Strona G艂贸wna Postal Site

Postal Forum Strona G艂贸wna
Najwi臋ksze na 艣wiecie forum o grach z serii Postal. U nas zawsze jest krwawo!

SzukajSzukaj  U偶ytkownicyU偶ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Og艂oszenie 
Zapraszamy wszystkich nowych do udzielania si臋 na naszym forum i do przeczytania Regulaminu.
Zanim napiszesz nowy temat u偶yj opcji szukaj!

Poprzedni temat «» Nast臋pny temat
[AWP] Znikaj膮ce przedmioty i bronie w AWPMod
Autor Wiadomo艣膰
Massos 
Wstydliwy morderca

Do艂膮czy艂: 31 Sie 2014
Sk膮d: Paradise, Arizona
  Wys艂any: 2016-08-16, 01:03   [AWP] Znikaj膮ce przedmioty i bronie w AWPMod

To bardzo ciekawe zjawisko bo testowa艂em ju偶 na 2 wersjach AWPMod-1.3-Beta2 i AWPMod-2013-08-31 z podobnymi skutkami. Wszystko instaluj臋 pod Postal X, a sam AWPMod instaluj臋 pod skopiowany AWP po 艣wie偶ej instalacji. Oba mody dzia艂aj膮 na AWP service patch, przy czym ten najnowszy zdaje si臋 go nie potrzebowa膰 mimo, 偶e changelog m贸wi, 偶e taki jest jednak potrzebny, oba te偶 posiadaj膮 teen sniper fix. Mo偶偶e po prostu wersja z PX ma ju偶 AWP patcha i go bezsensownie instaluj臋? Problem dotyka najcz臋艣ciej broni: 艁opata, Kanister z b臋zyn膮, Granaty i Strzelba. Cz臋艣ciej ofiar膮 popadaj膮 jednak zwyk艂e przedmioty najcz臋艣ciej te, kt贸re najwi臋cej zbieramy: p膮czki, koty, fast foody, pieni膮dze, ta zielona strzykawa M@D Speed czy co艣, czasem te偶 'Dingsy' (modu艂y) do radaru. Nawet MAPA, tak ta mapa kt贸r膮 sprawdza si臋 obecn膮 pozycj臋 i zadania ;( 2 raz podchodz臋 do tego modu i mam bardzo mieszane uczucia do niego. Nie korzysta艂em z 偶adnych komend, poprostu przechodzi艂em gr臋 w trybie 7Days zbieraj膮c po drodze wszystko, ze wszyskich miejsc danego dnia. Znikni臋cie przedmiotu odbywa si臋 losowo podczas przechodzenia przez mapy. Raz mo偶e to by膰 za 10 przej艣ciem, innym razem, wczytuj膮c tego samego save mo偶e pojawi膰 si臋 za 30 przej艣ciem na map臋, nawet w obr臋bie tych samych map. Sprawdzi艂em to pomi臋dzy mapami bodaj偶e East Mall i Kolej. Tam jest sprzedawca faj zdrowia z Shurickenami. Mam save, kt贸ry jest ju偶 z f贸ry skazany na pot臋pienie. Znikanie przebiega nast臋puj膮co: za kt贸rym艣 przej艣ciem po shuricken kole艣 wyci膮ga od razu na wej艣ciu wyrzutni臋 rakiet, to oznaka, 偶e trac臋 艁opat臋. Nast臋pnie po kolejnych 2 przej艣ciach znikaj膮 pieni膮dze i MAPA. Gdy przedmiot zniknie, nie ma go tam ju偶 fizycznie i trzeba ruszy膰 ty艂ek po nie od nowa, a niekt贸rych mozna juz nie znale藕膰 tego samego dnia.Bronie mo偶na dozbiera膰 lecz niekt贸re przedmioty mog膮 si臋 dziwnie zachowywa膰 tzn. mog膮 "odm贸wi膰 przechowywania", czyli z mapy na map臋 nie przechodzi wi臋cej ni偶 1 nawet gdy uzbieram wi臋cej po takim "znikni臋ciu" np. p膮czek, kt贸rego mia艂em chyba najwi臋cej. Mapy z inwentarzu raczej niczym ju偶 nie przywr贸c臋. Je艣li kt贸艣 chce sprawdzi膰 to zjawisko to mam qiucksave, kt贸ry ju偶 jest skazany na 艣mier膰 poprzez znikni臋cie Mapy. Je艣li kt贸艣 dozbiera do 100 Shuricken贸w (aktualny stan to ponad 70, a chyba ju偶 przy 97 powinna znikn膮膰 Mapa, 艁opata i kasa) to znaczy 偶e co艣 zaczarowa艂 i mu to wszystko 艣miga bezb臋dnie. Jak kto艣 ma jak膮艣 rad臋 to niech da zna膰. Poza wrzuceniem AWPModa, sniper patcha i service patcha do skopiowanego AWP w folderze PX nic wi臋cej nie kombinowa艂臋m. Przy rozpocz臋ciu gry na nowo postawionym modzie zawsze zaczyna艂em od Nowa Gra. Zostawiam za艂膮cznik.

Save9.rar
Save9.usa
Pobierz Plik 艣ci膮gni臋to 39 raz(y) 1.62 MB

Silver Dragon 
Administrator
Winged Fiery Beast

Pom贸g艂: 24 razy
Do艂膮czy艂: 11 Sie 2007
Sk膮d: East Mayberry
Wys艂any: 2016-08-16, 20:30   

Hmm... :drapanie:

Pierwszy raz si臋 spotykam z takim problemem. Nie mam jednak PX wi臋c nie wiem co tam namieszano
Spr贸buj zainstalowa膰 AWP znajduj膮ce si臋 w linku poni偶ej i p贸藕niej tam wklej AWPModa
http://www.moddb.com/mods...adise/downloads

PS: Staraj si臋 nie pisa膰 tekstu w jednym ci膮gu. Taki nawa艂 s艂贸w w jednej kupie mo偶e ju偶 na starcie zniech臋ci膰 do czytania ;)

Massos 
Wstydliwy morderca

Wys艂any: 2016-08-16, 21:13   

Doskonale Ci臋 rozumiem, sam bym mia艂 niech臋膰 przeczytania tego patrz膮c na ten tekst ze 艣wie偶ej perspektywy drugiej osoby.
Widzia艂em t膮 wersj臋, ale je艣li zadzia艂a to oznacza艂o by, 偶e taka opcja jest najlepsz膮 do instalacji tej modyfikacji.
Jedynym problemem teraz b臋dzie polski j臋zyk w grze. Chyba, 偶e jest jaka艣 mo偶liwo艣膰 zamiany wszystkich spolszczonych plik贸w do tego modu.
No i te偶 save mo偶e okaza膰 si臋 ju偶 totalnie do niczego. W ka偶dym razie dobry pomys艂 i dzi臋ki za rad臋 :)

Pan Szatan 
Joker

Pom贸g艂: 26 razy
Do艂膮czy艂: 05 Gru 2013
Wys艂any: 2016-08-16, 21:27   

Cytat:
Jedynym problemem teraz b臋dzie polski j臋zyk w grze.

Z tego co pami臋tam to je艣li masz Polskie wersje Postal 2 i Apocalypse Weekend to jedynie napisy w tym AWP b臋d膮 po Angielsku.
Dialogi b臋d膮 po polsku ;)

Pangia 
V.I.P.

Pom贸g艂: 12 razy
Do艂膮czy艂: 20 Lip 2009
Wys艂any: 2016-08-17, 01:16   

Nic nie jest namieszane, to zwyk艂e AWP bez AWPModa i mapki Teen Sniper.

Massos 
Wstydliwy morderca

Wys艂any: 2016-08-18, 22:33   

Spr贸bowa艂em teraz now膮 gr臋 tym razem na 艣wie偶o zainstalowanym 1.3,
poprzednie savy i tak nie dzia艂a艂y, i.. dalej te same problemy.
Do Wtorku jeszcze jako艣 by艂o ok, opr贸cz tego,
偶e po misji z Kamekiem w szkole nie mia艂em ju偶 艂opaty i wszystkie p膮czki oraz koty poznika艂y.
Klasycznie pozostaj膮 jako takie "przedmioty widmo" co znikaj膮 po przej艣ciu na nast臋pn膮 plansz臋.
Faje zdrowia te偶 si臋 przy tym wyzerowa艂y, ale da艂o si臋 je od nowa pozbiera膰.
Mam wra偶enie, 偶e wp艂yw na to mog艂a mie膰 jaka艣 misjia, jaka艣 mapa, b膮dz jaki艣 przedmiot,
kt贸ry mo偶e sprawia膰 problemy. W 艣rod臋 tak jak i ostatnio znikn臋艂y mi granaty z tym,
偶e te zosta艂y w ilo艣ci 4 (mia艂em full 50). Jestem teraz przed misi膮 z grobem na cmentarzu.
Wydaje mi si臋 tak偶e, 偶e przechodzenie przez map臋 kolejow膮 (Trainyard Area)
mo偶e powodowac takie zjawiska. Kole艣 wyci膮ga wtedy najlepsz膮 bro艅 np. wyrzutni臋 z npalmem.
Wtedy ju偶 wiem, 偶e ju偶 znowu czego艣 nie mam. Tam potraci艂em p贸藕niej Deagle, Silenta i Map臋 ;(
Takie wyci膮ganie najlepszej boni (tj. napalm) zauwa偶y艂em r贸wnie偶 w modzie Happy Night,
ale wtedy nie wiedzia艂em, 偶e nagle trac臋 co艣 z ekwipunku.

Massos 
Wstydliwy morderca

Wys艂any: 2016-08-19, 10:58   

Pochodzi艂em troch臋 po mapie w drodze na ostatni膮 miji臋 w 艣rod臋.
Znowu teraz nie mam broni pod 4 ale tak si臋 sk艂ada,
偶e te magicznie wracaj膮 gdy takie od przeciwnika.
Problem jest jeszcze wi臋kszy bo wystarczy si臋 ruszy膰 dalej z obecnej mapy gdziekolwiek.
1. z silenta 300 robi sie 10, przy kolejnym przej艣ciu znika ca艂kowicie
i jednocze艣nie Deagle schodzi do 9. Mo偶e tylko mi si臋 tak dzieje, a mo偶e inni nie bawi膮 si臋
w zbieranie i przechodzenie tylko graj膮 komendami i kodami i niczego nie zauwa偶aj膮.
Nie wa偶ne na jakiej wersji bym to zainstalowa艂, dalej b臋d膮 si臋 dzia艂y takie anomalie.
W takiej sytuacji szkoda m臋czy膰 si臋 z czym艣 co nie dzia艂a lub nie by艂o testowane, a sam autor
i tak nic nie naprawi.
@Edit: Za艂膮czam save, wystarczy srawdzi膰 ilo艣膰 Silenta przed i po przej艣ciu

Save9.rar
Pobierz Plik 艣ci膮gni臋to 35 raz(y) 1.64 MB

Silver Dragon 
Administrator
Winged Fiery Beast

Pom贸g艂: 24 razy
Do艂膮czy艂: 11 Sie 2007
Sk膮d: East Mayberry
Wys艂any: 2016-08-19, 11:14   

Spr贸buj jeszcze ustawi膰 w opcjach gry Weapon New Order. Mo偶e to pomo偶e ;)

Massos 
Wstydliwy morderca

Wys艂any: 2016-08-27, 20:36   

Cytat:
Spr贸buj jeszcze ustawi膰 w opcjach gry Weapon New Order. Mo偶e to pomo偶e ;)

To nic nie daje. Sprawdzi艂em te偶 zwyk艂ego AWP z PX oraz AWP 1.3 (bez Moda) i to samo.
Wszystko si臋 krzaczy we Wtorek. Pod koniec zostawiam misjie w bibliotece i szkole.
Ekwipunek zaczyna si臋 krzeczy膰 pod koniec po przej艣ciu kt贸rej艣 z nich.
Zrobi艂em test, 偶eby sprawdzi膰 czy to ta misjia z zombie w szkole nie powoduje b艂臋d贸w.
Wychodzi na to, 偶e po ka偶dej z tych dw贸ch i tak znikaj膮 mi te same przedmioty.
P膮czki przepad艂y ju偶 wcze艣niej. Z broni paliwo, cz臋sto z 艂opat膮 i czasem tak偶e z Ingramem.
Je艣li kto艣 mia艂 takie same problemy z savem to napewno nie przez Kanka, aczkolwiek m贸gl zauwa偶y膰
ten b艂膮d i za艂ata膰 go w kt贸rym艣 z updat贸w. Swoj膮 drog膮 mam juz do艣膰 tego krytycznie wadliwego AWP.
Wi臋kszo艣c mechanik i element贸w jest ju偶 zawarta w bardziej stabilnym P2 Complete.
Szkoda bo AWP moim zdaniem bardziej trzyma si臋 orygina艂u ni偶 od艣wierzona wersja na Sream.

Dev4ever 
Moderator
Znawca P2

Pom贸g艂: 7 razy
Do艂膮czy艂: 27 Lis 2010
Sk膮d: Gdynia
Wys艂any: 2016-08-27, 22:30   

Massos napisa艂/a:
To nic nie daje. Sprawdzi艂em te偶 zwyk艂ego AWP z PX oraz AWP 1.3 (bez Moda) i to samo.
Wszystko si臋 krzaczy we Wtorek. Pod koniec zostawiam misjie w bibliotece i szkole.
Ekwipunek zaczyna si臋 krzeczy膰 pod koniec po przej艣ciu kt贸rej艣 z nich.
Zrobi艂em test, 偶eby sprawdzi膰 czy to ta misjia z zombie w szkole nie powoduje b艂臋d贸w.
Wychodzi na to, 偶e po ka偶dej z tych dw贸ch i tak znikaj膮 mi te same przedmioty.
P膮czki przepad艂y ju偶 wcze艣niej. Z broni paliwo, cz臋sto z 艂opat膮 i czasem tak偶e z Ingramem.
Je艣li kto艣 mia艂 takie same problemy z savem to napewno nie przez Kanka, aczkolwiek m贸gl zauwa偶y膰
ten b艂膮d i za艂ata膰 go w kt贸rym艣 z updat贸w. Swoj膮 drog膮 mam juz do艣膰 tego krytycznie wadliwego AWP.
Wi臋kszo艣c mechanik i element贸w jest ju偶 zawarta w bardziej stabilnym P2 Complete.
Szkoda bo AWP moim zdaniem bardziej trzyma si臋 orygina艂u ni偶 od艣wierzona wersja na Sream.

Stary nie wiem co powiedzie膰. Nigdy si臋 z takim b艂臋dem ze znikaj膮cymi broniami i map膮 nie spotka艂em, chocia偶 z tymi p膮czkami to ju偶 tak bo gdy kole艣 nosi wi臋cej ni偶 bodaj偶e 200 p膮czk贸w, pizzy, fast food贸w to po przej艣ciu na inn膮 mape spada ich liczba do jednego (ale bro艅, mapa, kasa mi nigdy nie znikn臋艂a) Spr贸buj odinstalowa膰 ca艂ego postala i zainstalowa膰 go od nowa na innym dysku mo偶e to za艂atwi problem ;)

M贸j PC: http://www.userbenchmark.com/UserRun/6574030

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo偶esz za艂膮cza膰 plik贸w na tym forum
Mo偶esz 艣ci膮ga膰 za艂膮czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku