Strona G艂贸wna Postal Site

Postal Forum Strona G艂贸wna
Najwi臋ksze na 艣wiecie forum o grach z serii Postal. U nas zawsze jest krwawo!

SzukajSzukaj  U偶ytkownicyU偶ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Og艂oszenie 
Zapraszamy wszystkich nowych do udzielania si臋 na naszym forum i do przeczytania Regulaminu.
Zanim napiszesz nowy temat u偶yj opcji szukaj!

Poprzedni temat «» Nast臋pny temat
Life is Strange
Autor Wiadomo艣膰
Pan Szatan 
Joker
Czerwony Kapturek ale LEPSZY

Pom贸g艂: 26 razy
Do艂膮czy艂: 05 Gru 2013
Sk膮d: Lost Paradise
Wys艂any: 2017-07-30, 17:50   

seebeek17 napisa艂/a:
W艂a艣ciwie to jest Prequel. :D No ale fakt, to nie "dw贸jka"

Nie wiem jak wy ale ja na ten prequel nie czekam, po pierwsze wygl膮da s艂abo (zwyk艂a dojarka kasy, jakie艣 dodatkowd epizody i skiny za $$$), po drugie nie robi膮 go tw贸rcy jedynki, po ostatnie nielubi臋 Chloe (czy jak jej tam by艂o) xD

Radzik 
Administrator
:)

Pom贸g艂: 7 razy
Do艂膮czy艂: 13 Gru 2008
Sk膮d: Warszafka
Wys艂any: 2017-07-31, 23:00   

Cytat:
Nie wiem jak wy ale ja na ten prequel nie czekam, po pierwsze wygl膮da s艂abo (zwyk艂a dojarka kasy, jakie艣 dodatkowd epizody i skiny za $$$), po drugie nie robi膮 go tw贸rcy jedynki, po ostatnie nielubi臋 Chloe (czy jak jej tam by艂o) xD

Powiem tak poczekamy zobaczymy. Studio, kt贸re tworzy Before the Storm ma przed sob膮 trudne zadanie by przebi膰 si臋 przez pierwsz膮 cz臋艣膰. Jestem ciekaw czy mu si臋 to uda, wi臋c kupi膰 jak najbardziej zamierzam.
Odno艣nie samej polityki sprzeda偶owej to nie b臋d臋 si臋 czepia艂. Nasta艂y czasy, w kt贸rych jest to normalne czyli wydawane gier w cz臋艣ciach, razem z opcjonalnymi dodatkami kt贸rych teoretycznie nikt nie ka偶e kupowa膰. Winni takiemu stanu rzeczy jeste艣my my czyli gracze kupuj膮cy DLC, dla r贸偶nej ma艣ci pierd贸艂ek i wi臋kszych rzeczy. Je偶eli wi臋c inne Studia tak post臋puj膮 to dlaczego oni maj膮 tak nie post臋powa膰.

Specyfikacja PC1: https://valid.x86.fr/qsm3q6
Specyfikacja PC2: http://www.userbenchmark.com/UserRun/8841727
Specyfikacja PC3: https://valid.x86.fr/5hxgw8

Zimny Radeon to nie Radeon :D

Collina 
Wnerwiony urz臋das

Do艂膮czy艂a: 06 Sie 2016
Wys艂any: 2017-08-03, 15:13   

Pan Szatan napisa艂/a:
Before the Storm to nie LIS 2 a taki osobny bonus przed LIS2 z bodaj偶e 3 epizodami.

Ano racja, 藕le napisa艂am, przyznaj臋 si臋 do b艂臋du. W ka偶dym razie i tak b臋d臋 ch臋tna zagra膰, bo interesuj膮 mnie losy postaci, cho膰 troch臋 nie rozumiem najazdu na Chloe, po tym jak zobaczy艂am jaka jest Rachel tylko czeka艂am a偶 na tym gemaplay'u g艂owna bohaterka jej przy艂o偶y tym baseballem, bo ja bym nie wytrzyma艂a z tak膮 humorzast膮, dziwn膮, marudz膮c膮 bab膮... a ta jeszcze si臋 z ni膮 chcia艂a przyja藕ni膰. Niez艂a cierpliwo艣膰 i wyrozumia艂o艣膰 musia艂a ni膮 kierowa膰. xD

Pan Szatan 
Joker

Wys艂any: 2017-08-31, 20:30   

xddddd

Devi90 
Junior Modder
ReVTeam

Pom贸g艂: 5 razy
Do艂膮czy艂: 22 Cze 2014
Sk膮d: Galaktyka Kurvix
Ostrze偶e艅:
 2/3/4
Wys艂any: 2017-08-31, 20:33   

To jest b艂膮d Steama, w wielu grach i dodatkach pisze, 偶e zakupi艂o si臋 w 1970 roku, ja te偶 tak mia艂em np. z demem The Divisiona

ShaQ
Chwast

Pom贸g艂: 4 razy
Do艂膮czy艂: 25 Mar 2016
Ostrze偶e艅:
 8/3/4
Wys艂any: 2017-08-31, 20:36   

No shit Sherlock, zawsze by艂 taki b艂膮d z DLC na Steamie xD

seebeek17 
V.I.P.
Game Expansion Team

Pom贸g艂: 56 razy
Do艂膮czy艂: 10 Cze 2013
Sk膮d: Z Zewn膮trz
Wys艂any: 2017-08-31, 22:21   

Prequel - Life is Strange: Before the Storm ju偶 po premierze. Mo偶na kupowa膰 i pobiera膰. :ok:

Pan Szatan 
Joker

Wys艂any: 2017-08-31, 22:25   

tylko 1 epizod.

PS. A ja mam od Radzika wersje z bonusami pre-orderowymi xD
Ostatnio zmieniony przez Pan Szatan 2017-08-31, 22:26, w ca艂o艣ci zmieniany 1 raz  

ShaQ
Chwast

Ostrze偶e艅:
 8/3/4
Wys艂any: 2017-08-31, 22:40   

17 euro za Epizod pierwszy...

Serio? Tyle kasy wydawa膰 偶eby popatrze膰 jak jakie艣 dwie labadziary si臋 ca艂uj膮?
Ja rozumiem 偶e fabu艂a i w og贸le, ale za 17 euro to ja kupi臋 co艣 lepszego XD

Jak chcecie tego typu gierk臋, to polecam Max Payne 3 za 7 euro. Tam macie fajny symulator cutscenek, z mo偶liwo艣ci膮 pakowania serii w wrog贸w...

Pan Szatan 
Joker

Wys艂any: 2017-08-31, 22:50   

Shaq, P艂acisz za wszystkie epizody te 17鈧 ale na razie wyszed艂 jeden, jak wyjd膮 nast臋pne to jest aktualizacja i je masz od razu ale i tak ja tego nie kupi臋 a 偶e radzik ma to czemu mam nie zagra膰? :lol:

LiS 1 by艂o fajowe ale do tego prequela jako艣 negatywnie jestem nastawiony....
mimo to zagram zobaczymy.

PS. Mo偶e to dlatego 偶e:
- Nie ma cofania czasu
- Gramy t膮 g艂upi膮 lezb膮
- yyy....
- Zrobi艂o to jakie艣 inne studio
- Wygl膮da jak zwyk艂a dojarka kasy na g艂upiutkich fan贸w

PPS.

Cytat:
Jak chcecie tego typu gierk臋, to polecam Max Payne 3 za 7 euro. Tam macie fajny symulator cutscenek, z mo偶liwo艣ci膮 pakowania serii w wrog贸w...

:haha:

To jak ju偶 polecamy inne gry to: Portal 2, genialna fabu艂a, du偶o godzin zabawy i brak cutscenek kt贸rych nie da si臋 pomin膮膰 + workshop i kampania coop z osobn膮 fabu艂膮 i poziomami :)

ekhm.. a tak na powa偶nie to jak kto艣 chce wydawa膰 17鈧 na 3 epizodyczn膮 cy ile tam ich jest przygod贸wk臋 to niech wydaje, ka偶dy ma swoje warto艣ci i gusty wi臋c twoje starania aby proponowa膰 MP3 zamiasy LIS:BtS s膮 bez sensu zw艂aszcza 偶e to ca艂kiem inny typ gry. No chyba 偶e to by艂 d偶o艂k to ok. :)
Ostatnio zmieniony przez Pan Szatan 2017-08-31, 23:03, w ca艂o艣ci zmieniany 3 razy  

Radzik 
Administrator

Wys艂any: 2017-08-31, 23:45   

Pan Szatan napisa艂/a:
Shaq, P艂acisz za wszystkie epizody te 17鈧 ale na razie wyszed艂 jeden, jak wyjd膮 nast臋pne to jest aktualizacja i je masz od razu ale i tak ja tego nie kupi臋 a 偶e radzik ma to czemu mam nie zagra膰? :lol:

Pow贸d dla, kt贸rego mo偶esz mie膰 problem jest prosty. Nie odbior臋 Ci dost臋pu do Biblioteki, ale wystarczy, 偶e odpal臋 Rocket League i po chwili gry Ci臋 wywali xDDD a tak serio jak chcesz pogra膰 w spokoju to pisz, zajm臋 si臋 czym艣 innym :)

Pan Szatan napisa艂/a:
LiS 1 by艂o fajowe ale do tego prequela jako艣 negatywnie jestem nastawiony....
mimo to zagram zobaczymy.

PS. Mo偶e to dlatego 偶e:
- Nie ma cofania czasu
- Gramy t膮 g艂upi膮 lezb膮
- yyy....
- Zrobi艂o to jakie艣 inne studio
- Wygl膮da jak zwyk艂a dojarka kasy na g艂upiutkich fan贸w

Nie wiem czy potrzebnie a偶 tak bardzo si臋 uprzedzasz. Oczywi艣cie nie jest to samo, ale czemu mia艂by艣 wymaga膰 cofania czasu od osoby, kt贸ra w pierwowzorze nie wierzy艂a na pocz膮tku, 偶e Max je posiada :)
To by si臋 troch臋 kupy nie trzyma艂o, wzgl臋dem tego co do tej pory zna艂e艣 :)
Nie ma cofania czasu, a za to jest inna mechanika. Nie jest ona prawdopodobnie mega rewolucyjna, ale ca艂kiem niez艂a. Nie b臋d臋 Ci m贸wi艂 jaka, by nie psu膰 Ci gry, jeszcze przed gdy w ni膮 zagrasz. Zagraj i powiedz jakie masz zdanie na jej temat, wtedy pogadamy :)
Nie okre艣la艂bym jej jako g艂upi膮, tylko niedojrza艂膮. Jest ona znacznym przeciwie艅stwem Max, i by膰 mo偶e to przez to w艂a艣nie Ci臋 dra偶ni :)

Odno艣nie samego Prequela to zapowiada si臋 ca艂kiem nie藕le. Epizod 1 jest nie藕le zrealizowany, po jego zako艅czeniu czekam na to co b臋dzie dalej. Technicznie nie mam si臋 czego czepia膰. No dobra... jak zobaczy艂em unity po odpaleniu Gry, to skis艂em a potem zacz膮艂em si臋 zastanawia膰 jak to b臋dzie z optymalizacj膮. Tutaj nast膮pi艂o zaskoczenie. Pomy艣la艂em sobie, 偶e polec臋 na Max Detalach, odnosz膮c si臋 do zalecanych wymaga艅 Gry, w kt贸rych wymieniony jest m贸j Radeon RX460. Nie odnotowa艂em jakiegokolwiek spadku poni偶ej zablokowanych 60FPS przy obci膮偶eniu karty graficznej na poziomie 70-90%. U偶yci臋 pami臋ci VRAM tylko raz przekroczy艂o 2GB a by艂o to oko艂o 2150MB. R贸偶nie to z zu偶yciem VRAM-u bywa wi臋c na innych modelach GPU mo偶e by膰 ono ni偶sze b膮d藕 wy偶sze, aczkolwiek bez znacznej przepa艣ci :) Nie odnotowa艂em 偶adnego Buga, cho膰 nie stara艂em si臋 ich szuka膰 na si艂臋, bo w ko艅cu nie oto chodzi, to nic mi nie przeszkadza艂o w spokojnym zag艂臋bianiu si臋 w gr臋. Soundtrack ponownie jest fajnie dobrany, i sprawia wra偶enie dobrze dopasowanego do klimatu produkcji.

Pan Szatan napisa艂/a:
To jak ju偶 polecamy inne gry to: Portal 2, genialna fabu艂a, du偶o godzin zabawy i brak cutscenek kt贸rych nie da si臋 pomin膮膰 + workshop i kampania coop z osobn膮 fabu艂膮 i poziomami :)

ekhm.. a tak na powa偶nie to jak kto艣 chce wydawa膰 17鈧 na 3 epizodyczn膮 cy ile tam ich jest przygod贸wk臋 to niech wydaje, ka偶dy ma swoje warto艣ci i gusty wi臋c twoje starania aby proponowa膰 MP3 zamiasy LIS:BtS s膮 bez sensu zw艂aszcza 偶e to ca艂kiem inny typ gry. No chyba 偶e to by艂 d偶o艂k to ok. :)

Nie przemawia do mnie Portal, ani jedynka ani dw贸jka. Nie trafia w m贸j gust, cho膰 nie uwa偶am, 偶e jest to z艂a gra, lecz raczej nie skierowana do mnie. 17 euro fakt faktem nie mo偶e nisk膮 cen膮, ale z drugiej strony czy ja wiem? s膮 inne gry kt贸re oferuj膮 podobn膮 ilo艣膰 godzin zabawy do BTS a nie jednokrotnie kosztuj膮 o wiele wi臋cej.

ShaQ
Chwast

Ostrze偶e艅:
 8/3/4
Wys艂any: 2017-08-31, 23:58   

Nawet je艣li za te 17鈧 mo偶na dosta膰 all epizody, to i tak wg. Mnie si臋 nie op艂aca, bo za gr臋 kt贸r膮 w艂a艣ciwie mo偶na nazwa膰 filmem, gdzie to wybierasz tam r贸偶ne decyzje kt贸re wp艂ywaj膮 na przebieg fabu艂y i og贸lnie ca艂a opowie艣膰 to love story jakich dw贸ch lesbijek do kt贸rych to stulejarze szlifuj膮 stalagmit (偶eby by艂a jasno艣膰 to mam szacunek do os贸b o innej orientacji) no to ja kur*a podzi臋kuj臋.

Abstrahuj膮c - jest jeszcze "Deluks Edyszyn" do tej gry, kt贸ra kosztuje jakie艣. 24-25鈧.
Co zawiera? Uwaga uwaga...
.
.
.
Jakie艣 outfity dla postaci xDDDD
"Super edycja kurwo".

Druga rzecz. Tak, to (nie) by艂 joke. Faktem jest to 偶e Max Payne i Life is Strange to inne typy gry, inny gatunek i w og贸le. M贸j (nie) 偶art z Max Payne 3 polega艂, 偶e sam produkt jest nazywany przez graczy "symulatorem cutscenek". I powiedzmy 偶e jest w tym prawda, bowiem cutscenek jest du偶o, s膮 cz臋sto d艂ugie i przede wszystkim nie da si臋 ich pomin膮膰. Tak te偶 nawi膮za艂em w艂a艣nie do LiS. W tym 偶e w Max Payne 3 jest jaka艣 akcja a w tym LiS to pewnie wchodzenie na tory tylko xD

Jak szukacie takich przygodowek jak w艂a艣nie LiS, to polecam Heavy Rain. Dobrze w hooy zrobiona fabu艂a. Niez艂e dymy i pami臋tliwe postacie. Ewentualnie Until Dawn.

PS. Dlaczego jedna z tych lasek nazywa si臋 Max? To nie m臋skie imi臋? Albo ja o czym艣 nie wiem?
Ostatnio zmieniony przez ShaQ 2017-08-31, 23:59, w ca艂o艣ci zmieniany 1 raz  

Pan Szatan 
Joker

Wys艂any: 2017-09-01, 00:26   

Radzik136 napisa艂/a:
Nie przemawia do mnie Portal, ani jedynka ani dw贸jka. Nie trafia w m贸j gust, cho膰 nie uwa偶am, 偶e jest to z艂a gra, lecz raczej nie skierowana do mnie.

Spoko, szanuj臋 to (zw艂aszcza 偶r nie wyje偶d偶asz z tekstami typu portal ssie, gjetea 2 jest lepsze jak to robi shaq) do mnie np. nie przemawiaj膮 gry RPG, nie moje klimaty nie mog臋 si臋 wczu膰. Cho膰 nie wiesz co tracisz bo Portal ma najlepsz膮 fabu艂臋 spo艣r贸d gier Valve ale g艂贸wnie chodzi o gameplay i zabaw臋 z portalami mi si臋 bardzo podoba to rozwi膮zanie nie do艣膰 偶e sprawia frajd臋 to jeszcze rozwija wyobra藕ni臋 poprzez rozwi膮zywanie coraz to trudniejszych test贸w. Og贸lnie to nie lubi臋 gier logicznych ale Portal jest wyj膮tkowy jak komu艣 nie sprawia frajdy zeskakiwanie z wysko艣ci do portalu i wylatywanie drugim z t膮 sam膮 pr臋dko艣ci膮 itd. no to ci臋偶ko przebrn膮膰 przez ten ca艂y gameplay. Szkoda 偶e nie ma innych takich gier kt贸re 艂膮cz膮 zabaw臋 z dobr膮 fabu艂膮, sekretami i akcj膮.

Mo偶e poprostu jeste艣 za stary na to nwm. mnie urzek艂a ta nowo艣膰, co艣 czego nie ma w innych grach, ty nie gra艂e艣 w co艣 takiego i przywyk艂e艣 a nowe rzeczy ci nie odpowiadaj膮 nie mam poj臋cia jak to jest, ludzki m贸zg jest nie poj臋ty.

Szkoda, 偶e w dw贸jce sta艂o si臋 z portalem to co z postalem xD
Niepokoj膮cy klimat jedynki zanik艂 i zast膮pi艂 go czarny humor ale za to bardzo rozwini臋to fabu艂臋, gra jest d艂u偶sza no wiele plus贸w w por贸wnaniu do kr贸ciutkiej jedynki ale no... to ju偶 nie ten klimat.... Yoss dobrze wie o co chodzi bo gra艂 w Postala pierwszego jak i drugiego i tu mamy do czynienia z tym samym przypadkiem.

No nie ka偶dy to dostrzega, my艣l膮 偶e portal to takie tam postaw portal tu postaw tam i jaja i roboty 艣mieszne hihi ale chocia偶by Awczarek jest zdania 偶e Portal 1 mia艂 creepy klimacik.... tu bym opisa艂 jak ta gra buduje napi臋cie ale nie da si臋 bez spoiler贸w.

Ale sie rozpisa艂em, niez艂y off top xD

Pan Szatan 
Joker

Wys艂any: 2017-09-01, 00:32   

ShaQ napisa艂/a:
Nawet je艣li za te 17鈧 mo偶na dosta膰 all epizody, to i tak wg. Mnie si臋 nie op艂aca, bo za gr臋 kt贸r膮 w艂a艣ciwie mo偶na nazwa膰 filmem, gdzie to wybierasz tam r贸偶ne decyzje kt贸re wp艂ywaj膮 na przebieg fabu艂y i og贸lnie ca艂a opowie艣膰 to love story jakich dw贸ch lesbijek do kt贸rych to stulejarze szlifuj膮 stalagmit (偶eby by艂a jasno艣膰 to mam szacunek do os贸b o innej orientacji) no to ja kur*a podzi臋kuj臋.

Abstrahuj膮c - jest jeszcze "Deluks Edyszyn" do tej gry, kt贸ra kosztuje jakie艣. 24-25鈧.
Co zawiera? Uwaga uwaga...
.
.
.
Jakie艣 outfity dla postaci xDDDD
"Super edycja kurwo".

Ja sie z tym w pe艂ni zgadzam, no i w艂a艣nie dlatego 偶e ta jak jej by艂o Chlo.. Klo艂i i ta Rejczel ( xD ) to takie g艂upie lezby to nie chce w to gra膰.

[SPOILER]
Pisa艂em chyba nawet wcze艣niej, 偶e bez wachania wybra艂em opcj臋 gdzie wiadomo co sie dzieje z kim a ile ratujemy xD

Cytat:
PS. Dlaczego jedna z tych lasek nazywa si臋 Max? To nie m臋skie imi臋? Albo ja o czym艣 nie wiem?

Max to imie zar贸wno dla dziewczyny jak i ch艂opaka ( tak jak np. Alex) cho膰 艣ci艣lej m贸wi膮c ona ma na imi臋 Maxine a m贸wi膮 do niej w skr贸cie Max ;)
Ostatnio zmieniony przez Pan Szatan 2017-09-01, 00:36, w ca艂o艣ci zmieniany 2 razy  

Radzik 
Administrator

Wys艂any: 2017-09-01, 11:38   

ShaQ napisa艂/a:

No w艂a艣nie ci臋偶ko jednoznacznie okre艣li膰 co dostaje si臋 za 17 euro. Je偶eli dobrze rozumiem to tylko podstawk臋, dopiero zapewne, kt贸r膮 za jaki艣 czas b臋dzie mo偶na upgradowa膰 do wersji Deluxe.
Jedynie wersja Deluxe ma rozbudowany opis i zasadniczo kupuj膮c j膮 dostaj臋 si臋 dost臋p do:
- Wszystkich trzech epizod贸w w dniu ich premier
- Dodatkowy epizod z Max
- Trzy ubrania dla Cloe, czyli co艣 co dla mnie jest ca艂kowicie bezu偶ytecznym dodatkiem
- Co艣 co mo偶na okre艣li膰 jako samodzielne zarz膮dzanie Soundtrack-iem a w zasadzie to wyborem kolejno艣ci utwor贸w w jakiej maj膮 si臋 pojawia膰. Dla mnie to te偶 nie potrzebna opcja.
Korzystaj膮c z okazji te偶 pewn膮 spraw臋 sprostuj臋, albo raczej nakre艣l臋 Wam moj膮 opini臋 na temat tych cen. Wbrew pozorom dziwnie si臋 czu艂em wydaj膮c 25 Euro na gr臋, na kt贸r膮 nie do艣膰, 偶e b臋d臋 musia艂 czeka膰, co wybija z imersji to zaoferuje mi nie zbyt wysok膮 ilo艣膰 godzin zabawy, ale pomy艣la艂em sobie, 偶e je偶eli mam oddzielnie wydawa膰 dodatkow膮 kwot臋, kt贸ra w efekcie ko艅cowym b臋dzie przekracza艂a 25 euro, to wola艂em kupi膰 ca艂o艣膰 od razu. Nie mog臋 te偶 powiedzie膰, 偶e na pewno b臋dzie to dobra gra, poniewa偶 zagra艂em dopiero w epizod pierwszy, a wiadomo 偶e gr臋 powinno si臋 ocenia膰 na podstawie ca艂o艣ci.
Zobaczymy wi臋c czy b臋dzie to dobry zakup, czy zaw贸d.
Pan Szatan napisa艂/a:
Mo偶e poprostu jeste艣 za stary na to nwm. mnie urzek艂a ta nowo艣膰, co艣 czego nie ma w innych grach, ty nie gra艂e艣 w co艣 takiego i przywyk艂e艣 a nowe rzeczy ci nie odpowiadaj膮 nie mam poj臋cia jak to jest, ludzki m贸zg jest nie poj臋ty.

Szczerze m贸wi膮c nie wiem sk膮d taki wniosek, 偶e m贸j wiek mo偶e mie膰 wp艂yw na to, 偶e taka gra mi si臋 nie podoba. Bierz pod uwag臋 to, ile lat temu mi臋dzy innymi wydany zosta艂 pierwszy Portal i maj膮c informacj臋 ile mam obecnie lat, ile mia艂em wtedy. Wiek ma znaczenie, ale bardziej wp艂ywa na spos贸b spojrzenia na dany tytu艂, ni偶 na to czy dana b臋d膮ca przedstawicielem okre艣lonego gatunku Ci si臋 spodoba. Lubi臋 gry logiczne, ale pami臋taj o tym, 偶e gra grze nie r贸wna, i nie chodzi mi tu o jako艣膰 wykonania tylko o przyk艂adowo mechanik臋 jak膮 prezentuj臋. Widzia艂e艣 kiedy艣 gr臋 o nazwie Kula World? to te偶 gra logiczna, a r贸偶ni膮ca si臋 zdecydowanie od Portala, i bardzo podobaj膮ca mi si臋 przy tym.

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo偶esz za艂膮cza膰 plik贸w na tym forum