Strona Główna Postal Site

Postal Forum Strona Główna
Największe na świecie forum o grach z serii Postal. U nas zawsze jest krwawo!

SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Ogłoszenie 
Zapraszamy wszystkich nowych do udzielania się na naszym forum i do przeczytania Regulaminu.
Zanim napiszesz nowy temat użyj opcji szukaj!

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: seebeek17
2017-12-21, 18:14
Poradnik kieszonkowy - sztuczna inteligencja
Autor Wiadomość
Pablo Abruzzi 
Seryjny zabójca

Wysłany: 2010-12-03, 21:49   Poradnik kieszonkowy - sztuczna inteligencja

Witam

Jak wiecie, a jak nie wiecie to się dowiecie, ja zajmuję się moddingiem do wielu gier. W wielu przypadkach muszę pisać sobie kieszonkowe poradniki, bo jabym miał pamiętać 4 języki skryptowe, albo pełną obsługę 3 programów o różnej konstrukcji to sory :D

Poradniki te są cholernie przydatne. Ja piszę je językiem prostym, w punktach bez jakiś zdjęć etc., ale nawet ktoś zielony z nich wyłuska co i jak. Zazwyczaj składają się z opisanych przeze mnie mini-tutków lub tutków autorstwa innych użytkowników, ale z deczka zmienionych przeze mnie.

Pomyślałem, że taki poradnik, który napisałem do P2 wam się może przydać. Opisałem w nim tylko charakterystyczne rzeczy dla AI, bo dotyczące mapki mam zapisane w poradniku innego użytkownika, który również mi pomaga.

To nie jest poradnik dla zielonych (nie ma screenów etc.). Prosto, zwięźle i konkretnie.
Zwykle takich rzeczy nie publikuję, robię je dla siebie, ale dla was zrobię wyjątek. Nie publikuje ich również dlatego, ze nie wszystko z tego "zestawu pomocy" jest moje (czasem jakiś tutek, albo nawet cały poradnik dotyczący czegoś nie jest mój).

Have fun :P

Postal 2 poradnik.rar
Poradnik
Pobierz Plik ściągnięto 323 raz(y) 23.68 KB

Pangia 
V.I.P.

Wysłany: 2010-12-04, 14:28   

Pablo Abruzzi napisał/a:
nawet ktoś zielony z nich wyłuska co i jak
Pablo Abruzzi napisał/a:
To nie jest poradnik dla zielonych

Nadajesz się na polityka.

Pablo Abruzzi 
Seryjny zabójca

Wysłany: 2010-12-04, 16:00   

Pangia napisał/a:
Pablo Abruzzi napisał/a:
nawet ktoś zielony z nich wyłuska co i jak
Pablo Abruzzi napisał/a:
To nie jest poradnik dla zielonych

Nadajesz się na polityka.

Czepiać się szczegółów to każdy potrafi, ale robić to nie ma komu :diabeł: Precz z Żydo-komuną.

Ostatnio zmieniony przez Pablo Abruzzi 2010-12-04, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  

Tiquill 
Senior Admin
Krawiec Żył

Wysłany: 2010-12-06, 23:08   
   Preferencje MP: Śr. ping: 23. Optymalne godziny 22-2, czasem 18-20. Nick: TakiTaki

Kieszonkowe poradniki? Ha! bardzo dobra idea, by przez minimum słów zawrzeć to co potrzeba. :spoko: Może i ja wreszcie jakiego tutka zrobię, bez zbędnego gadulstwa i nadmiaru spędzonego czasu. Bo takie podejście jest dobre - rady są przejrzyste i pomocne. Albo i sam kontynuuj swoją zacną ideę. ;)

Mam jednak takie uwagi. Przy tworzeniu bystandera - wstawianiu go na mapę dałeś
Cytat:
Przejdź do mapy 2D
Lepiej to robić w widoku 3D, wtedy na pewno postawisz go tam gdzie trzeba. Bo w widoku 2D, na przykład z góry, stawiając go na mapie może okazać się że... on jest hen! za wysoko ponad mapę. ;) Gra bowiem uwzględnia tylko twój wybór odnośnie dwóch wymiarów, trzeci, w tym przypadku góra-dół zapodaje domyślny.

Cytat:
ArmorMax-1000.000000
Znak '=' zamiast '-' :P

Cytat:
PawnAttributes -> IgnoreHearing: TRUE;
PawnAttributes -> IgnoreSense: TRUE;
Błąd (brak 'b' na początku) i nie wyjaśniłeś, co one dają spawnowanemu bystkowi. A więc:
bIgnoresHearing=True - ignoruje krzyki i strzały, stoi obojętny
bIgnoresSenses=True - ignoruje widok broni i masakry

Więcej błędów nie dostrzegłem. :papiery:

Pablo Abruzzi 
Seryjny zabójca

Wysłany: 2010-12-07, 22:10   

No spoko, nie planowałem wcześniej publikować tego, ja to piszę dla siebie, żeby nie zapomnieć "moim językiem", więc mogą być błędy stylistyczne. Opisuje tak jak robię, więc i niektórym może się to wydawać dziwne.

Tiquill napisał/a:
i nadmiaru spędzonego czasu.

Ehm...zależy do jakiej gry. Nie wiem czy ty siedzisz w moddingu, ja tak i muszę powiedzieć że do P2 jest krótko, zwięźle i przyjemnie, ale na przykład do CoD'a 4 pisałem taki poradnik najściślej jak można, a żeby sobie opisać wszystko "swoim językiem" musiałem zapełnić 40 stron A4 :| , więc wiesz... xD Tam jest tego znacznie więcej i jest 10 razy trudniejsze, bo tam masz to bardziej rozbite, ale chociaż do każdej części ta sama konstrukcja, raz się nauczysz i umiesz - dobre i to.

Może przyklejmy temat, przyda się na widoku :P

Ostatnio zmieniony przez Pablo Abruzzi 2010-12-07, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  

Tiquill 
Senior Admin
Krawiec Żył

Wysłany: 2010-12-09, 11:25   
   Preferencje MP: Śr. ping: 23. Optymalne godziny 22-2, czasem 18-20. Nick: TakiTaki

Wiem, pisałeś dla siebie, to i błędy są, normalna rzecz. I może bym ich nie wytykał, ale przydadzą się te korekty innym, którzy tego "kieszonkowca" użyją.

Siedzę w moddingu, dwóch gier. Jak na potrzeby przystępnego i wyczerpującego tutka, to imo P2 jest i tak zbyt rozbudowany. :D Czytaj: Nie mam czasu i chęci by taki tutek zrobić. Ale inni robią. ;)

Odpowiedz do tematu