Strona G艂贸wna Postal Site

Postal Forum Strona G艂贸wna
Najwi臋ksze na 艣wiecie forum o grach z serii Postal. U nas zawsze jest krwawo!

SzukajSzukaj  U偶ytkownicyU偶ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Og艂oszenie 
Zapraszamy wszystkich nowych do udzielania si臋 na naszym forum i do przeczytania Regulaminu.
Zanim napiszesz nowy temat u偶yj opcji szukaj!

Poprzedni temat «» Nast臋pny temat
Kto z nas jeszcze naprawd臋 gra w Postala?
Autor Wiadomo艣膰
Dev4ever 
Moderator
Znawca P2

Pom贸g艂: 7 razy
Do艂膮czy艂: 27 Lis 2010
Sk膮d: Gdynia
Wys艂any: 2018-04-01, 13:01   

Dzienis napisa艂/a:
Z crashowaniem si臋 nie mia艂em problem贸w. Zreszt膮 u ciebie wszystko si臋 crashuje, masz za dobrego kompa.

Nied艂ugo zmieniam grafik臋 i ju偶 widz臋 te 5% wykorzystania GPU w Psotalu xD Co do stabilno艣ci, to nie wiem z 1409 nie mia艂em takich problem贸w, mimo, 偶e to teoretycznie starsza gra jest. Co艣 musi by膰 na rzeczy 偶e P2C po ostatnim patchu strasznie si臋 rypie, bo nawet na Steamie jest du偶o ludzi, kt贸rzy te偶 si臋 skar偶膮 na problemy z dzia艂aniem gry, ci膮g艂e crashe i spadki stabilno艣ci w tych samych momentach. Poczekam (o ile wyjdzie) na nowego patcha i pozostaje mi mie膰 nadziej臋, 偶e RWS za艂ata wi臋kszo艣膰 dziur, jakie powsta艂y na wskutek nieumiej臋tnego grzebania w skryptach ;)

M贸j PC: http://www.userbenchmark.com/UserRun/7655688

Tiquill 
Senior Admin
Krawiec 呕y艂

Pom贸g艂: 57 razy
Do艂膮czy艂: 25 Sty 2007
Sk膮d: z naprzeciwka
Wys艂any: 2018-04-05, 01:45   

Dev4ever napisa艂/a:
Mi samo PostEDowanie si臋 nie znudzi艂o, lecz konieczno艣膰 ci膮g艂ego odpalania gry w celach test贸w czy przyk艂adowo dana bro艅 dzia艂a poprawnie, czy nie ma bug贸w z animacjami, d藕wi臋kiem, zachowaniem itp.. do tego dochodzi konieczno艣膰 odpalania tych samych lokacji, wywo艂ywania danej akcji w grze, skrypt贸w, cutscenki, kt贸re po entym razie zaczynaj膮 by膰 uci膮偶liwe i nu偶膮ce.
Na pewno ci to niepotrzebne, ale wsp贸艂czuj臋. Jeszcze testowanie broni, geometrii czy nawet nieko艅cz膮cej si臋 sekwencji drobnych poprawek to da si臋 znie艣膰. Bo szybko zrobisz. Wstawisz playerstart gdzie chcesz testu, szybko wczyta... Ale gdy trzeba testowa膰 zachowanie bystander贸w, sekwencji skrypt贸w, trigger贸w - czeka膰 na to, inicjowa膰 akcj臋 w mie艣cie, patrze膰... Wtedy rodzi si臋 frustracja... :zly:

Dev4ever napisa艂/a:
Co艣 musi by膰 na rzeczy 偶e P2C po ostatnim patchu strasznie si臋 rypie, bo nawet na Steamie jest du偶o ludzi, kt贸rzy te偶 si臋 skar偶膮 na problemy z dzia艂aniem gry, ci膮g艂e crashe i spadki stabilno艣ci w tych samych momentach. Poczekam (o ile wyjdzie) na nowego patcha
Dobrze wiedzie膰, ja te偶 poczekam. I b臋d臋, p贸ki co, gra膰 offline, 偶eby mi nie pobra艂o. xD

A czy ja teraz gram w Postala, tak naprawd臋? Nie. Raz 偶e brak czasu na wszystko. Dwa, 偶e wi臋kszo艣膰 czasu po艣wi臋conego na Postala i PSI to 艣lipi臋 w moderce i ci膮g艂ym odpalaniu gry dla test贸w swojej roboty. Taka zdawkowa gra to wcale nie jest gra. Jako gracz - zawali艂em spraw臋. :(

Dev4ever 
Moderator
Znawca P2

Wys艂any: 2018-04-05, 02:45   

Tiquill napisa艂/a:
Na pewno ci to niepotrzebne, ale wsp贸艂czuj臋. Jeszcze testowanie broni, geometrii czy nawet nieko艅cz膮cej si臋 sekwencji drobnych poprawek to da si臋 znie艣膰. Bo szybko zrobisz. Wstawisz playerstart gdzie chcesz testu, szybko wczyta... Ale gdy trzeba testowa膰 zachowanie bystander贸w, sekwencji skrypt贸w, trigger贸w - czeka膰 na to, inicjowa膰 akcj臋 w mie艣cie, patrze膰... Wtedy rodzi si臋 frustracja...

Przygoda z portowaniem AWP na P2C zacz臋艂a si臋 u mnie na kompletniej niewiedzy o skryptach, gdy偶 nie mia艂em z nimi nigdy wcze艣niej a偶 takiej styczno艣ci co tu. W wielu przypadkach zanim cokolwiek uda艂o mi si臋 przenie艣膰, musia艂em pierw zapozna膰 si臋 ze wszystkimi paczkami skrypt贸w P2C jak i AWP, co gdzie si臋 znajduje, jak dzia艂a, dlaczego tu, a nie gdzie indziej, dlaczego tak a nie inaczej itd... By艂a to bowiem czysta improwizacja po艂膮czona ze spontanem, po prostu pewnego dnia przysz艂a mi taka my艣l, 偶eby zrobi膰 tego porta przy okazji naprawiaj膮c b艂臋dy czy przywracaj膮c stare rozwi膮zania, kt贸rych bardzo mi brakowa艂o w Steamowym Postalu. Zaj臋艂o mi to prawie rok, z czego sam si臋 dziwi臋, bo wiem 偶e jakbym si臋 zabiera艂 do tego drugi raz, to zrobi艂bym to o wiele, wiele szybciej ;) Samo testowanie by艂o bardzo satysfakcjonuj膮ce, kiedy wiedzia艂em 偶e z ka偶dym kolejnym skonfigurowanym skryptem by艂em o krok do przodu z post臋pem moda, cho膰 nieraz w my艣lach rzuci艂em mi臋sem jak co艣 si臋 psu艂o lub nie chcia艂o dzia艂a膰 tak jak przewidywa艂em, ale tak to ju偶 jest, 偶e nie zawsze od razu ma si臋 wszystko, trzeba g艂贸wkowa膰, kombinowa膰 i d膮偶y膰 do zamierzanego efektu a w ko艅cu si臋 go osi膮gnie ;) Przy okazji naby艂em niema艂ej wiedzy, kt贸ra pewno nieraz si臋 przyda w przysz艂ych modach lub portach ju偶 istniej膮cych oraz dowiedzia艂em si臋 jak P2C zosta艂 potraktowany po macoszemu, byle tylko wyda膰 gr臋 w nowej wersji kompletnie jej nie tetuj膮c i olewaj膮c starych wyjadaczy chleba :czytaj:

Tiquill 
Senior Admin
Krawiec 呕y艂

Wys艂any: 2018-04-17, 21:22   

W pewnym temacie pad艂y s艂owa kt贸re tu bardziej pasuj膮:
Dev4ever napisa艂/a:
Szynkacz napisa艂/a:
Zn臋ca艂em si臋, bawi艂em, 艂azi艂em, sika艂em, og贸lnie to lubi艂em powolne cierpienie innych, szczeg贸lnie tych czo艂gaj膮cych si臋. xDDDD

Kiedy艣 te偶 podobnie gra艂em, gdy Psotal dawa艂 mi mn贸stwo frajdy :ok: Z biegiem czasu niestety coraz rzadziej mi si臋 zdarza tak gra膰 czysto 4fun, gdy偶 nie czerpi臋 ju偶 takiej zabawy z grania co kiedy艣 ;) Po prostu Paradise mam w g艂owie ju偶 tak przerobione, 偶e zamiast si臋 bawi膰, dostrzegam tylko same wady i niedoci膮gni臋cia zw艂aszcza w P2C ;)
Ja wci膮偶 zachowa艂em w sobie t膮 frajd臋 grania, a w艂a艣ciwie: Grania. 艁a偶臋, raz zabijam, raz kupuj臋, chujam se z gliniarzy, wchodz臋 w interakcj臋 z bystanderami za kas膮. P膮czusie u grubej pani przy policji, czy teraz dopiero polubiona chiquita pod biurami przy RWS. Trac臋 mn贸stwo czasu na zwyk艂e 艂a偶enie, odwiedzanie starych k膮t贸w. Przypominanie sobie i konstatowanie, co zmienili w P2C. I co zachowa艂 z AWP i z P2C Dev4ever - tak, bo gram w艂a艣nie w AWP Forever. (Sorki, Dev, mia艂y by膰 testy wydajno艣ci, a ja po prostu gram sobie z prawdziw膮 przyjemno艣ci膮). Przekupywanie cudzych ps贸w, zbieranie kot贸w. Postal 2 nadal daje mi przyjemno艣膰 ze zwyczajnej gry. :)

A masowe u艣miercanie? Przyznam, 偶e jak ciachn臋 swojego ulubie艅ca, to jest mi przykro, z deczka. ;)

No i dostrzeg艂em w swojej grze jak膮艣 zmian臋. Lubi臋... wydawa膰 pieni膮dze. To kupowanie, byle co, byleby tylko uzyska膰 w grze pozytywn膮 interakcj臋...
Ostatnio zmieniony przez Tiquill 2018-04-18, 01:57, w ca艂o艣ci zmieniany 1 raz  

Dev4ever 
Moderator
Znawca P2

Wys艂any: 2018-04-17, 21:43   

Tiquill napisa艂/a:
tak, bo gram w艂a艣nie w AWP Forever. (Sorki, Dev, mia艂y by膰 testy wydajno艣ci, a ja po prostu gram sobie z prawdziw膮 przyjemno艣ci膮). Przekupywanie cudzych ps贸w, zbieranie kot贸w. Postal 2 nadal daje mi przyjemno艣膰 ze zwyczajnej gry.

Nie szkodzi, bardzo dobrze 偶e grasz 4fun, o to chodzi :) Testy stabilno艣ci mo偶na o kant dupy rozbi膰, bo w tej kwestii tak na prawd臋 nic si臋 nie zmieni艂o wzgl臋dem 1409. Nadal Postal miewa czysto randomowe crashe, kt贸rych winowajc膮 jest tylko i wy艂膮cznie wadliwy silnik gry z na艂o偶onymi z g贸ry ograniczeniami. Tak d艂ugo jak RWS z tym nic nie zrobi (a nie zrobi, bo ponad rok naprawia bug z benzyn膮 :bolek: ) nadal b臋dziemy im wysy艂a膰 tre艣ci GPF, by oni stwierdzili, aby艣my zreinstalowali gr臋 lub usuneli Postal2.ini, co na pewno pomo偶e za艂atwi膰 problem :lol2:

Tiquill 
Senior Admin
Krawiec 呕y艂

Wys艂any: 2018-04-18, 02:13   

Dev4ever napisa艂/a:
Samo testowanie by艂o bardzo satysfakcjonuj膮ce, kiedy wiedzia艂em 偶e z ka偶dym kolejnym skonfigurowanym skryptem by艂em o krok do przodu z post臋pem moda
Nie藕le ci to wysz艂o. Gram w twoj膮 robot臋 i na razie nie mam GPFa. I tak czekam, kiedy si臋 pojawi. ;)

Dev4ever napisa艂/a:
Nadal Postal miewa czysto randomowe crashe, kt贸rych winowajc膮 jest tylko i wy艂膮cznie wadliwy silnik gry z na艂o偶onymi z g贸ry ograniczeniami.
Z g贸ry? Bo na brak tego "z g贸ry" nie starczy艂o im ju偶 pieni膮偶k贸w?

Dev4ever napisa艂/a:
Tak d艂ugo jak RWS z tym nic nie zrobi (a nie zrobi, bo ponad rok naprawia bug z benzyn膮 :bolek: ) nadal b臋dziemy im wysy艂a膰 tre艣ci GPF, by oni stwierdzili, aby艣my zreinstalowali gr臋 lub usuneli Postal2.ini, co na pewno pomo偶e za艂atwi膰 problem :lol2:
I p贸ki to pomaga - niech pomaga... ;)

A ja bym, kurna, doda艂 w okienku tego b艂臋du przycisk "Reset Configuration" i to ju偶 by im wiele pomog艂o. A i ludziom te偶. A dodatkowo zaptaszalna opcja "Backup old config'. I to by艂oby w tej sytuacji najlepsze. A偶 dziwne, 偶e na to nie wpadli. Mo偶e im to podpowiedzie膰? xD

No i wiesz, tyle ju偶 lat. To ju偶 w du偶ej mierze inni ludzie, rodziny, dzieci, inne zainteresowania. Nie robi膮 wci膮偶 r贸偶nych gier, tylko zbiera si臋 grupa co jaki艣 czas, dorywczo... Czeg贸偶 偶膮da膰?

Dobra, wszystkim nam potrzeba 艣wie偶ej krwi, wymiany pokoleniowej. ;)

Radzik 
Administrator
:)

Pom贸g艂: 6 razy
Do艂膮czy艂: 13 Gru 2008
Sk膮d: Warszafka
Wys艂any: 2018-04-18, 22:05   

Tiquill napisa艂/a:
Z g贸ry? Bo na brak tego "z g贸ry" nie starczy艂o im ju偶 pieni膮偶k贸w?

Pr臋dzej mam ochot臋 powiedzie膰, 偶e im si臋 nie chcia艂o ale kto wie, mo偶e rzeczywi艣cie zabrak艂o kasy jak na misj臋 z go艂臋biami xD

Dev4ever napisa艂/a:
Tak d艂ugo jak RWS z tym nic nie zrobi (a nie zrobi, bo ponad rok naprawia bug z benzyn膮 :bolek: ) nadal b臋dziemy im wysy艂a膰 tre艣ci GPF, by oni stwierdzili, aby艣my zreinstalowali gr臋 lub usuneli Postal2.ini, co na pewno pomo偶e za艂atwi膰 problem :lol2:

To nie system Windows, w kt贸rym restart dzia艂a cuda xD

Specyfikacja PC1: https://valid.x86.fr/qsm3q6
Specyfikacja PC2: http://www.userbenchmark.com/UserRun/8841727
Specyfikacja PC3: https://valid.x86.fr/5hxgw8

Zimny Radeon to nie Radeon :D

Dev4ever 
Moderator
Znawca P2

Wys艂any: 2018-05-15, 23:53   

Tiquill napisa艂/a:
Nie藕le ci to wysz艂o. Gram w twoj膮 robot臋 i na razie nie mam GPFa. I tak czekam, kiedy si臋 pojawi.

Dobrze wiedzie膰, czyli jest nas kilku, kt贸rym AWPF si臋 crashuje znacznie mniej ni偶 zwyk艂e AWP ;)

Tiquill napisa艂/a:
I p贸ki to pomaga - niech pomaga...

W艂a艣nie s臋k w tym, 偶e to nie naprawia GPF'owania, jest to tylko pudrowanie problemu, bo przy nast臋pnym crashu RWS zn贸w ode艣le nas z tym samym, 偶e Postal2.ini is broken, delete it :szczerbul:

Tiquill napisa艂/a:
A ja bym, kurna, doda艂 w okienku tego b艂臋du przycisk "Reset Configuration" i to ju偶 by im wiele pomog艂o. A i ludziom te偶. A dodatkowo zaptaszalna opcja "Backup old config'. I to by艂oby w tej sytuacji najlepsze. A偶 dziwne, 偶e na to nie wpadli. Mo偶e im to podpowiedzie膰?

Ciekawy pomys艂, tylko pytanie, czy znajd膮 ch臋膰 na zrobienie czego艣 takiego xD

Tiquill napisa艂/a:
No i wiesz, tyle ju偶 lat. To ju偶 w du偶ej mierze inni ludzie, rodziny, dzieci, inne zainteresowania. Nie robi膮 wci膮偶 r贸偶nych gier, tylko zbiera si臋 grupa co jaki艣 czas, dorywczo... Czeg贸偶 偶膮da膰?

Postal 2 Redux :):

Radzik napisa艂/a:
Pr臋dzej mam ochot臋 powiedzie膰, 偶e im si臋 nie chcia艂o ale kto wie, mo偶e rzeczywi艣cie zabrak艂o kasy jak na misj臋 z go艂臋biami

C贸偶... Lenistwo to ich drugie imi臋 (powinni wed艂ug mnie zmieni膰 nazw臋 firmy na Lazy With Scissors, by艂oby adekwatnie przynajmniej do ich dzia艂a艅 :D ), cho膰 z drugiej strony patrz膮c za ile P2C si臋 sprzedaje na steam, to pewnie i to i to xD

Radzik napisa艂/a:
To nie system Windows, w kt贸rym restart dzia艂a cuda

Wiem, sarkastycznie to napisa艂em :lol:

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo偶esz za艂膮cza膰 plik贸w na tym forum