prostu facet a nie pizda. W sam raz na... gwiazdę talk show, a nawet na prowadzącego takiż program. Ale za jego sympatie do Putina i do Rosji, to nie wiem czy nie trzeba się go bać. Niby mówi się dużo, a działa, zwłaszcza na prezydenckim stanowisku, bardziej racjonalnie, ale jednak coś pod skórą w nim siedzi, co mnie niepokoi. Jego stanowisko do meksykańskich imigrantów też jest kontrowersyjne i przypomina realia filmu Maczeta, ale - może się już podobać, temu, kto boi się o Europę.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 wrz 2016, 20:54

Tiquill pisze:Jego stanowisko do meksykańskich imigrantów też jest kontrowersyjne i przypomina realia filmu Maczeta
To było moje pierwsze skojarzenie xD
Nie wiem dlaczego ale jego postać przypomina mi program "Jery Springer Show"


8=======D
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

29 wrz 2016, 20:57

Clinton nie potrafiła zadowolić własnego męża, więc jak niby chce zadowolić całe USA? :8-):


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 wrz 2016, 21:30

Rycho3D pisze:To było moje pierwsze skojarzenie xD
Nie wiem dlaczego ale jego postać przypomina mi program "Jery Springer Show"
Widzisz, jak on dobrze zna psychikę wyborcy. Jest taki, jak rzeczy, które lubimy. On już wiedział jaki ma się urodzić, by to się dobrze ludziom kojarzyło. :D
Yossarian pisze:Clinton nie potrafiła zadowolić własnego męża, więc jak niby chce zadowolić całe USA? :8-):
True. 8-) Nie wiem czemu, ale ona kojarzy mi się ze wkładką domaciczną. Spiralka jak nic. :drapanie:


A byłoby fajnie, by po Murzynie pojawiła się kobieta. Ameryka przechodziłaby płynnie przez kolejne etapy... no, czegoś tam, jak ja nie lubię teraz tego słowa. Libera... Nie dam rady.

To w ogóle najbardziej irracjonalne wybory prezydenckie w USA. Kto by przypuszczał, że stery władzy w tym przodującym na świecie kraju przejąć mogą takie osoby. Woda i miazga pani Hillary, czyli zero wyrazu, dynamizmu i życia jako takiego. Oraz krzykacz, populista i cwaniaczek. Liberalna ciota i szowinistyczny wieprz. To najgorsze czasy Ameryki od czasu Water Gate. Te wybory wskazują, jak nisko znajduje się ego amerykańskiego obywatela. Wszak to głos ludu i dla ludu. Więc ci oboje reprezentanci są obrazem ludzi żyjących w tym kraju. Czy my, Polska, doczekamy kiedyś takich reprezentantów? A może już mamy/mieliśmy?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

30 wrz 2016, 14:46

Tiquill pisze:Woda i miazga pani Hillary, czyli zero wyrazu, dynamizmu i życia jako takiego. Oraz krzykacz, populista i cwaniaczek. Liberalna ciota i szowinistyczny wieprz.
Przede wszystkim obaj są za starzy. Trump jest już po 70tce i jakby wygrał byłby najstarszym prezydentem w historii USA. Clintonowa też młoda już nie jest, do tego choruje i jest słaba.
Sam system wyborów prezydenckich w USA jest delikatnie mówiąc dziwaczny i nie jest to demokracja jako taka. Raczej demokracja pośrednia. No ale to ogromny kraj i jak sama nazwa wskazuje podzielony na stany. Taki system jak w Polsce niespecjalnie by się tam sprawdził, bo jednak u nas państwo jest dużo bardziej jednolite.
Tiquill pisze:Czy my, Polska, doczekamy kiedyś takich reprezentantów? A może już mamy/mieliśmy?
2010 - Kaczka vs. Komorowski - obaj kandydaci fatalni, wygrał ten co miał żonę i nie znał się na ortografii czyli Bronek "Człowiek Gafa". Oponent nie lepszy zresztą - stary kawaler mieszkający z mamą, mikrej postury i staromodny.

Może jeszcze 1990 - Wałęsa vs. Stan Tymiński, z tego co czytałem, to też niezłe jaja były w tych wyborach, wygrał skoczek przez płot.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 wrz 2016, 18:47

Jak doprowadzić do bankructwa ? Dać kobiecie władzę.


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

31 paź 2016, 09:46

Na razie w sondażach przedwyborczych idą łeb w łeb. W radiu dziś rano mówili, że Clinton ma 46% poparcia, a Trump 45%. A pozostałe 9% to co? Niezdecydowana? :D

Lewactwo zagłosuje na Clintonową, a prawactwo i świry na Donalda Trump(k)a.


I regret nothing
Awatar użytkownika
BakenS
Miłośnik broni
Posty: 249
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Koszalin

31 paź 2016, 13:09

Ja jestem niemalże w 100% pewien, że jeśli Trump zostanie prezydentem to przytrafi mu się nie szczęśliwy wypadek. ;)


Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

31 paź 2016, 14:25

Ja to tu tylko zostawię xD
Obrazek


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

04 lis 2016, 19:58

Gdybym był Amerykaninem zapatrzonym w swój kraj i nie miał żadnych powiązań z Polską czy nawet Europą, to wybór byłby jeden: Trump.

To jest najgorszy czas od dziesięcioleci dla USA. Zgniły wybór, zgniłe czasy, zgniły naród. Wybierać między tą zgniłą i rozpadającą się prukwą a tym... I właśnie, nawet nie mam już złego epitetu na Trumpa. Bo zaczyna mi się podobać. Rodzina Clintonów jest umaczana w dziesiątki ciemnych interesów i to co oni mówią z tym, co robią, rozmija się zupełnie. Trump zaś nie owija w bawełnę, nazywa się cwaniakiem i jest cwaniakiem.

No i jak tu nie rzucić kamieniem w lewactwo, które sprzyja muzułmanom. Nie da się. 8-)

Powodzenia, Donaldzie!


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
BakenS
Miłośnik broni
Posty: 249
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Koszalin

06 lis 2016, 00:37

Wybory coraz bliżej, a dokładnie 8.11.16
Jak myślicie, czego możemy się spodziewać po wyborze Trumpa, a czego po Clintonowej? To przerażające, że te wybory to też nasza przyszłość.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2016, 00:37 przez BakenS, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

06 lis 2016, 11:10

BakenS pisze:Jak myślicie, czego możemy się spodziewać po wyborze Trumpa, a czego po Clintonowej? To przerażające, że te wybory to też nasza przyszłość.
Jedno jest pewne - wizy jak były tak będą nadal.
Ale dla białej rasy na pewno byłoby lepiej jakby wygrał Trump.


I regret nothing
Zablokowany