Strona G艂贸wna Postal Site

Postal Forum Strona G艂贸wna
Najwi臋ksze na 艣wiecie forum o grach z serii Postal. U nas zawsze jest krwawo!

SzukajSzukaj  U偶ytkownicyU偶ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Og艂oszenie 
Zapraszamy wszystkich nowych do udzielania si臋 na naszym forum i do przeczytania Regulaminu.
Zanim napiszesz nowy temat u偶yj opcji szukaj!

Poprzedni temat «» Nast臋pny temat
AW z przymru偶eniem oka.
Autor Wiadomo艣膰
DJ Pudzianos 
Mi艂o艣nik broni

Do艂膮czy艂: 04 Lut 2008
  Wys艂any: 2010-01-25, 20:33   AW z przymru偶eniem oka.

Nie wiedzia艂em, do jakiego istniej膮cego tematu to podczepi膰, wi臋c stworzy艂em nowy. Mam nadziej臋, ze nie spamuj臋 niepotrzebnie :D

Ot贸偶 czytaj膮c ostatnio w膮tki na forum o r贸偶nych nawi膮zaniach tw贸rc贸w w StP do rzeczywisto艣ci, czy te偶 r贸znego rodzaju easter eggi, przesz艂o mi przez my艣l - a co z dodatkiem tych samych tw贸rc贸w - AW ?
Swe poszukiwania zacz膮艂em od samego pocztku. Takim ma艂ym nawi膮zaniem mo偶e by膰 dialog, kt贸ry pozwol臋 sobie przytoczy膰:

- Gdzie ja u diabla jestem [...]?
- Spokojnie.
-Obym mia艂 obie nerki, doktorze Mengele.

By膰 moze wi臋kszo艣膰 z Was to wychwyci艂a: Mengele, a dok艂adniej Josef Mengele, pseudolekarz hitlerowski, prowadz膮cy nieludzkie badania na wi臋藕niach oboz贸w zag艂ady. Biedny nasz Kole艣, 偶e musia艂 na niego trafi膰...
Kolejn膮 spraw膮 jest tablica og艂osze艅, przed kt贸ra stoi nasz bohater wkr贸tce po zako艅czeniu filmowej wstawki. Mo偶na tam dostrzec wiele artyku艂贸w, notatek.
Przyj偶yjmy si臋 jednej z nich, opatrzonej tytu艂em "Victim of a week" (by膰 moze myl臋 nazw臋, ale sens pozostaje taki sam). Ot贸偶 poni偶ej tego nag艂贸wka znajduje si臋 zdj臋cie - m臋偶czyzna le偶膮cy na 艂贸偶ku, woko艂 jego g艂owy wielka plama krwi. Czy czego艣 nam to nie przypomina? Kolesia, rannego w g艂ow臋 w swoim domu? Moze na 艂贸偶ku?
Kolejna rzecz. Mozemy odczyta膰 tam ofert臋 sprzedarzy Mobilnego Domu - Mobile Home. Czy nie jest to przypadkiem przyczepa, w kt贸rej mieszka艂 nasz Kole艣? :D

Ten akurat przyklad jest nieco na wyrost, nie wiem,c zy dobrze odcyfrowa艂em napis: ot贸偶 wisi na tablicy oferta nauki gry na gitarze "Guitar lesson" - podpisana zdaje si臋 Uncle Dave - Wujek Dave. Czy mo偶e on udzielac gry na gitarze? Hmm.

Kolejny u艣miech do nas od pracownik贸w z RWS, dotycz膮cy poprzedniej cz臋艣ci, co ejst pewnie dla wszystkich oczywiste. Po szpitalu przechadza si臋 Gary Cooleman - w banda偶ach, posiniaczony, ale 偶ywy. Wyst臋puje p贸藕niej tak偶e w Lower Paradise - mam na my艣li t臋 pl膮tanine ulic, jedyne w miar臋 otwarte miejsce w AW. Co ciekawe, zawsze na nasz widok ucieka - szok pourazowy? Mo偶e jego pod艣wiadomo艣膰 wychwytuje, 偶e to my stali艣my za jego poranieniem - bezpo艣rednio (my go zatlukli艣my ;) ) lub po艣rednio (chwil臋 po naszym przybyciu policja chce zaaresztowa膰 go).

Warto te偶 napomnie膰 o jednej z misji i wyst臋puj膮cej w niej przeciwniku - szefowi firmy BullFish. Jest to odpowiednik prawdziwej firmy, kt贸ra podpad艂a RWS. Ci w ramach zemsty umie艣cili ich w swej grze.

Kolejny niemal bana艂 - ca艂a fabu艂a AW kr臋ci si臋 wok贸艂 zombie - ludzi zara偶onych chorob膮 w艣ciek艂ych kr贸w. Sta艂o si臋 tak przez sprwoadzenie wo艂owiny z Anglii. Jest to satyra na dawny problem, z kt贸rym borykali si臋 Anglicy - niekontrolowane rozprzestrzenianie si臋 choroby w艣ciek艂ych kr贸w z powodu sprzeda偶y mi臋sa pochodz膮cego od chorego byd艂a.

No i ko艅cowy boss. Prawdopodobnie jest to wsp贸艂pracownik Vince'a (rozmowa telefoniczna Kolesia z szefem RWS, kt贸ry m贸wi "...Mike i ja...". Boss to Mike J. Fakt, niekt贸rzy moga go powi膮za膰 z w艂a艣cicielem z艂omowiska z StP. Lecz boss nie jest nijak podobny do ciemnosk贸rego sprzedawcy. Widac natomiast podobie艅stwo jego do pracownika RWS, ktory czasami pojawia si臋 w mie艣cie i siedzibie RWS. Przemawia za tym taki fakt, jak umieszczenie w艣rod listy p艂ac Mike'a Jaret-Schachter, odpowiedzialny za Marketing i testowanie. Czy偶by 藕le wypromowa艂 Postala 2 oraz nie wychwyci艂 zawartch w niej b艂ed贸w? Link do zdj臋cia owego Jareta -http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ab/Mikejaret.jpg - bardzo podobny. Hehe, kto wie...

Do tego uda艂o mi si臋 dotrze膰, mam nadziej臋, i偶 jest tego wi臋cej. Co Wy na to? Odkryli艣cie co艣 r贸wnie ciekawego w AW?

Poznaj radioaktywn膮 Stref臋 jak nigdy dot膮d!
Ostatnio zmieniony przez DJ Pudzianos 2010-01-26, 13:09, w ca艂o艣ci zmieniany 2 razy  

Mr Minio 
V.I.P.
袚械薪邪

Pom贸g艂: 12 razy
Do艂膮czy艂: 16 Wrz 2007
Sk膮d: Zielona G贸ra
Wys艂any: 2010-01-25, 20:52   Re: AW z przymru偶eniem oka.

DJ Pudzianos napisa艂/a:

By膰 moze wi臋kszo艣膰 z Was to wychwyci艂a: Mengele, a dok艂adniej URL=http://pl.wikipedia.org/wiki/Josef_Mengele]Josef Mengele[/URL], pseudolekarz hitlerowski, prowadz膮cy nieludzkie badania na wi臋藕niach oboz贸w zag艂ady. Biedny nasz Kole艣, 偶e musia艂 na niego trafi膰...

Mam te偶 fot臋 "Doktor Miesi膮ca". Ciekawe kto to?

To raczej tylko 偶art, bowiem Mengele zmar艂 w 1979, a z tego co wiemy akcja AW dzieje si臋 na d艂ugo po tej dacie(s膮 ju偶 telefony kom贸rkowe, komputery osobiste).

DJ Pudzianos napisa艂/a:

Przyj偶yjmy si臋 jednej z nich, opatrzonej tytu艂em "Victim of a week" (by膰 moze myl臋 nazw臋, ale sens pozostaje taki sam). Ot贸偶 poni偶ej tego nag艂贸wka znajduje si臋 zdj臋cie - m臋偶czyzna le偶膮cy na 艂贸偶ku, woko艂 jego g艂owy wielka plama krwi. Czy czego艣 nam to nie przypomina? Kolesia, rannego w g艂ow臋 w swoim domu? Moze na 艂贸偶ku?

Mo偶e krew, mo偶e w艂osy. Bardziej to pierwsze, ale nigdy nie wiadomo. Posta膰 nie ma ubrania Duda. By膰 mo偶e uda mi si臋 odczyta膰 to, co pisze na dole.

Musz臋 przyzna膰, 偶e ostatnio ogl膮da艂em t膮 tablic臋, ale tego nie wychwyci艂em. Dobre :spoko:

DJ Pudzianos napisa艂/a:

Kolejna rzecz. Mozemy odczyta膰 tam ofert臋 sprzedarzy Mobilnego Domu - Mobile Home. Czy nie jest to przypadkiem przyczepa, w kt贸rej mieszka艂 nasz Kole艣? :D

Tak, to zapewne ta sama przyczepa. Kto j膮 jednak w ostateczno艣ci kupi艂? Pod koniec AW nasz bohater odnajduje j膮 za mostem, ale wtedy przenosimy si臋 na map臋 z ostatecznym bossem.

DJ Pudzianos napisa艂/a:

Ten akurat przyklad jest nieco na wyrost, nie wiem,c zy dobrze odcyfrowa艂em napis: ot贸偶 wisi na tablicy oferta nauki gry na gitarze "Guitar lesson" - podpisana zdaje si臋 Uncle Dave - Wujek Dave. Czy mo偶e on udzielac gry na gitarze? Hmm.

Oto to og艂oszenie:

Dla mnie, to tam pisze: Vikl(?) Dane, ale prawda, podobie艅stwo mocne.

DJ Pudzianos napisa艂/a:

Kolejny u艣miech do nas od pracownik贸w z RWS, dotycz膮cy poprzedniej cz臋艣ci, co ejst pewnie dla wszystkich oczywiste. Po szpitalu przechadza si臋 Gary Cooleman - w banda偶ach, posiniaczony, ale 偶ywy. Wyst臋puje p贸藕niej tak偶e w Lower Paradise - mam na my艣li t臋 pl膮tanine ulic, jedyne w miar臋 otwarte miejsce w AW. Co ciekawe, zawsze na nasz widok ucieka - szok pourazowy? Mo偶e jego pod艣wiadomo艣膰 wychwytuje, 偶e to my stali艣my za jego poranieniem - bezpo艣rednio (my go zatlukli艣my ;) ) lub po艣rednio (chwil臋 po naszym przybyciu policja chce zaaresztowa膰 go).

A zauwa偶y艂e艣, 偶e Kole艣 widzi cz臋sto r贸偶ne potworki z g艂owami Garrego? By膰 mo偶e ten Garry to tylko wyobra偶enie Kolesia?

Inne ciekawe obrazki:

http://www.comerindustries.com/
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."

Robse脽ed 
V.I.P.
Der abgefuckte

Pom贸g艂: 2 razy
Do艂膮czy艂: 14 Pa藕 2006
Sk膮d: Lodsch
Wys艂any: 2010-01-25, 21:29   

Mr Minio napisa艂/a:
Dla mnie, to tam pisze: Vikl(?) Dane, ale prawda, podobie艅stwo mocne.

Ja tu widz臋 Unkl Dave. xD 'U' jest na pewno (specyficzny spos贸b pisania tej litery, zadziwiaj膮co podobny do 'V'. Nie lubi臋 tego, a wiele os贸b tak pisze).

Tyle razy gra艂em w AW i nigdy nie zatrzyma艂em si臋 d艂u偶ej przy tej tablicy, musz臋 to nadrobi膰. ;)

Pangia 
V.I.P.

Do艂膮czy艂: 20 Lip 2009
Wys艂any: 2010-01-25, 22:02   

Chyba wr贸c臋 do Postala... Chwil臋 nie gra艂em, ale widz臋, 偶e trzeba b臋dzie nadrobi膰 zaleg艂o艣ci.

Gazer 
Mi艂o艣nik broni

Do艂膮czy艂: 16 Lip 2008
Sk膮d: S臋p贸lno Kraj.
Wys艂any: 2010-01-26, 13:17   

Dziwne jest te偶 to ,偶e na pude艂ku playa 12/04 pod tytu艂em jest napisane:
A SI脫DMEGO DNIA PRZE艁ADOWA艁 -Przecie偶 w postalu nie mo偶na prze艂adowywac ,a mo偶e chodzi o co艣 innego?

DJ Pudzianos 
Mi艂o艣nik broni

Wys艂any: 2010-01-26, 13:41   

Gazer, tu chodzi raczej o nawi膮zanie do Biblii, 7 dni stworzenia 艣wiata - 7 dni w Postalu. Taka parafraza - "A si贸dmego dnia prze艂adowa艂". I tyle.

Kariko 
V.I.P.
Desu desu

Pom贸g艂: 1 raz
Do艂膮czy艂: 28 Gru 2006
Sk膮d: Bydgoszcz / Gda艅sk
Wys艂any: 2010-01-26, 19:38   

Gazer napisa艂/a:
Dziwne jest te偶 to ,偶e na pude艂ku playa 12/04 pod tytu艂em jest napisane:
A SI脫DMEGO DNIA PRZE艁ADOWA艁 -Przecie偶 w postalu nie mo偶na prze艂adowywac ,a mo偶e chodzi o co艣 innego?

S艂uszna uwaga, mo偶e chodzi o to, 偶e Kole艣 w ko艅cu po 7 dniu strzelania nauczy艂 si臋 prze艂adowywa膰 bro艅? :)

Pangia 
V.I.P.

Wys艂any: 2010-01-27, 15:20   

Raczej, 偶e najpierw wystrzela艂 wszystkich w mie艣cie, a p贸藕niej m贸g艂 sobie na spokojnie prze艂adowa膰.

DJ Pudzianos 
Mi艂o艣nik broni

Wys艂any: 2010-06-25, 11:51   

Przed chwil膮 graj膮c w AWP odkry艂em co艣, co mnie zupe艂nie zaskoczy艂o.
Ot贸偶 w 艣rod臋, przechadzaj膮c si臋 po cmentarzu, natkn膮艂em si臋 na gr贸b z napisem ZOMBIE DAD, i 艣wie偶o usypan膮 przed nim g贸rk膮 piachu. Pomy艣lawszy chwilk臋 Kole艣 pod moim rozkazem odda艂 mocz. Ku mojemu zdziwieniu z grobu wyskoczy艂... zombie! Rzuca艂 teksty podobne do tych wyg艂aszanych przez normalnych przechodni贸w. Nie wiem, czy jest to Wam znane, aczkolwiek mnie samego bardzo zaskoczy艂o.

Jako 偶e nie ma osobnego tematu na r贸偶ne "easter eggi" z AWP, a w StP tego nie ma, proponuj臋 zmieni膰 nazw臋 tematu na "AW/AWP z przymru偶eniem oka.". Czy kto艣 jeszcze znalaz艂 co艣 ciekawego w AW / AWP ? Podzielcie si臋 tym! ;)

Pangia 
V.I.P.

Wys艂any: 2010-06-25, 13:14   

Nie jest to nowink膮. Ciekawostk膮 jest za艣 fakt, 偶e cz臋sto ten zombiak ma w r臋ku toporek (cho膰 wydaje mi si臋, 偶e za pierwszym razem mia艂 szpadel, katan臋 albo co艣 innego).

DJ Pudzianos 
Mi艂o艣nik broni

Wys艂any: 2010-06-25, 13:38   

Eh, zepsu艂e艣 mi Pangia rado艣膰 :D
Fakt, zombiak by艂 z toporkiem. I tylko w takiej postaci go spotka艂em. Og贸lnie groby na cmentarzu s膮 bardzo ciekawe. Wystarcz bardziej si臋 poprzygl膮da膰. ;)

Dzastin 
Seryjny zab贸jca

Do艂膮czy艂a: 20 Lip 2009
Sk膮d: Zgierz
Wys艂any: 2010-06-29, 16:54   

Jeszcze to og艂oszenie jest ciekawe:

Mo偶e w szpitalu lekarze bezprawnie pozbawiaj膮 swoich pacjent贸w r贸偶nych cz臋艣ci cia艂a, gdy Ci znajduj膮 si臋 pod wp艂ywem narkozy lub po prostu 艣pi膮.

Pangia 
V.I.P.

Wys艂any: 2010-06-29, 16:56   

A Kole艣 pewnie o tym wiedzia艂. W ko艅cu pierwszym zdaniem powinno by膰 "Gdzie ja jestem?" albo co艣 takiego, a nie "Mam nadziej臋, 偶e mam obie nerki".
EDIT:
DJ Pudzianos napisa艂/a:
Og贸lnie groby na cmentarzu s膮 bardzo ciekawe.

Zapomnia艂em wcze艣niej napisa膰: na cmentarzu s膮 groby m.in. go艂臋bi, znaczk贸w, chyba jakiego艣 psa, "Zombie Taty", ojca Kolesia i "Ma艂ego Snajpera" (na nagrobku jest "Teen Sniper" - jak ta gierka na automat, swoj膮 drog膮 przy grobie le偶y kwiatek). Ponadto na ni偶szych poziomach trudno艣ci (chyba maximum na tym powy偶ej normalnego) jest obok grobu Kolesia-seniora snajperka :)
Ostatnio zmieniony przez Pangia 2010-06-29, 16:59, w ca艂o艣ci zmieniany 1 raz  

Mr Minio 
V.I.P.
袚械薪邪

Do艂膮czy艂: 16 Wrz 2007
Sk膮d: Zielona G贸ra
Wys艂any: 2010-06-29, 17:40   

Proponuj臋 jednak takie rzeczy pisa膰 w tym temacie Pangia. W og贸le wszystko teraz b臋d臋 pisa艂 tam.
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."

Pangia 
V.I.P.

Wys艂any: 2010-06-29, 17:55   

Czy AW=P2:StP+AW? Sam sobie odpowiedz.

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w