Strona G艂贸wna Postal Site

Postal Forum Strona G艂贸wna
Najwi臋ksze na 艣wiecie forum o grach z serii Postal. U nas zawsze jest krwawo!

SzukajSzukaj  U偶ytkownicyU偶ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Og艂oszenie 
Zapraszamy wszystkich nowych do udzielania si臋 na naszym forum i do przeczytania Regulaminu.
Zanim napiszesz nowy temat u偶yj opcji szukaj!

Poprzedni temat «» Nast臋pny temat
(Preview) Virus B [Mappack]
Autor Wiadomo艣膰
seebeek17 
V.I.P.
Game Expansion Team

Pom贸g艂: 50 razy
Do艂膮czy艂: 10 Cze 2013
Sk膮d: Z Zewn膮trz
Wys艂any: 2018-07-12, 19:15   (Preview) Virus B [Mappack]

Ostatnio rzadko kiedy kto艣 co艣 nowego robi, wi臋c postanowi艂em co艣 od siebie wrzuci膰. Na razie to tylko zapowied藕, ale co jaki艣 czas b臋d臋 aktualizowa膰 temat. Wiem, 偶e tutaj dajemy ju偶 gotowe mapy, ale ten mappack b臋dzie gotowy (nied艂ugo!). :D Je艣li jednak kto艣 chce przenie艣膰 temat to 艣mia艂o.

Virus B to fabularny survival mappack, rozgrywk膮 podobny do Zombie Defence, tyle 偶e w klimacie bardziej Stalkera/Fallouta ale nie wiem w sumie co wyjdzie. :P

Naszym g艂贸wnym zadaniem b臋dzie odpieranie kolejnych fal zombie, oraz zniszczenia tytu艂owego wirusa na koniec (fantastyczne nie?). Stawiam du偶y nacisk na interaktywno艣膰 z otoczeniem, 偶eby by艂o co robi膰 na mapce oraz na mi艂e dla oka szczeg贸艂y.

Brzmi fajnie? To super, ale nie spodziewajcie si臋 zbyt wiele, bo to moja druga wi臋ksza mapka do Psotala w 偶yciu. XD

Zapraszam do zerkni臋cia na skromne jpg poni偶ej, jak to w tej chwili mniej wi臋cej wygl膮da.

(Jak sko艅cz臋 oczywi艣cie edytuj臋 ten post i doprowadz臋 go do 艂adu. :) )

VirusB_jpg4.jpg
Plik 艣ci膮gni臋to 147 raz(y) 264.59 KB

VirusB_jpg3.jpg
Plik 艣ci膮gni臋to 147 raz(y) 204.83 KB

VirusB_jpg2.jpg
Plik 艣ci膮gni臋to 147 raz(y) 241.61 KB

VirusB_jpg1.jpg
Plik 艣ci膮gni臋to 147 raz(y) 240.1 KB

Pan Szatan 
Joker
Stalker

Pom贸g艂: 26 razy
Do艂膮czy艂: 05 Gru 2013
Sk膮d: Metro
Wys艂any: 2018-07-12, 20:10   

W ko艅cu co艣 艣wie偶ego, wygl膮da interesuj膮co, nie mog臋 si臋 doczeka膰, dawno postala nie odpala艂em! :D

Dev4ever 
Moderator
Znawca P2

Pom贸g艂: 7 razy
Do艂膮czy艂: 27 Lis 2010
Sk膮d: Gdynia
Wys艂any: 2018-07-12, 20:32   

Widz臋, 偶e mapa b臋dzie w pe艂ni otwartym i du偶ym terenem, to lubi臋 :)

Jedyna uwaga. Proponuj臋 da膰 horyzont koloru mg艂y w skyboxie taki, jaki jest w podstawowych mapach P2, dla lepszego efektu.

M贸j PC: http://www.userbenchmark.com/UserRun/7655688

Dzienis 
Grabarz
East Clintwood

Pom贸g艂: 2 razy
Do艂膮czy艂: 03 Lut 2012
Sk膮d: P艂aska Ziemia
Wys艂any: 2018-07-12, 21:32   

seebeek17 napisa艂/a:
Naszym g艂贸wnym zadaniem b臋dzie odpieranie kolejnych fal zombie

To ja chyba podzi臋kuj臋. :/
Mam do艣膰 zombiech.

seebeek17 
V.I.P.
Game Expansion Team

Wys艂any: 2018-07-12, 21:34   

Dev4ever napisa艂/a:
Widz臋, 偶e mapa b臋dzie w pe艂ni otwartym i du偶ym terenem

Mo偶na mie膰 takie wra偶enie, poniewa偶 screeny s膮 zrobione tak jak w open-world'ach. Rozgrywka b臋dzie p贸艂 liniowa z oskryptowanymi sekwencjami, a mapa podzielona na ma艂e sektory. Po "ograniu" jednego, otrzymujemy dost臋p do kolejnego, ale dobr膮 wiadomo艣ci膮 mo偶e by膰, 偶e gdy odblokujemy je wszystkie, mo偶emy swobodnie pozwiedza膰 ca艂膮 map臋. ;)
Dev4ever napisa艂/a:
Jedyna uwaga. Proponuj臋 da膰 horyzont koloru mg艂y w skyboxie taki, jaki jest w podstawowych mapach P2, dla lepszego efektu.

Dzi臋ki za rad臋. O艣wietlenie i kolory s膮 na razie tymczasowe, ale wezm臋 to pod uwag臋. :)

Dev4ever 
Moderator
Znawca P2

Wys艂any: 2018-07-12, 22:10   

Dzienis napisa艂/a:
To ja chyba podzi臋kuj臋.
Mam do艣膰 zombiech.

Mnie zawsze zastanawia艂o co wy macie do tych zombie? :P Je偶eli ich ilo艣膰 nie b臋dzie przesadzona albo b臋dzie mo偶liwo艣膰 zabicia ich bez konieczno艣ci rozwalenia 艂ba, to ja raczej nie widz臋 problemu, zw艂aszcza, 偶e mappack b臋dzie w klimacie postapo :)

seebeek17 
V.I.P.
Game Expansion Team

Wys艂any: 2018-07-12, 23:21   

Dzienis napisa艂/a:
To ja chyba podzi臋kuj臋. :/
Mam do艣膰 zombiech.

Spokojnie, ja te偶. ;) Jednak spr贸buj臋 zrobi膰 tak, by zabijanie (je艣li mog臋 tak powiedzie膰, heh) sprawia艂o sam膮 przyjemno艣膰 i nie by艂o monotonne (cho膰 co do tej monotonii nie jestem w pe艂ni przekonany, gdy偶 nie planuj臋 robi膰 nowych modeli ani tekstur zombie, wykorzystam to co ju偶 jest).
Dev4ever napisa艂/a:
albo b臋dzie mo偶liwo艣膰 zabicia ich bez konieczno艣ci rozwalenia 艂ba

Docelowo tak w艂a艣nie chc臋 偶eby by艂o, albo chocia偶 na ca艂ej pierwszej mapie.

A tutaj takie ma艂e wzorowanie na The Walking Dead. :P

VirusBApokalipsa1.jpg
Plik 艣ci膮gni臋to 120 raz(y) 405.53 KB

Dev4ever 
Moderator
Znawca P2

Wys艂any: 2018-07-13, 00:50   

No i spoczko, takie samochody porozwalane na drodze dodaj膮 klimatu, a偶 przypomina si臋 Dying Light :)

Jakby艣 doda艂 nowe bronie bia艂e, kt贸re po okre艣lonej ilo艣ci u偶y膰 by si臋 niszczy艂y i trzeba by szuka膰 nowych, by艂oby kozacko :ok:

seebeek17 
V.I.P.
Game Expansion Team

Wys艂any: 2018-07-13, 13:41   

Dev4ever napisa艂/a:
a偶 przypomina si臋 Dying Light

Podczas prac nad map膮 mam w g艂owie wiele produkcji o zombie, w tym m.in. Dead Island czy te偶... Dying Lighta. ;)
Dev4ever napisa艂/a:
Jakby艣 doda艂 nowe bronie bia艂e, kt贸re po okre艣lonej ilo艣ci u偶y膰 by si臋 niszczy艂y i trzeba by szuka膰 nowych, by艂oby kozacko

W sumie spoko, tylko nie wiem czy gra nie b臋dzie za kr贸tka na taki bajer. W planach s膮 ok. 2h jak najbardziej intensywnej rozgrywki (wersja optymistyczna!).

Niszcz膮ce si臋 bronie jak np. w Dead Island?

Pan Szatan 
Joker
Stalker

Pom贸g艂: 26 razy
Do艂膮czy艂: 05 Gru 2013
Sk膮d: Metro
Wys艂any: 2018-07-13, 17:34   

O nie, niszcz膮ce si臋 bronie to najg艂upszy pomys艂, to jest strasznie wkurwiaj膮ce i nie realistyczne. Widzieli艣cie kiedy艣 偶eby si臋 kurwa siekiera czy metalowa rura rozjeba艂a od bicia ni膮 w ludzk膮 czaszk臋?

Yossarian 
Grabarz
I'll be your mommy

Pom贸g艂: 5 razy
Do艂膮czy艂: 06 Sie 2008
Sk膮d: z bunkra Hitlera
Wys艂any: 2018-07-13, 17:40   

Pan Szatan napisa艂/a:
O nie, niszcz膮ce si臋 bronie to najg艂upszy pomys艂, to jest strasznie wkurwiaj膮ce i nie realistyczne. Widzieli艣cie kiedy艣 偶eby si臋 kurwa siekiera czy metalowa rura rozjeba艂a od bicia ni膮 w ludzk膮 czaszk臋?

Tak xD

Dev4ever 
Moderator
Znawca P2

Wys艂any: 2018-07-13, 18:00   

Pan Szatan napisa艂/a:

No w艂a艣nie tak troch臋 nierealne jest to, 偶e r偶niesz se tak膮 maczet膮 setki ludzi, a ona nadal jest ostra jak brzytwa i nie powyginana :P Dla mnie by艂by to fajny urozmaicaj膮cy gameplay dodatek, taka psuj膮ca si臋 bro艅 bia艂a, w trakcie walki z hord膮 zombiak贸w budowa艂o by napi臋cie i ponawia艂o ch臋膰 eksploracji za now膮 niezniszczon膮 :) Oczywi艣cie nie m贸wi臋, ze bronie maj膮 si臋 psu膰 po 10 u偶yciach jak Dead Island (xD) ale mog艂aby si臋 po jakim艣 czasie zu偶y膰 ;)

Zaver 
Wytrenowany morderca

Pom贸g艂: 24 razy
Do艂膮czy艂: 14 Lip 2012
Wys艂any: 2018-07-13, 18:49   

Realizm mo偶e odbiec na drugi plan, kiedy w gr臋 wchodzi rozgrywka. Samej modyfikacji jeszcze nie oceni艂em, gdy偶 czeka艂em na reakcje innych opisuj膮cych j膮 bardzo wysokimi notami. S膮dz臋, 偶e jest 艣wie偶ym pomys艂em i bardzo odpowiada konwencji Postal Site. Ca艂o艣膰 opiera si臋 na bardzo ciekawym rozwi膮zaniu jakim jest nowatorsko艣膰 pomys艂贸w. Bardzo chcia艂bym zobaczy膰 j膮 w zaawansowanym stadium rozwoju, kt贸ra najpewniej zaowocuje w nowe postacie i bronie takie, jak na przyk艂ad smycz na zombie. Sam klimat chocia偶 wci膮gaj膮cy i pasuj膮cy do apokalipsy jednak nie jest za bardzo "zombiowy" (patrz Annihilation Of Humanity). Reszta mi imponuje. :)

seebeek17 
V.I.P.
Game Expansion Team

Wys艂any: 2018-07-13, 19:51   

Pan Szatan napisa艂/a:
O nie, niszcz膮ce si臋 bronie to najg艂upszy pomys艂,

A masz jaki艣 nieg艂upi? :D
Dev4ever napisa艂/a:
No w艂a艣nie tak troch臋 nierealne jest to, 偶e r偶niesz se tak膮 maczet膮 setki ludzi, a ona nadal jest ostra jak brzytwa i nie powyginana

Te偶 troch臋 true, tylko 偶e:
Dev4ever napisa艂/a:
budowa艂o by napi臋cie i ponawia艂o ch臋膰 eksploracji za now膮 niezniszczon膮

fakt, cho膰 mappack b臋dzie polega艂 na tym, 偶eby przej艣膰 wszystkie mapy i zniszczy膰 wirusa, to nie uwa偶asz, 偶e taki element niszcz膮cych si臋 broni i eksploracja nie b臋dzie zbyt du偶膮 ambicj膮 jak na tak kr贸tk膮 rozgrywk臋? (chodzi mi o to, 偶e to nie b臋dzie ogromny RPG open-world jak np. Dying Light). Powiedz mi jak Ty widzisz ten element z niszcz膮cymi si臋 broniami i eksploracj臋 po nowe bronie, gdy tu nadci膮ga kolejna fala przeciwnik贸w.
Zaver napisa艂/a:
nowe postacie i bronie takie, jak na przyk艂ad smycz na zombie.

Co? :lol: Jaka znowu smycz na zombie hah

Ju偶 nied艂ugo nowe jpg i ma艂y opis jak b臋dzie wygl膮da艂a rozgrywka. ;)

Dzienis 
Grabarz
East Clintwood

Pom贸g艂: 2 razy
Do艂膮czy艂: 03 Lut 2012
Sk膮d: P艂aska Ziemia
Wys艂any: 2018-07-13, 20:00   

Dev4ever napisa艂/a:
Mnie zawsze zastanawia艂o co wy macie do tych zombie? Je偶eli ich ilo艣膰 nie b臋dzie przesadzona albo b臋dzie mo偶liwo艣膰 zabicia ich bez konieczno艣ci rozwalenia 艂ba, to ja raczej nie widz臋 problemu, zw艂aszcza, 偶e mappack b臋dzie w klimacie postapo

Ja lubi臋 sobie spokojnie eksplorowa膰 itp, a nie rozgl膮da膰 si臋 dooko艂a czy jaka艣 zafajdana pokraka nie pluje na mnie albo nie podbiega mnie pogry藕膰 i te ich wkurwiaj膮ce d藕wi臋ki jeszcze jakie wydaj膮... :roll:
Do tego wystarczy 偶e nie rozwalisz 艂ba i dalej b臋dzie ci臋 kutafon uszkadza艂 psuj膮c przyjemno艣膰 z rozgrywki. Naprawd臋 wol臋 zwyk艂ych przeciwnik贸w ni偶 tych obesra艅c贸w. ;)

No ale dam temu mappackowi szans臋. Mam nadziej臋, 偶e b臋dzie fajny i zagram w niego jak wyjdzie. :)

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo偶esz za艂膮cza膰 plik贸w na tym forum
Mo偶esz 艣ci膮ga膰 za艂膮czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: