Strona G艂贸wna Postal Site

Postal Forum Strona G艂贸wna
Najwi臋ksze na 艣wiecie forum o grach z serii Postal. U nas zawsze jest krwawo!

SzukajSzukaj  U偶ytkownicyU偶ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Og艂oszenie 
Zapraszamy wszystkich nowych do udzielania si臋 na naszym forum i do przeczytania Regulaminu.
Zanim napiszesz nowy temat u偶yj opcji szukaj!

Poprzedni temat «» Nast臋pny temat
Przesuni臋ty przez: seebeek17
2017-12-21, 18:14
Poradnik kieszonkowy - sztuczna inteligencja
Autor Wiadomo艣膰
Pablo Abruzzi 
Seryjny zab贸jca

Do艂膮czy艂: 23 Wrz 2008
Sk膮d: Niedaleko Katowic
Wys艂any: 2010-12-03, 21:49   Poradnik kieszonkowy - sztuczna inteligencja

Witam

Jak wiecie, a jak nie wiecie to si臋 dowiecie, ja zajmuj臋 si臋 moddingiem do wielu gier. W wielu przypadkach musz臋 pisa膰 sobie kieszonkowe poradniki, bo jabym mia艂 pami臋ta膰 4 j臋zyki skryptowe, albo pe艂n膮 obs艂ug臋 3 program贸w o r贸偶nej konstrukcji to sory :D

Poradniki te s膮 cholernie przydatne. Ja pisz臋 je j臋zykiem prostym, w punktach bez jaki艣 zdj臋膰 etc., ale nawet kto艣 zielony z nich wy艂uska co i jak. Zazwyczaj sk艂adaj膮 si臋 z opisanych przeze mnie mini-tutk贸w lub tutk贸w autorstwa innych u偶ytkownik贸w, ale z deczka zmienionych przeze mnie.

Pomy艣la艂em, 偶e taki poradnik, kt贸ry napisa艂em do P2 wam si臋 mo偶e przyda膰. Opisa艂em w nim tylko charakterystyczne rzeczy dla AI, bo dotycz膮ce mapki mam zapisane w poradniku innego u偶ytkownika, kt贸ry r贸wnie偶 mi pomaga.

To nie jest poradnik dla zielonych (nie ma screen贸w etc.). Prosto, zwi臋藕le i konkretnie.
Zwykle takich rzeczy nie publikuj臋, robi臋 je dla siebie, ale dla was zrobi臋 wyj膮tek. Nie publikuje ich r贸wnie偶 dlatego, ze nie wszystko z tego "zestawu pomocy" jest moje (czasem jaki艣 tutek, albo nawet ca艂y poradnik dotycz膮cy czego艣 nie jest m贸j).

Have fun :P

Postal 2 poradnik.rar
Poradnik
Pobierz Plik 艣ci膮gni臋to 305 raz(y) 23.68 KB

Pangia 
V.I.P.

Pom贸g艂: 12 razy
Do艂膮czy艂: 20 Lip 2009
Wys艂any: 2010-12-04, 14:28   

Pablo Abruzzi napisa艂/a:
nawet kto艣 zielony z nich wy艂uska co i jak
Pablo Abruzzi napisa艂/a:
To nie jest poradnik dla zielonych

Nadajesz si臋 na polityka.

Pablo Abruzzi 
Seryjny zab贸jca

Wys艂any: 2010-12-04, 16:00   

Pangia napisa艂/a:
Pablo Abruzzi napisa艂/a:
nawet kto艣 zielony z nich wy艂uska co i jak
Pablo Abruzzi napisa艂/a:
To nie jest poradnik dla zielonych

Nadajesz si臋 na polityka.

Czepia膰 si臋 szczeg贸艂贸w to ka偶dy potrafi, ale robi膰 to nie ma komu :diabe艂: Precz z 呕ydo-komun膮.

Ostatnio zmieniony przez Pablo Abruzzi 2010-12-04, 16:01, w ca艂o艣ci zmieniany 1 raz  

Tiquill 
Senior Admin
Krawiec 呕y艂

Pom贸g艂: 57 razy
Do艂膮czy艂: 25 Sty 2007
Sk膮d: z naprzeciwka
Wys艂any: 2010-12-06, 23:08   
   Preferencje MP: 艢r. ping: 23. Optymalne godziny 22-2, czasem 18-20. Nick: TakiTaki

Kieszonkowe poradniki? Ha! bardzo dobra idea, by przez minimum s艂贸w zawrze膰 to co potrzeba. :spoko: Mo偶e i ja wreszcie jakiego tutka zrobi臋, bez zb臋dnego gadulstwa i nadmiaru sp臋dzonego czasu. Bo takie podej艣cie jest dobre - rady s膮 przejrzyste i pomocne. Albo i sam kontynuuj swoj膮 zacn膮 ide臋. ;)

Mam jednak takie uwagi. Przy tworzeniu bystandera - wstawianiu go na map臋 da艂e艣
Cytat:
Przejd藕 do mapy 2D
Lepiej to robi膰 w widoku 3D, wtedy na pewno postawisz go tam gdzie trzeba. Bo w widoku 2D, na przyk艂ad z g贸ry, stawiaj膮c go na mapie mo偶e okaza膰 si臋 偶e... on jest hen! za wysoko ponad map臋. ;) Gra bowiem uwzgl臋dnia tylko tw贸j wyb贸r odno艣nie dw贸ch wymiar贸w, trzeci, w tym przypadku g贸ra-d贸艂 zapodaje domy艣lny.

Cytat:
ArmorMax-1000.000000
Znak '=' zamiast '-' :P

Cytat:
PawnAttributes -> IgnoreHearing: TRUE;
PawnAttributes -> IgnoreSense: TRUE;
B艂膮d (brak 'b' na pocz膮tku) i nie wyja艣ni艂e艣, co one daj膮 spawnowanemu bystkowi. A wi臋c:
bIgnoresHearing=True - ignoruje krzyki i strza艂y, stoi oboj臋tny
bIgnoresSenses=True - ignoruje widok broni i masakry

Wi臋cej b艂臋d贸w nie dostrzeg艂em. :papiery:

Pablo Abruzzi 
Seryjny zab贸jca

Wys艂any: 2010-12-07, 22:10   

No spoko, nie planowa艂em wcze艣niej publikowa膰 tego, ja to pisz臋 dla siebie, 偶eby nie zapomnie膰 "moim j臋zykiem", wi臋c mog膮 by膰 b艂臋dy stylistyczne. Opisuje tak jak robi臋, wi臋c i niekt贸rym mo偶e si臋 to wydawa膰 dziwne.

Tiquill napisa艂/a:
i nadmiaru sp臋dzonego czasu.

Ehm...zale偶y do jakiej gry. Nie wiem czy ty siedzisz w moddingu, ja tak i musz臋 powiedzie膰 偶e do P2 jest kr贸tko, zwi臋藕le i przyjemnie, ale na przyk艂ad do CoD'a 4 pisa艂em taki poradnik naj艣ci艣lej jak mo偶na, a 偶eby sobie opisa膰 wszystko "swoim j臋zykiem" musia艂em zape艂ni膰 40 stron A4 :| , wi臋c wiesz... xD Tam jest tego znacznie wi臋cej i jest 10 razy trudniejsze, bo tam masz to bardziej rozbite, ale chocia偶 do ka偶dej cz臋艣ci ta sama konstrukcja, raz si臋 nauczysz i umiesz - dobre i to.

Mo偶e przyklejmy temat, przyda si臋 na widoku :P

Ostatnio zmieniony przez Pablo Abruzzi 2010-12-07, 22:12, w ca艂o艣ci zmieniany 1 raz  

Tiquill 
Senior Admin
Krawiec 呕y艂

Pom贸g艂: 57 razy
Do艂膮czy艂: 25 Sty 2007
Sk膮d: z naprzeciwka
Wys艂any: 2010-12-09, 11:25   
   Preferencje MP: 艢r. ping: 23. Optymalne godziny 22-2, czasem 18-20. Nick: TakiTaki

Wiem, pisa艂e艣 dla siebie, to i b艂臋dy s膮, normalna rzecz. I mo偶e bym ich nie wytyka艂, ale przydadz膮 si臋 te korekty innym, kt贸rzy tego "kieszonkowca" u偶yj膮.

Siedz臋 w moddingu, dw贸ch gier. Jak na potrzeby przyst臋pnego i wyczerpuj膮cego tutka, to imo P2 jest i tak zbyt rozbudowany. :D Czytaj: Nie mam czasu i ch臋ci by taki tutek zrobi膰. Ale inni robi膮. ;)

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo偶esz za艂膮cza膰 plik贸w na tym forum
Mo偶esz 艣ci膮ga膰 za艂膮czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: